Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch G3
http://i.Bu adres calismamaktadir/nE3L9B.jpg

Alıntı

Maalesef yeni konu açamıyorum herhalde mesaj sayım yetersiz yeterli olduğu zaman Heckler Koch 23 E isimli konuyu açıp ayrıntılı tanıtım yapacağım bugünlük sadece özel resimlerim sadece birini paylaşıyorum ....Başlık konusu g3 olduğu için daha fazla kalabalık yapmayayım diyorum...

Alıntı

G3 ile sayısını bilemeyeceğim kadar atış yaptım . Bir çok atış brovesini de takım olarak aldık . Çok şükür hiç bir sorun yaşamadım . Bunca atış , bukadar başarı bu silahı malesef iyi yapmıyor .

Yani ; bu silah hiç bir an ve hiç bir zaman bir AK 47 nin bile yerini alamaz .

Çok hassas , töleransları olmayan , arazi şartlarında tutukluk yapmaya mahkum bir silah .

Benim edindiğim tecrübe bu yönde .

Saygılar .

Alıntı

(17-10-2016, 10:11 PM)Xlll demiş ki: G3 ile sayısını bilemeyeceğim kadar atış yaptım . Bir çok atış brovesini de takım olarak aldık . Çok şükür hiç bir sorun yaşamadım . Bunca atış , bukadar başarı bu silahı malesef iyi yapmıyor .

Yani ; bu silah hiç bir an ve hiç bir zaman bir AK 47 nin bile yerini alamaz .

Çok hassas , töleransları olmayan , arazi şartlarında tutukluk yapmaya mahkum bir silah .

Benim edindiğim tecrübe bu yönde .

Saygılar .
Özür dilerim acaba hangi arazi şartlarında kullandınız G3 ? Soruyu biraz daha açayım yaz mı ? kış mı ? tipi mi ? yağmur mu? daha da açayım 2-3 gün süren bir çatışma da mı ? Hangi yükseltiler ve sarp araziler de mesela gabar,cudi,kato vb yükseltilerde mermi yaktınız mı ? Yoksa atış yoluna yatıp 200 m destekli atışlar mı bunlar ? Affınıza sığınarak bir silahı yerden yere vurmak için çok çok iyi tecrübe etmiş olmak lazım değil midir ?....Tabi ki G3 bir AK47 değildir çünkü bence farklıdır kullanım alanları tekrar yazıyorum BENCE ....Başka biri hayır yanlış düşünüyorsun diyebilir kendi düşüncesidir saygı duyarım...

Alıntı

Özeli bana kalsın.

Toz ve toprağın yoğun olduğu arazi şartların da besleme sorunu sıklık ile yaşandı . Poligon atışlarında ise dediğim gibi hiç bir sorun yaşanmadı .

Bu tüfeği yerden yere de vurmadım . Yaşadığım tecrübeleri aktardım sadece.

Saygılar .

Alıntı

(17-10-2016, 11:30 PM)Xlll demiş ki: Özeli bana kalsın.

Toz ve toprağın yoğun olduğu arazi şartların da besleme sorunu sıklık ile yaşandı . Poligon atışlarında ise dediğim gibi hiç bir sorun yaşanmadı .
Mutabık sevgili kardeşim.....

Alıntı

Heckler Koch 23 E tanıtacağım özel resimler ile de destekleyeceğim lakin konu açamıyorum ....Ve vazgeçiyorum kusura bakmayın .

Alıntı

Bir önceki mesajınıza istinaden ; sevgili abicim biraz sabır . Açarsınız .

Veya , bu konu başlığı altında açın .

Alıntı

(19-10-2016, 11:03 PM)Xlll demiş ki: Bir önceki mesajınıza istinaden ; sevgili abicim biraz sabır . Açarsınız .

Veya , bu konu başlığı altında açın .
Sn.13 İnat ettim bilgi belge paylaşmayacağım sadece okuyup geçeceğim konuları ...Bu nedir ? İngilizce hazırlık okuyanlar gibi paylaştığım özel resmin de silinmesini rica ediyorum ilgili bey efendilerden teşekkür ederim.

Alıntı

G3 denen o şeyi hepimiz askerliğimizde kullandık ve ne olup ne olmadığını az çok biliyoruz.

Askerde üzerime 280 küsür adeti zimmetliydi ve tüm askerliğim bunların içinde geçti.

2000'li yıllar şartlarında rezil bir silahtır. Bundan 50 sene önce de AK-47'nin yanına yaklaşamazdı şimdi de. Çok menem bir tasarımmış gibi HK-33 bunun neredeyse tıpa tıp aynıdır. O boyutu, ağırlığı ve kurma kolu denen o şeyle bence bir piyade silahı olamaz. Keskin nişancı ve saldırı tüfeği arasında sıkışıp kalmış bir tüfektir. Tasarımı berbattır, hala günümüzde o kurma kolu denen saçmalığı sürdürüyor -ki H&K benim dünyada en başarılı bulduğum silah üreticisidir- ama olmayınca olmuyor işte. (Güncel modellerinde H&K bu sorunların çoğunu düzeltmiş görünüyor)

Elime seyyar dipçik AK-47 alıyordum, bir de G3A4 alıyordum. İmkanı olan arkadaşlar bunu yapsınlar silahtan anlamalarına gerek yok hangisiyle kendilerini daha güvende hissediyorlar!

Tüfeği tek elle kuramıyorsunuz daha ötesi var mı?

Takdire şayan yanı bence söküm-takım ve bakımıdır. O koca şeyi 3 pim bir arada tutar (4.el kundağı pimini saymıyorum). Hatta sadece 2 dipçik pimini sökerek tetik tertibatını gövdeden ayırmadan namluya, mekanizmaya ve icra yayına müdahale edilebilir. Pimleri çok fonksiyoneldir ve silahı tetik tertibatı hariç tamamen sökmenizi sağlar, biraz çalışınca tetik tertibatını da rahatlıkla dağıtıp toparlayabilirsiniz, çünkü silah Allah'tan ben deneyimlemedim ancak arazi şartlarında tüm bu işlemlere ihtiyaç duyabiliyormuş.

Genel kanının aksine ben MKE üretimlerinin (malzeme kalitesini değerlendiremem, üretim olarak söylüyorum) fena olmadığını düşünüyorum. 74 üretimi olanla 86 üretimi olanın tüm parçaları birbirine uyuyordu zaten birliklerde hepsi bu şekildedir birbirlerinin parçalarıyla çalışıyorlar uyum açısından bu bence başarıdır. Sadece hor kullanılıyorlar ve çok bakımsızlar.

Bilgim görgüm nispetinde benim yorumlarım bunlardır saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi