Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Simdiye kadar toplamda kac mermi attınız? Kac yılda?
0-500
500-1000
1000-2000
2000-3000
3000-5000
5000-10000
10000 den fazla
1-3 yıl arasında
3-5 yıl arasında
5 yıldan fazla surede
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simdiye kadar kac mermi attınız?
ilksurfer demiş ki:size hic unutmayacaginiz bir nicki ben soyleyeyim isterseniz:

"TopGun"

Hehe...

Fazla "şekilli" duruyor Smile

Alıntı

Heralde 4 yıllık zaman içinde 3000 civarıdır.Aslında poligona sürekli gidemiyorum genelde 2 ayda bir gitme şansım oluyor.Taşımam olsa bu süre çok kısa mermi çok daha fazla olurdu.

Alıntı

ReJoE demiş ki:
ERDAL demiş ki:Sn ReJoe, nerede yaşıyorsunuz? Kendinizin doldurduğu mermiler ne kadar ucuz.? Faprika dolumlarını tutuyor mu? Kalibreler ve kullandığınız silahlar nelerdir? Saygılar.

Sn ERDAL..
Amerika da oklahoma eyaletinde yasiyorum. (texas okalahoma da silahlanmak yasalar olarak cok kolay we ucuz)... ilk silah almaya kalktigimda FBI dan onayi alamamistim bi tane senator tanidik vardi onun sayesinde FBI dan ozel bi onay aldim o onayin icerigide bu kisi istedi miktarda istedi kalibre ve capta silah we muhimmati istedigi zmn alabir tarzindayid (cok sasnliydim aerikalilar da bile bu sans yok)
Kullandigim kalibreler cok hepsini yazip gorgusuzluk yapmak istemiyorum ama doldurdugum kalibreleri yaziyim
9mm Luger 50 tanesinin bana mailiyeti yaklasik 4$ a geliyo (toptan aliyorum malzemelerimi)
Diger kalibrelerin mailiyeti fabrikasyon mermilerden nerdeyse yari yariya daha ucuz oluyo ama hic hesaplamadim)
10mm auto
45 auto
44 magnum
223.
243 rem.
340 weatherby
375 H&H
Kalitelerine gelince kendi doldurduklarim piyasadaki cogu fakrikasyon dolum mermilerden daha kaliteli ama federal, hornady we buffalo marka mermilerden bagzen daha iyi olabiliyor bagzen daha kotu (barutun, cekirdegin, kovanin we kapsulun markasina gore farklilik gosteriyor)

Silahlara gelince
9mm= sig sauer p226 allround,Glock 17, Baretta Storm
!0mm= Kimber stainless Target II
45 auto= Kimber Custom Crimson Carry II
44 magnum= S&W 629
223. = Sig souer 556
243 = Browning safari II
340 Weatherby= Weatherby 340 deluxe
375H&H= cz 375 safari
Umarim sordugunuz sorulari yeterince cevapliyabilmisimdir...

1.5 dolar kapsul (50 adet)
5 dolar barut (50 adet)
4 dolar cekırdekler (kendınız dokmuyorsanız) (50 adet)
10,5 dolar 50 adet mermının fıyatı eskı kovanlarınızı kullandıgınızı dusunursek. Sız malzemelerı nerden alıyorsunuz?
Gercekden cok ucuza getırıyorsunuz.

Alıntı

SAFİR T14 36 CAL

Zuber, Victory Sport ve Federal 410ga fişekleri kullanarak 6 aylık sürede ortalama atışım 1000 adet ve üstüne çıktım.

410ga kullanıcıları gerçekten fişek konusunda oldukça şanslı.

İzmirde bulunan kullanıcılara ucuz fişek temini konusunda yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

OTHER demiş ki:
ReJoE demiş ki:
ERDAL demiş ki:Sn ReJoe, nerede yaşıyorsunuz? Kendinizin doldurduğu mermiler ne kadar ucuz.? Faprika dolumlarını tutuyor mu? Kalibreler ve kullandığınız silahlar nelerdir? Saygılar.

Sn ERDAL..
Amerika da oklahoma eyaletinde yasiyorum. (texas okalahoma da silahlanmak yasalar olarak cok kolay we ucuz)... ilk silah almaya kalktigimda FBI dan onayi alamamistim bi tane senator tanidik vardi onun sayesinde FBI dan ozel bi onay aldim o onayin icerigide bu kisi istedi miktarda istedi kalibre ve capta silah we muhimmati istedigi zmn alabir tarzindayid (cok sasnliydim aerikalilar da bile bu sans yok)
Kullandigim kalibreler cok hepsini yazip gorgusuzluk yapmak istemiyorum ama doldurdugum kalibreleri yaziyim
9mm Luger 50 tanesinin bana mailiyeti yaklasik 4$ a geliyo (toptan aliyorum malzemelerimi)
Diger kalibrelerin mailiyeti fabrikasyon mermilerden nerdeyse yari yariya daha ucuz oluyo ama hic hesaplamadim)
10mm auto
45 auto
44 magnum
223.
243 rem.
340 weatherby
375 H&H
Kalitelerine gelince kendi doldurduklarim piyasadaki cogu fakrikasyon dolum mermilerden daha kaliteli ama federal, hornady we buffalo marka mermilerden bagzen daha iyi olabiliyor bagzen daha kotu (barutun, cekirdegin, kovanin we kapsulun markasina gore farklilik gosteriyor)

Silahlara gelince
9mm= sig sauer p226 allround,Glock 17, Baretta Storm
!0mm= Kimber stainless Target II
45 auto= Kimber Custom Crimson Carry II
44 magnum= S&W 629
223. = Sig souer 556
243 = Browning safari II
340 Weatherby= Weatherby 340 deluxe
375H&H= cz 375 safari
Umarim sordugunuz sorulari yeterince cevapliyabilmisimdir...

1.5 dolar kapsul (50 adet)
5 dolar barut (50 adet)
4 dolar cekırdekler (kendınız dokmuyorsanız) (50 adet)
10,5 dolar 50 adet mermının fıyatı eskı kovanlarınızı kullandıgınızı dusunursek. Sız malzemelerı nerden alıyorsunuz?
Gercekden cok ucuza getırıyorsunuz.

Malzemelerimi genellikle internetten http://www.midwayusa.com dan aliyorum. Su aralar midwayusa de malzeme kitligi yasaniyor butun amerika kitasinda yasandigi gibi o yuzden fiyatlar eskisi gibi digil.Midway in haricinde Zong,Outdoor America,H&H gun range den aliyorum. Surekli mal almiyorum aldiklarimin da %95 kampanyada yada indirimde oluyor ve en az 1000 adetlik kutularda aliyorum ornek:speer FMJ 115gr (1000)...barutu koliyle aliyorum 2 veya 3 adet 10lbs lik cikiyor icinden (barutun markasina gore). dolayisiyla bastan yuklu para odememe ragmen teker teker 1lbs almaktan cok daha ucuza maal oluyor.Eger kendi mermilerinizi dolduruyorsaniz bilirsiniz kapsuller 1000lik kutularda satiliyor. Gene teker teker 100 veya 50 lik paketlerle almaktan daha kaarli oluyor.Kovanlarimida en az 5 defa kullaniyorum ama eger kovanim bittiginde hic bir yerde guzel ucuza kovan bulamamissam H&H gun range e gittigim zaman ordaki tanidik calisanlar yardimci oluyor bana 1 defa kullanilmis guzel kovanlari topluyorum (bedavaya geliyor Big Grin Big Grin) Bu sayede cok ucuza geliyor. Buyuk kalibrelerde(375 H&H , 340 weatherby) hic bir secenegim yok bu kadar ucuza getirmek icin cunku buyuk kalibrelerin cekirdekleri ve kovani cok pagli. Ayriyetten buyuk kalibrelerin kovanini poligonda da bulamiyorum insanlar cok az kullaniyor.

Alıntı

yaklaşık 7 yıl süresi zarfında belge ve çoğunu görüntüleri ile tescil edilmiş 15 bin adetten fazla....

içlerinde 458win mag - 500 nitro express-22 hornet-222 rem-22-250 swift gibi çeşitli kalibreler mevcut.

Saygılarımla

Alıntı

ben en iyisi yazmayayımRolleyes

Alıntı

son 10 senede en fazla 9*19 ve 7,65 olarak 25 tane

Alıntı

Sadece poligonda toplamda 150 adet 9x19

Bu atışların büyük bir çoğunluğu Stoeger Cougar 8000F ile yapılmıştır.

Alıntı

Slm Arkadaşlar. Şimdiye kadar bende 3000 civarında atmışımdır yani hesaplarıma göre coğu 9*19 kısa 9, 7,65 vs...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi