Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch G3
Maalesef koyunun olmadığı yerde, keçiye "Evliya Çelebi" diyoruz. Askerde envanter zenginliği yaşamış olsaydık, eminim ki kimse g-3 adını bile anmazdı.
Saygılarımla.

Alıntı

Ne yazik ki bu tufegi sevebilecek kadar nostaljik ve duygusal biri degilim. Cool

Alıntı

(28-08-2012, 11:32 PM)actionman demiş ki: Ne yazik ki bu tufegi sevebilecek kadar nostaljik ve duygusal biri degilim. Cool

Neden acaba yoksa sizinde G3 denince kulağınız mı çınlıyor.Altı gündür hala toparlayamadım sol kulağımı.Kulağımım içinde sanki su var.

Usta birliğimde süs niyetine taşıtılan kulaklığı kullanacağım lakin.

Alıntı

Memleketimizde Heckler & Koch G3 piyade tüfeğine bu denli hayranlık duyulması normaldir. Çünkü bizler AR-15, AK-47 v.b silahlarla büyümedik, şanslı sayılabilecek arkadaşlar bir iki av tüfeği gördü, çoğunluk ise hiç eline silah almadan askere gitti. Biz silah nedir, yiv set nedir, piyade tüfeği nedir, askerde gördüğümüz kadarıyla biliyoruz.
Tabiri caiz ise; bizi ıssız bir adada tek başına yaşamaya mahkum edip, yirmili yaşlarımızda karşımıza Ayşen GRUDA ablayı çıkardılar ve " İşte Tanrı kadını yarattı" dediler.

[Resim: ayen%20guruda%20g3_zpswrdk62km.jpg]
(Oyunculuğuna tek kelime etmek haddim değil)

Adriana LIMA yı gösterdiler de biz mi aşık olmadık?

[Resim: adriyana%20ar-15_zpsgu6gmdnc.jpg]

Yurdum insanının Heckler & Koch G3 piyade tüfeğine bu denli methiyeler dizmesi bu nedenledir. Bize düşen ise iyisiyle kötüsüyle bu tüfeğe ait tüm doğru bilgileri, gerçekten konuya vakıf kişilerin burada yazmasıdır.
Tüm konuyu baştan sona okumama rağmen bu silaha ait teknik manada artı ve eksi hiç bir bildirim yok. Bu tüfekle alakalı, kullandığım kadarıyla edindiğim bilgiler ışığında, bir kaç kelime yazmak istedim ama çok yetersiz olacağı için vazgeçtim.
Silahın sürtünme yüzeyi çok fazla olan rezalet mekanizması, toza toprağa girince bir türlü açılamayan çelik masuralı kilit sistemi, eski peynir tenekeleri ziyan olmasın diye kalitesiz malzemeden üretilmiş her tarafı esneyen gövdesi gibi pek çok konu hiç irdelenmemiş.
Vur deyince öldürmek geleneği bizi hala terk etmemiş, objektif bir bakış açısı ile değerlendirme yapmakta yeterince yol kat edememişiz.

En derin saygılarımla.

Alıntı

Askerde elime atış yapmak için bir kere aldım.Sökmedim,temizlemedim, birdahada görmedim.Özelliklerini düz kalıp öğrettiler ama unuttum.Benden bu kadar.

Alıntı

G3 iyi silahtır g3a3, g3a4 seyyarın kullanımı ve taşıması daha kolaydır ama sabitin de nişan alması omza oturması nispeten daha iyidir....Özellikle 1973-74-75 model g3 ler orjinal Almandır silahın seri numarası da hk 73 yazıp seri nosu ile devam ediyor ise (74-75 olur) kaymak gibi silahtır...Gerçi ben hk 23 e taşıdım hep 5.56 olanı hk 21 karıştırmayalım o 7.62....Sonuç G3 candır bir de orjinal alman ise gerisi heyecandır

Alıntı

Bu aydınlatıcı informasyon için Teşekkürler Sn.ERTUNGA az biraz heke 21'i de anlatırmısınız?

Alıntı

Konusu açılmışken, şeritle besleme yapmasına ve tam otomatik toleranslarına sahip olmasına rağmen SR25 gibi pek çok Marksman tüfekten daha iyi isabet oranına sahip bir icattır kendileri,
Vicker's dayı burada gayet güzel açıklıyor;

Alıntı

Edit:Hk-21 ile SR-25 in uzak mesafe atışlarının yapıldığı kısım videodan çıkartılmış ve şuanda youtube'da mevcut değil.

Alıntı

(16-10-2016, 05:05 PM)Triggernazi demiş ki: Bu aydınlatıcı informasyon için Teşekkürler Sn.ERTUNGA az biraz heke 21'i de anlatırmısınız?
Daha geniş bir zaman da ayrıntılı anlatacağım Sayın Triggernazi...Hk 21 kullanmadım sadece diğer jöh devrelerde gördüm ama sökmek takmak ve atış konusuna hakimim...Benim silahım Hk 23 e idi zaten araların da ki fark biri 5.56 diğeri 7.62 mühimmat kullanıyor....Dediğim gibi özel resimlerimle destekleyip açıklayıcı bir yazı yazarım teşekkür ederim...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi