Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SHARK FC
Sayın üstadlarım 2009 yılından bu yana düzenli olarak siteyi takip etmeye çalışıyorum, bu süre zarfında yerli silahlarla ilgili olarak yapılan yorum ve incelemelerde pek güzel şeylerden bahsedilmediğini gördüm ama ne yazık ki maddi olanak ve imkanlar beni Canik55 firmasının TSK personelini de dahil ettiği kampanyada sunmuş olduğu Shark-Fc modeline doğru götürüyor. Bu modelden ziyade sadece Shark modeliyle ilgili yorum ve incelemeler bulunmakta, o nedenle net bir karar verememekteyim.
Eğer 1100 TL ye kredi kartına 12 ay taksit imkanıyla alınabilecek bir silah derseniz bu silahı alacağım, başta lupus usta olmak üzere tüm üstadların görüş, değerlendirme ve incelemeleri benim için çok önemli, şimdiden yapmış olduğunuz tüm yorumlar için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...[/align]

Alıntı

Sn.şahin44, TP-9 hariç kampanyadaki modellerin tamamı alüminyum alaşım gövdeli...Her ne kadar büyük bir çoğunluk silahlarını ciddi atım adedlerine ulaşmadan kullanıyor olsa da, açıkçası yerli silahların alüminyum alaşım gövdeli modellerini, hele hele halihazırda kullanmakta olduğumuz MKEK fişeklerinin basınçları da düşünülürse, kesinlikle tavsiye etmem...TP-9' u ise bizzat inceleyip, atış yapıp, yüksek atım adedlerindeki performansını görme şansım olmadığı için bu model konusunda herhangi bir yorum yapamayacağım...

Saygılar.

Alıntı

Efendim açık ve net özetlediğiniz için çok teşekkür ederim, demek yine başka bahara kaldı silah sevdamız.

Alıntı

Sn Şahin44;
Anladığım kadarı ile TSK Personelisiniz. 1 adet Canik L-120' ben de kampanyadan faydalanarak aldım. 6 ayda 400 mermi atış yaptm. 500 atım olunca ayrıntıları paylaşacağım ama size şöyle bir bilgi vereyim. Tabanca tatminkar eğer çatışmaya girme ihtimali olmayan bir sınıftaysanız ve çok kullanmayacaksanız (yılda 200 atım) bence alınabilecek bir tabanca. Shark için yorum yapamyacağım. Forumun da genel kanısına katılıyor ve yerliler arasında alınabilecek en kaliteli tabancaların Canik55 ve Stoger firmaları tarafından üretildiğini belirtmek istiyorum.

Alıntı

Tabanca tatminkar eğer çatışmaya girme ihtimali olmayan bir sınıftaysanız ve çok kullanmayacaksanız (yılda 200 atım) bence alınabilecek bir tabanca.

Sn.Caytmazoğlu;bu yazınıza katılamayacağım,zira silah taşıyacak birinin silahının herzaman sağlıklı çalışması gerekir,çatışmaya girmeye ne hacet,hele ki içerisinde bulunduğumuz zamanda bir TSK personelinin silahını kullanmak durumunda kalması içten bile değildir,(umarız böyle bir pozisyona düşmez) bugün batıdaysa,yarın şarkta olacaktır sonuçta.
Askeri personelin fişek istihkakı 200 değil 50 ayrıca,bizim sarsılmaza bile bişey olmaz 50 fişekle Smile Şaka bir yana kim ne derse desin kötünün iyisi,en azından benim Sarsılmaz yaklaşık 1500 atım gördü şimdilik bir sıkıntı yok.
Saygılarımla

Alıntı

(16-09-2012, 03:14 PM)lupus demiş ki: ...Düzenli bakım ve yay revizyonlarına rağmen 25.000 atım civarında üç ana parçadan birisi mutlaka revizyon gerektirecek kırıma uğradı...

...40.000 atıma yaklaşan hizmet ömrü boyunca tetik yayı gibi küçük parçalar dışında üç ana parçası hiç bir kırıma uğramadı...

Sayın Lupus, bu gün yazmış olduğunuz yukarıdaki yazıya bakınca biraz kafam karıştı. Alt paragraftaki Fatih 13 yukarıdaki mesajın dışında kalıyor sanırım çünkü 40.000 iyi bir rakam diye düşünüyorum.
Ben asıl Zigana' yı soracağım 25.000 atım civarında mı kırımlar oluştu. Yada, mesela 25.000 atım içerisinde 5000 de bir parça revizyon geçirdi, 12000 de yine ayrı bir parça şeklinde mi ?

Saygılar

Alıntı

Sn Karadenizarif;
Yetersiz ifademi düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Söylemek istediğim tabancanın tutukluk yapması değil yüksek atım adedine ulaşılamaması idi. Tabancanın 20.000 atımdan sonrasının ne olacağını bilmiyorum ama yılda 200 atışla(50 istihakınız malumum genel 200 olduğu için öyle dedim) 10 yıl kullanıla bileceğini düşünüyorum. Dediğim gibi L-120 ile 6 ay içerisinde 400 küsür mermi atmışım ve bir sorunla karşılaşmadım. Glockları kenara atıp şu sıra Canik55'e yüklendim 2 3 ay içerisinde 1.000 atıma ulaşacağımı düşünüyorum. O zaman size ayrıntıları iletirim.

Alıntı

Sn.Caytmazoglu;ne demek efendim,keske yerli silahlarımızda yabancı silahların kalitesinde olsada bizimde paramız nasip olsa yerli ureticiye
Saygilar

Alıntı

Kıymetli arkadaşlar, tanışma bölümünü bulamadığım için ilk mesajımı müsaadenizle bu konuya yazmak istiyorum zira bir Shark FC alma arefesindeyim. İsmim Cengiz, 32 yaşındayım ve devlet memuruyum.
Bu silah hakkında olumlu/olumsuz fikir ve görüşlerinizi merak ediyorum.

Hepinize sevgi ve saygılar..

Cengiz

Alıntı

Sayın mlm_26;
Foruma hoş geldiniz. Tabancanızı ne için almak istediğinizi söylerseniz daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz. Önce konuyla ilgili bilgileri okuyunuz. Sonrasında kafanıza takılan konuları hep beraber konuşuruz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi