Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk silahım Canik L 120...
Sayın teginhan06 silahınız hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip etsin.

Alıntı

Saygıdeğer üstadlar, bugün canik55 s120 aldım. Deneme atışı için 15 adet attım , ama öyle bir sorun oldu ki !!! Çoğu üstad buna cevap veremedi ! Tabancada YÜVZÜK denilen,namlunun önünü ve arpacığı (arpacıkla birleşik gibi) tutan malzemenin adı imiş !!
Her neyse bu malzeme fırladı gitti ve namlu sallanmaya başladı.
Fabrikayı aradım bana, değişik bir arpacık mili takılmış olabilir dediler,hemen kargoya verin üst sürgüyü düzeltelim dediler Sad
Daha önce başına böyle bir olay gelen varmı ?
Tekerrür edermi bu olay birdaha ? Bilginize ihtiyacım var.
Saygılar.

Alıntı

Merhaba;

Silahlarınız hayırlı olsun.

Açıkçası bende bu forumu okuyuncaya kadar Canik 55 L120 dikkatimi çekmemişti. Benim gözüm Tisaş Zig14 teydi (hala karar vermiş değilim bu arada). Değerli bilgiler ve paylaşımlar için teşekkürler.

Nedense Mke nin satış ofisinde SAmsun Yurt savunma görevlisi bana ısrarla P120 yi va Shark modelleri gösterdi.
CZ75 klonu görmek istiyorum deyince basit bir el hareketiyle gösterip sanki diğerleri varken doğru seçim olmazmış gibi bir hava yarattı.
Bende bir acemi olarak ısrar edemedim.

Mke nin sitesinde L120 Siyah Krom fiyatı 1350 ; Beyaz Krom 1560TL. (Kendi internet sitelerinde fiyatlar sırasıyla 2650TL, 2850TL)
Eğer Canik seçeceksem tercihimi Beyaz Krom dan yana kullanmayı düşünüyorum.

Siz silah kullanıcılarına ve sitedeki üstatlara danışmak istiyorum lütfen.

Sizce 1000TL fazla verip S120 çelik modelmi tercih edilmeli?
Gerçekten bu fiyat farkını hakedecek kalite farkı var mı?
CZ75 orijinal kabzaları L120 ile birebir uyumlumu acaba?
L120 için (CZ ninkiler gibi) yerli üretim aleminyum kabza kapakları var mı acaba?

Teşekkürler.

Alıntı

(03-09-2015, 11:15 PM)serDAR60 demiş ki: Saygıdeğer üstadlar, bugün canik55 s120 aldım. Deneme atışı için 15 adet attım , ama öyle bir sorun oldu ki !!! Çoğu üstad buna cevap veremedi ! Tabancada YÜVZÜK denilen,namlunun önünü ve arpacığı (arpacıkla birleşik gibi) tutan malzemenin adı imiş !!
Her neyse bu malzeme fırladı gitti ve namlu sallanmaya başladı.
Fabrikayı aradım bana, değişik bir arpacık mili takılmış olabilir dediler,hemen kargoya verin üst sürgüyü düzeltelim dediler Sad
Daha önce başına böyle bir olay gelen varmı ?
Tekerrür edermi bu olay birdaha ? Bilginize ihtiyacım var.
Saygılar.

Sn.serDAR60

Öncelikle hayırlı olsun.Bazen ufak aksilikler olabilir.Fabrika ile irtibata geçiniz.Eksiklikleri hallederler.İçinizi ferah tutun.

Alıntı

Sn.ilbay

İki hafta evvel bir abimize L 120 aldık.Araştırdık, üstatlarımıza danıştık.İçiniz ferah olsun.Ne yazık ki ülkemizde 1,350 liraya ne alacaksınız ki Smile.

L120 alacakların dikkatine.Silah kutusunun içinde temizleme kiti yok.Yada biz dekinde yoktu.Vaktimiz sınırlı olduğundan üzerine de düşmedik.

Saygılarımla.

Alıntı

Zig 14 mü , L120 mi diye sorsam ?

Alıntı

(24-09-2015, 12:46 PM)SertanY. demiş ki: Sn.ilbay

İki hafta evvel bir abimize L 120 aldık.Araştırdık, üstatlarımıza danıştık.İçiniz ferah olsun.Ne yazık ki ülkemizde 1,350 liraya ne alacaksınız ki Smile.

L120 alacakların dikkatine.Silah kutusunun içinde temizleme kiti yok.Yada biz dekinde yoktu.Vaktimiz sınırlı olduğundan üzerine de düşmedik.

Saygılarımla.

Teşekkürler Sn. Sertan Y.
Hala düşünüyorum. Kararımı son dakikada vereceğim herhalde.

Sn. Kartalcin,
Ben de bu soruyu soruyorum ; Canik L/S 120 mi yoksay Zig 14 mü?
Zig14 elime daha iyi oturuyor. Ancak beyaz Krom silahları daha çok beğeniyorum.
Nede olsa taşıyıcı değil bulundurucuyum Smile
Bizimkisi sandık tiryakiliği Smile Smile

Alıntı

Değerli Forum Üyeleri;

Bugün itibariyle ilk silahım olarak ben de bir L-120 almış bulunmaktayım. Yaklaşık bir aydır satın alma belgem elimde araştırma yapıyordum. Doların fahiş artışı nedeniyle ithaller bir hayal olduğu için yerlileri iyice araştırdım. Bir Browning hayranı olmam nedeniyle Zig 14 çok ilgimi çekti. Ama ona yeni çıkmış olması ve henüz geri bildirimlerinin gelmemesi nedeniyle itimat edemedim. En sonunda yine şekil olarak çok beğendiğim bir CZ klonuna yöneleyim dedim. "Titremez"in şöhreti forumumuzca malum olduğundan MKE'deki standına dahi uğramadım. Dolayısıyla forumumuzdaki birçok büyüğümüzün deneyip takdir ettiği Canik'e yönelmek tek seçeneğimdi.

Ben tabancada siyah rengi severim. Komple çelik mi yoksa alaşım mı olsun derken L-120'nin hafifliği beni cezbetti açıkçası. Bir de kampanya fiyatıyla 1350 TL'ye alabilmek de ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Ülkemiz şartlarında gayet uygun bir fiyata mâl olduğunu düşünüyorum.

Öğlen aldığım silahımı açmaya ancak fırsatım oldu. Kutu açılışını ve sevincimi de ilk olarak aile üyem gibi gördüğüm siz değerli forumdaşlarla paylaşmak istedim.

Saygılarımla..

[Resim: o93a97.jpg]

[Resim: o93aVm.jpg]

[Resim: B4P1Op.jpg]

[Resim: QWB0zy.jpg]

[Resim: G5RgNb.jpg]

Alıntı

Sayın DrnDrk hayırlı olsun. Allah kötüye kullanmak zorunda bırakmasın.
Saygılar.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.DrnDrk iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi