Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SHARK FC
(05-11-2014, 10:49 PM)ihtiyar demiş ki: Gerçi Sn.lupus kompansatörlerin çok birşey fark ettirmediğini söylemişti hız ve şahlanma açısından..

Sn.ORTAÇ ve Sn.Senlav, Glock 19 ve Glock 19 C modellerinin namlu çıkış hızlarını kronograf ile ölçmüşler, arada ortalama 10 m / sn kadar bir fark bulmuşlardı.

Diğer yandan, Glock' un standard ve C modelleri arasında tepme ve şahlanma farkı o kadar az, hatta belirsiz ki, C model bir tabancanın tepme ve şahlanmada sağladığı avantajı, ellerinde ve nişangah takibinde fark edebilecek düzeyde bir atıcının C modeline ihtiyacını olacağını da sanmıyorum...Wink

En azından Glock' un C modelleri için şunu söyleyebilirim; Var olmayan bir problemin gereksiz ve faydasız çözümü...Smile

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler Sn.lupus..

Bu arada Poligonel namlu ile ilgili merakım devam etiğinden fabrikayı aradım.

Şu an Shark ve Stringay modellerinin artık poligonel namlulu olmadığını, namluların bildiğimiz MKEK üretimi olduğunu söylediler.

Şu an sitede belirttiğim modellerin açıklamasında hala poligonel yazdığını hatırlatınca sitenin güncelleme aşamasında olduğunu ve yakın zamanda zaten yenileneceğini belirttiler.. Sanırım bir dönem poligonel namlulu olsalar da en azından şuan Mkek namlulu olduklarını öğrenmiş olduk..

Saygılarımla

Alıntı

Bugün temizlik ve bakım günüydü.

[Resim: 1_zps6bfe494a.jpg]

Bunu fırsat bilerek tüm oyuncaklarımı sergiledim Smile

Alıntı

İyi günler,
Forumunuzu bir çok model konusunda değerlendirmelerinizi okumak için takip etsem de ilk mesajımı yazmak bu güne kısmetmiş.
Yakın zamanda bir Shark FC almayı düşünüyorum malum kamu personeline indirim var şuan. Ama malzeme kalitesini çok fazla bilemiyorum, bir de bu kompansatör konusu kafamı kurcalıyor. Boyaya zarar verir mi? Atış performansını etkiler mi? Uzun dönem kullanımda değerlendirmelerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntı

Sayın omerd forumu biraz daha incelerseniz cevabı kendiliğinden bulmuş olacaksınız, saygılarımla.

Alıntı

Sayın şahin44 cevabınız için teşekkür ederim. Tüm konuyu zaten üye olmadan önce dahi okumuştum. Fakat sayın ihtiyar'ın mesajından anladığım kadarıyla namlu konusunda değişiklikler olmuş. Konuya son mesaj tarihi biraz eskiydi bu süre içerisinde yeni deneyimler yaşayanlar veya bazı sorunlarla karşılaşanlar olmuş olabilir ayrıca bazen modeller yıldan yıla revizyon geçirebiliyorlar. Bu sebeplerden dolayı kıymetli üyelerin güncel yorumlarını almak istemiştim.

Alıntı

Sayın omerd bu modele ben de zamanın da kafayı takmıştım, kendine has bir çekiciliği var gerçekten, ama makbul bir tabanca olsaydı emin olun büyük ustaların ufak da olsa bir tavsiyeleri olurdu, yaklaşık altı yıldır bu forumu takip ediyorum ve altı yıldır silah plânları mı yanlış karar vermemek için erteliyorum, benim kadar beklemeyin tabi ama yine de fazla acele etmeyin derim, sonuçta parayı sokaktan toplamıyoruz, haddimi aştıysam kusura bakmayın saygılarımla.

Alıntı

Estağfurullah. Dediğiniz gibi beni çeken bir şey var bu silahta. 1400 lira olan kampanyalı fiyatı da etken tabi. Shark FC yerine Tisaş modellerini tavsiye edenler oldu ama onlar da tasarım olarak bu silahın yanından dahi geçemiyorlar. Çok yoğun atış görecek bir silah olmayacak açıkçası. Yıllık 200 istihkakımın tamamını bile kullanmayabilirim bununla. Yoğun atış yapılacak eğitim vs gibi durumlarda zaten bir TP9 um var. O sebepten başka bir model alıpta aklımda Shark FC kalacağına hiç kafamda takıntı bırakmamak daha iyi gibi sanki. Şuan masamda yarın sabah verilmek üzere doldurulmuş Silah Ruhsatı İstek Formu EK-1 duruyor Smile

Alıntı

Sn.omerd , bende kafayı takmıştım bu shark modeline , sonra forumda al ver ver al araştırdım. Atış da yaptım sonuç olarak bende beğenmedim ve vazgeçtim. Tabi benim gibi sizin içinde, almanızda ki en büyük etken fiyatı. Ama tabi ki aklınızda kalacağına, belinizde kalsın.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi