Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Simdiye kadar toplamda kac mermi attınız? Kac yılda?
0-500
500-1000
1000-2000
2000-3000
3000-5000
5000-10000
10000 den fazla
1-3 yıl arasında
3-5 yıl arasında
5 yıldan fazla surede
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simdiye kadar kac mermi attınız?
Sayın forum uyeleri simdiye kadar toplamda kac mermi attınız?
Gecenlerde bir polisle konusurken cok sayıda mermi attıgını ben de toplamda kac mermi attıgını ve ne kadar zamanda diye sordum.
4 yılda 500 mermi dedi.
Sizlerde durum ne?
Saygılarımla.

Alıntı

glock19c demiş ki:Sayın forum uyeleri simdiye kadar toplamda kac mermi attınız?
Gecenlerde bir polisle konusurken cok sayıda mermi attıgını ben de toplamda kac mermi attıgını ve ne kadar zamanda diye sordum.
4 yılda 500 mermi dedi.
Sizlerde durum ne?
Saygılarımla.

en azından onun 4 yılda attığınının birkaç katını yılda atıyorum...

Alıntı

Total mikatrı ve kesin zamanı hatırlayamayacağım.
Aslında Sn.Poligoncu bir ara bu yılki hesabı bir toparlarsa, daha net bilgi verebilirim.
Sn.glock19c, memur arkadaşın attığı 500 adet mermiye gelince, Sn.AGA sadece buradan geçerken attı o adedi. Big Grin Ayrıca kişisel silahı olmayıp da meraklı bir Ağabeyimiz var burada, poligondaki Zigana, Shark veya bizlerin silahları ile, taş çatlasın en fazla iki haftada atıyor adedi. Big Grin MKEK mühimat musluklarını kıstığından beri, o da biraz hız kesmek zorunda kaldı, malum güvenlik okullarına mühimmat kalmıyor sonra. Aman Allah gene de poligonumuza zeval vermesin, yoksa yıllık istihkaklarla ömür geçmez...

Alıntı

Bu kriz bizim mermileri de vurdu Big Grin

Alıntı

Yaklaşık 8 ay kadar oldu sanırım..Biraz aşağı-yukarı olabilir...
500-600 kadar tabanca mermisi...

Sevgiler

Not: Sn Arkadaşlar, yalnız bu durumun "bulundurma saçmalığından" kaynaklandığını açıkça belirteyim.
Zırt pırt gidip "izin istemeye" zaman olmamasından kaynaklanıyor. Aksi durumda sayının bunun en az 3 katı (muhtemelen daha da fazla) olacağını dürüstçe söylemeliyim..Big Grin

Alıntı

Malesef dengeli bir atışa gitme grafiğim yok, bir gidişte 100 mermi sonra aylarca tık yok. Poligonlar ters yerde, silah bulsan izin problem, izin bulsan mermi yok ila ahir insan sevsede bazen beziyor bunlarla ugraşmaktan.
Sonuç silah kullanmayı doğru dürüst bilmeyen ve kendine silahsever deyen bir insan oluyor Big Grin
Toplasanız 6-7 senede 800 mermi ancak atmışımdır. Çoğunluğu 9x19 olmak üzere yapılan atışlar uzun aralıklarla yapıldığı için pek te işe yaradığı söylenemez.
Saygılar...

Alıntı

Geçengün buradaki polis arkadaşlar ile konuştum... onlarında denetleme atışı varmış.. dedim mermi yok ateş edecek MKEK'den alamıyoruz.. vs... Birisi... saolsun şarjöründen mermi çıkartmaya başladı hediye babında... kaç tane lazım diye....Smile

dedimki 200, yıllık istihkak....Smile ne yapacaksın o kadar mermiyi diye başlayan konuşmayı özetlemem gerekirse, o kadar merminin gereksiz olduğu, kendilerinin bile yılda 50 tane filan yaktıklarını anlattı.... O anda ben bir silah manyağı oldum çıktım... Allah kahretsin beni filan oldum resmen..... Haklı canım MKEK, savaşamı gidiyoruz....

İstihkak acilen 25 e düşürülmeli.

Saygılar.

Alıntı

Saymıyorum, bereketi kaçıyor.... Smile

Ortalama olarak, ayda 50 adet (9 mm, .357 sig ve .357 magnum)

Alıntı

Yasal olarak 75 adet 7.62x51 mm Nato:CoolCool..

Bir de yivsiz fişekler var tabii, av bayisi açacak kadarWinkWinkWink Hatta bir yaz tasfiye olmuş bir tanesinin stoğunu eritme yardımındaBig Grin da bulunmuştuk naçizane, çifte ile hem de, aç, iki fişek koy, kapa , iki el at, aç, boşalt- ejektörsüz - , iki fişek koy, kapa.... aman allahım ne çileydiBig GrinBig Grin, tüfenk laçkalaşmıştı..
yine de otomatik karşıtı olmam gerçek bir kahramanlıktır söyleyeyim..Big GrinBig Grin

Alıntı

Çifte bir 12 lik tüfeğin zevkini hiç birşeyde bulamazsınız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi