Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SHARK FC
Sn mlm_26 Sn Alpogo doğru söylüyor , biraz daha bütçeden ufak ufak tırtıklayıp HS-9 veya yeni yıldan sonra gelecek yeni silahlardan beğendiğiniz yabancı silahlardan alın ömürlük olsun.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Alpago tebrikler, hayalinizdeki tabanca artık belinizde, ne derler, kazasız belasız.. Smile

Önümüzdeki hafta Shark FC alan bir arkadaşımın silahı gelecek, böylece silahı yakından inceleyip ergonomik anlamda elime/avucuma uygun olup olmadığını mutlaka sorgulayacağım, Sayın Lupus yazınızı daha önce okumuştum ama daha iyi yer etti aklımda bu paylaşımınızdan sonra Smile

Kafa çok karışık..

(29-12-2012, 01:11 AM)mrt1 demiş ki: Sn mlm_26 Sn Alpogo doğru söylüyor , biraz daha bütçeden ufak ufak tırtıklayıp HS-9 veya yeni yıldan sonra gelecek yeni silahlardan beğendiğiniz yabancı silahlardan alın ömürlük olsun.

Saygılar.

Sayın Mrt1, alakanız ve değerli fikirleriniz için teşekkür ederim, gönül neler istiyor, kısmet diyelim artık Smile

Alıntı

Efendim her şey bir yana ben tabancamı sizlerin elinde çalışırken görünce daha mutlu oluyormuşum onu anladım. Kısıtlıda olsa forum ahalisi ile yaptığımız görüşmelerde tabancanın onlar tarafından kullanılması hakikaten ayrı bir tat benim için. Ama gelin görün ki içimde uktedir, bir türlü sizinle bir araya gelip beraber barut koklamaya ve sohbet etmeye imkan bulamadım. Oysa en çok istediğim şeydir; Ütadım dediklerinizi yaptım bakın böyle güzel bir şey çıktı ortaya diyip size yüz yüze teşekkür etmek. Her silahseverin gönlünden geçen güzelliklere sahip olması temennisi ile.
Saygılar.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...5#pid86745

Hey gidi hey...

Alıntı

Sn mlm_26;
Yukarda sayın forum üyeleri güzel yorumlarda bulunmuş. Onlara kulak vermenizi ben de tavsiye ederim.

Canik55 firmasının bütün namluları MKEK'dan temin edilmektedir. Yivseti açılmış kütükler olarak gelir ve fabrikada dış cephesi işlenir. Canik55 firması da dahil hiçbir yerli yabancı firma ömür boyu garanti vermemektedir, verememektedir. Canik55 firması yasal 2 yıl garantinin üzerine "yasal bağlayıcılığı olmayan" şahsi garantilerini vermektedirler. Bunu silahların kötülüğü olarak algılamayın. Mevzuat bu şekilde olduğu içindir.

Bazı yabancı distribütörler (HS ve Glock) kendi müşteri memnuniyeti politikaları çerçevesinde 2 yıllık yasal garanti sonrasında da arıza durumunda silahları ile ilgilenmektedirler. Yine yerli sanayimizde Canik55 firması yasal garantinin bitiminden sonra da müşteri memnuniyeti için tabancaları ile ilgilenmektedir.

Üstadlarımızdan sn Xlcod3r, Samsun Yurt Savunma Sanayi(Canik55) fabrikasını ziyaretimizde Shark modelini denemiş ve beğenmişti. Ancak kriterleri nedir maalesef bilmiyorum. Ben Shark'ı hiç kullanmadım. O yüzden yorum yapamayacağım. http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1160 adresinde Shark'ın üstad tarafından incelemesi var isterseniz bir okuyun. Hâlihazırda bende L-120 ve TP-9 Sahra modelleri var. L-120'de 8 ayda 1000 atıma ulaştım ve memnunum. Herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. TP-9 modelinde ise şu an mevcut bir gez sıkıntısı var. Firma yeni gezlerin yapım aşamasında olduğunu söylemektedir. Mevcut gezler ayarlı olduğu için ayarı kaya biliyor. Ancak ne zamam yenileri ile değiştirirler bilgimiz yok. TP-9'u çeşitli dayanım testlerine tabi tutmaktayım. Sonucunu forumda ilgili konu başlığı altında paylaşacağım.

Sn Mrt1;
Bu askeri personele 50 adet istihak verilme olayında düz mantık var. O mantık da şöyle: Asker sürekli resmi istihakla zaten atış yapıyor özel hayatında mermiye çok ihtiyaç olmaz. Tabi bu durum sadece "mantıkta" var. :S

Alıntı

Sayın Caytmazoğlu;

Ayırdığınız zaman ve ayrıntılı açıklamalarınız için çok teşekkürler.

HS-9 şu an anlayabildiğim kadarıyla yabancı menşeli silahlar arasında fayda/maliyet/tasarım oranı en yüksek tabancalardan birisi. Ne kadar doğru ve yerinde bir soru olur kestiremiyorum ama;

Siz halihazırda TP-9'un testlerini yapıyorsunuz, siyah olan modelinin, fiyatlar da göz önüne alındığında, olabildiği kadarıyla HS-9'a görünüm, performans ve diğer kriterler açısından 'alternatif olabilme şansı' var mıdır?

Vereceğiniz cevaba ve önümüz hafta yapacağım ergonomi incelemesine göre tercihimi TP-9(siyah) veya Shark FC'den yana kullanacağım.
HS-9 mu? Tasarımına bayılıyorum, onu da şimdi değil ama, bir gün mutlaka alacağım Smile

İçten selamlar..

Alıntı

(Bu askeri personele 50 adet istihak verilme olayında düz mantık var. O mantık da şöyle: Asker sürekli resmi istihakla zaten atış yapıyor özel hayatında mermiye çok ihtiyaç olmaz. Tabi bu durum sadece "mantıkta" var.)

Sn Caymazoğlu o mantık felan değil saçmalık , ver askere de en az vatandaş kadar iştikak , ister alsın ister almasın , asker ,polis daha çok atiş yapmayacak ta kim yapacak ?, bana mı lazım çok atış yapmak ? benim ki hobi sayılır , askerinde polisinde şark hizmetleri var , benim şark hizmetim mi var? , bilmiyorum kızıyorum bazen bu saçma şeylere .

Saygılar.

Alıntı

Sayın caytmazoğlu bende lupus ustanın 4 yıl önce yapmış olduğu incelemeden beridir bu silahı takip ediyorum ve almayı düşünüyordum, ama ne site ahalisinde nede çevremde kullanıcısını görmek daha nasip olmadı, hem ustanın incelediği model sade shark modeli shark fc değil, youtube da bulunan bir kaç videodan başka herhangi bir test, bilgi veya geri bildirimde yok,ülkemizde de zaten bu tarz araştırma ve incelemeleri bir kurum edasıyla sadece bu site yapıyor, bu belirsizlik yüzünden bende almaktan vazgeçtim.

Bu arada bahsettiğiniz o resmi istihkak da her zaman olmuyor efendim, atışlarda rütbeli personelin şarjörlerin den çok mermi toplanıldığını gördüm, Saygılarımla.

Alıntı

Sn Mlm_26;
Maalesef ben de forumun geri kalanı gibi size şu tabancayı alın diyemem. Sadece gördüklerimizi tecrübelerimizi paylaşarak yolunuzda size fikir yardımı yapabiliriz. Canik55 firması şu ana kadar müşterisine (ben çok memnunum) sahip çıkan bir firma. Firma ile ilgili forumda genel kanı müşteri memnuniyetinin iyi olması ve Stoger ile Canik55'in "yerli" tabancalar arasında kaliteli olduğudur.

Daha önce de dediğim gibi TP-9 için henüz birşey söyleyemem. En azından yarınki test sonucunu bir görelim.

Sn Şahin44;

Doğrudur efendim. Geçenlerde Hasdal'da yaptığımız atışlar sırasında subay arkadaşlar bundan dert yanmakta idiler.

Alıntı

Sn. Caytmazoğlu çok teşekkürler Smile

Yapacağınız TP-9 dayanım testini merakla bekliyorum, zira alacağım silaha karar verme sürecinde benim için önemli bir referans olacak.

Sevgi, saygı ve selamlar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi