Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1911 de Hangisi?
1911 model tabancada bu işi en iyi yapan marka hangisi?

-Colt
-Kimber
-Nighthawk Custom
-Springfield
-Wilson Combat
-Para Ordnance
-STI
-Ed Brown
-Smith&Wesson

Aklıma gelen belli başlı markalar bunlar,ama hangisi bu işte en iyi?

Marka eklemesi yapmak isteyen Sn.Üyeler hiç çekinmeden yapabilir.

Alıntı

Elde ki bir kuş, dalda ki binlerce kuştan iyidir.Diyorum ve Tisaş'ı öneriyorum!
Şaka bir yana oyumu Kimber, Colt ve Wilson Combat'tan yana kullanıyorum!

Alıntı

Markadan önce kalibre; benim için kesinlikle .38 Super.

Marka olarak sırasıyla:

1- Colt
2- Ed Brown
3- Wilson Combat
4- Tamamen el yapımı, tahminen 50.000 USD ye mal olacak birşeyler.

Alıntı

1 Stı 2Nighthawk 3 Ed brown
Yada herseyin sizın isteklerinize göre yapıldığı Svı İnfinity biraz daha pahalıya malolur.

Alıntı

....................................................

Alıntı

1) Dan Wesson

[Resim: Picture007-1.jpg]

2) Fusion

[Resim: 6344410631192006213jrpimio.jpg]

3) Colt

[Resim: colt1911.jpg]

4) STI

[Resim: DSC00120-1.jpg]

5) Kimber
[Resim: stock-photo-100324-kimber-1911-45-acp-rhs.jpg]

Resimlerde farkli gorunuyorlar biraz. Ben kendi tecrubelerime ve estetik begenime gore yaptim listeyi. Tabii bazilari stok bazilari mod'lu o da etkiler goruntuyu ama bence liste bu sekilde.

Alıntı

Benim tercihim Colt.
Adamlar öyle bir dizayn ve kalite yapmışlar ki 1911 yılında bütün markalar onlara şebeklik yapıyorlar. Bozulmasın diye de adını değiştirmeyip, 1911 koyuyorlar.

Gümüşay olmasın Python olsun

Canik veya Sarsılmaz olmasın CZ olsun

Yavuz olmasın Beretta olsun

Asilsan olmasın Browning olsun

Arsan olmasın Daewoo olsun

Klon 1911 Colt 1911 olsun

Kısaca türev olmasın orijinal olsun

Yanlış bir şey yazdıysam affola.

Saygılar...

Alıntı

Saygıdeğer üyeler,
Bu forumda belki de sıkça görüp kabak tadı veren sorulardan bir adet sormak isterim affınıza sığınarak. Halihazırda PX4 Storm 9mm. tabancam var ancak yurtdışı görev permi hakkımla dönüşü bir tane evladiyelik 45 kalibre 1911 almak istiyorum. Ticari kaygıyla değil hakikaten uzun yıllar severek kullanabileceğim bir silah istiyorum. Forumda görebildiğim kadarıyla Sn. Lupus Kimber konusunda açıklayıcı bilgiler paylasmış o nedenle listemden çıkardım. Nighthawk da güzel olmakla beraber bütçemi aşıyor. Sizden ricam Colt Gold Cup Trophy ve Les Baer başta olmak üzere tavsiyelerinizi paylaşmanızdır.
Teşekkür Ederim

Alıntı

Bir gün Charlie Chaplin, en iyi Şarlo taklidi yapma yarışmasına katılmış ve ilginçtir o yarışmada dördüncü olmuş.
Orjinali ile taklitlerini mukayese dahi etmem. Ata benzeyen başka dört ayaklı hayvanlar da var ama hiç biri siyah bir tayın yerini tutmaz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
celik60
Teşekkürler Sn.bababatur
Colt her zaman Colt'dur kabul, ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum ama http://forums.1911forum.com/ gibi bazı yabancı sitelerde Colt'dan kutudan çıktığı gibi harikalar yaratmasının iyimser bir beklenti olacağı bazı iyileştirilmeler yapılmasının beklendiği yönünde yorumlar okudum. Tabiki subjektif olarak değerlendirilebilir ve ABD şartları bize tam olarak uymuyor ancak insanın aklına soru işaretleri gelmiyor değil.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi