ZİG M1911
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZİG M1911
(28-06-2013, 08:16 AM)sem demiş ki:
(19-01-2013, 04:02 PM)alpsaral demiş ki: Arkadaşlar selamlar.

İşlerim nedeniyle foruma pek uğrayamadım, bu nedenle gecikmeli olarak yazabiliyorum. Öncelikle iyi dileklerinize gerçekten teşekkür ederim.

Bazı arkadaşlarım kargo konusunu sormuşlar, ben tam 6 ayrı sipariş verdim. Bu siparişlerin sondan bir önceki dolar kurunda oluşan oynama nedeniyle gümrüğe takıldı. Prosedürü uzun olduğundan o kargoyu terkettim ve yeni siparişte bulundum. (Resmi olarak gümrüğe takılan silah parçalarının gümrükten çıkışı konusunda emniyetten aldığım resmi cevabı dilerseniz paylaşabilirim)

Öncelikle 75 euro üzeri siparişler gümrük kontrolüne tutuluyor, bu nedenle benimde yaşadığım sorunla birlikte siparişinizin 70 euro geçmemesine dikkat edin derim. Ben ürün sipariş sayfasında şimdiye kadar 2 farklı gönderim tipini tercih ettim ve ayrıntılarını aşağıda paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

UPS - WORLDWIDE SAVER - 68,53 dolar
USA Çıkış - 31/10/2012 17:59
TUR Geliş - 02/11/2012 8:03
Teslim - 02/11/2012 14:34

INTFC 54,63 dolar (Bu gönderim tipide UPS tarafından teslim edilmektedir)
USA Çıkış - 15/10/2012 18:01
TUR Geliş - 18/10/2012 11:44
Teslim - 18/10/2012 16:29

Burada araya girip ufak bir düzeltme yapmak lazım. Sanırım yurtdışından bir sene içerisinde en fazla 5 alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca eğer ürününüz bahsettiğiniz gibi kur farkı sebebi ile gümrüğe takıldı ise prosedürü çok zor değil. Ben iki kere gümrüğe takılan ürünümü gidip aldım. Gelen paketi sizle birlikte açıyorlar, ürün uygunsa ve eğer varsa fazladan ödemeniz gereken vergiyi öderseniz sorun çıkmadan 10 dk içinde prosedürü tamamlayabiliyorsunuz. Genel olarak elektronik ürünlerde sıkıntı çıkıyor.

Siparişlerin birisi elime geçmeyip geri döndüğü için ben bir sipariş daha verdim, bu nedenle 6 sipariş oldu.

Paket gelince gümrükten gidip almamı belirten bir ihbar gönderdiler, gümrüğe gidince memur paketi yanımda açtı ancak ilginç olanı irsaliye üzerine bir kod numarası düşmüşler (sanırım 250 gibi bir şeydi) memur bunu görünce paketi açmaya karar verdi.

Silah parçaları olduğundan emniyetten yazı getirmemi istedi. Bilgi edinme kapsamında İEM'ne konuyu sorduğumda aşağıdaki yanıtı gönderdiler.

Saygılar.

"İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE HİTABEN DİLEKÇE İLE BERABER PROFORMA FATURA, FATURANIN YEMİNLİ TERCÜMAN BÜROSUNDAN TÜRKÇE TERCÜMESİ, KATALOG İLE BİRLİKTE ŞAHSEN MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. MÜRACAAT YERİ BAYRAMPAŞA KAYMAKAMLIK BİNASI KAT:4 SİLAH VE PATLAYICI MADDELER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ"

Alıntı

Sn. ALPSARAL mail attım.Görüşmek dilegiyle...

Saygılarımla...

Alıntı

Tisas Zig M 1911'i fabrikada 10 metreye mi sıfırlıyor? Yada millete bu silahın govde,namlu, kızağını bu fiyata veririm , sonra kim ne yaparsa yapsi millet bu demiri nasıl adam ederse etsin mantigi mi var. Bu nasıl ticaret nasıl insanlık? Tisas tan

Alıntı

Sn.alpsaral merhabalar ;
2016 üretim bir Zig M 1911 ss aldım. Silahın mutlaka değişmesi gereken parçaları nelerdir sizin tecrübelerinize göre.
Saygılar

Alıntı

Sayın asicocuk hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim, rica etsem tabancanızın detaylı fotoğraflarını paylaşır mısınız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
asicocuk
(11-06-2017, 02:10 PM)asicocuk demiş ki: Sn.alpsaral merhabalar ;
2016 üretim bir Zig M 1911 ss aldım. Silahın mutlaka değişmesi gereken parçaları nelerdir sizin tecrübelerinize göre.
Saygılar

Sn.asicocuk öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Eğer mümkünse silahı 1911 platformlarına aşina bir ustaya gösterin. Namlu yüksüğünü (bushing) değiştirmenizi şiddetle öneririm. Bunun dışındaki parça değişiklikleri silahın durumuna göre gerekmeyebilir bile. Ancak bushingi düzgün ölçülü bir tane ZİG 1911'e rastlamadım :Smile Bu başlığı baştan sonra okursanız bir fikir oluşacaktır.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, asicocuk, demirci57, defender45acp, baykaralper
(11-06-2017, 02:42 PM)AsmTR demiş ki: Sayın asicocuk hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim, rica etsem tabancanızın detaylı fotoğraflarını paylaşır mısınız.

Sn.AsmTR çok teşekkür ederim , en yakın zamanda resimleri paylaşacağım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
AsmTR
(11-06-2017, 02:52 PM)alpsaral demiş ki:
(11-06-2017, 02:10 PM)asicocuk demiş ki: Sn.alpsaral merhabalar ;
Saygılar

Sn.asicocuk öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Eğer mümkünse silahı 1911 platformlarına aşina bir ustaya gösterin. Namlu yüksüğünü (bushing) değiştirmenizi şiddetle öneririm. Bunun dışındaki parça değişiklikleri silahın durumuna göre gerekmeyebilir bile. Ancak bushingi düzgün ölçülü bir tane ZİG 1911'e rastlamadım :Smile Bu başlığı baştan sonra okursanız bir fikir oluşacaktır.

Saygılar.

Sn.alpsaral öncelikle çok teşekkür ederim. Aldığım silah Dursun ustamızın elinden geçmiş ,kendisi ile konuştuğumuzda bir eksiğinin olmadığını belirtti. Ancak heyecandan olsa gerek bende merak ettim sizin gibi emek vermiş bir forumdaşımıza sormak istedim. Bushing değişimi mevzusunu Dursun ustayla konuşup eğer gerekliyse en yakın zamanda temin edip değiştirecem.

Teşekkürler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
Tamam uzmanına göstermişsiniz zaten Smile Dursun ölçsün yüksüğü onun dediğine göre hareket edin.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
asicocuk

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi