Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk silahım Canik L 120...
Sn. Samsun55 , iyi günlerde kullanınız .
Sakıncası yoksa horozun daha yakından detay fotoğrafını çekermisiniz .

[Resim: sal5_zpsa2eff5ae.jpg]

İğnenin yaptığı iz sadece boyada mı ? Yoksa metale çukurluk yapmışmı ?

Saygılar .

Alıntı

Tebrikler ben bu resmi koyarken dikkatimi çekti tabancama baktım kir ve yağın oluşturduğu bir leke, resimde görüldüğü gibi bir çukurluk yok. Ben mühimmatın yanmamış barut artığı görülsün diye burayı temizlemedim, kapak namlu temiz olarak çektim en fazla artık gövdede olduğu için temizlemeden resimledim.Tekrar sizi tebrik ediyorum bu ayrıntıyı kaçırmadığınız için

Alıntı

Derhal yeni resmi yüklüyorum barut artığını göstereceğiz diye yanlış yönlendirme yaptığım için affola Smile)))))))))))))

Alıntı

http://s1326.beta.photobucket.com/user/s...b.jpg.html

Alıntı

Teşekkürler .

[Resim: sal12_zps7d6152db.jpg]

Alıntı

Sahibiyle buluşan her yeni silahta mutlu oluyorum.

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Selam ve saygıyla.

Alıntı

Amin en iyileri sizlerin olsun.

Alıntı

Sayın samsun55 Tabancanızı hala kullanıyorsanız güncel yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

Alıntı

Sayın forum üyeleri, haziran ayınının ilk haftasında siz değerli forum üyelerinin ve değerli üstadların yorumlarını değerlendirerek ben de bir Canik 55 L 120 aldım. Şimdi diyorum ki iyi ki bu silahı tercih etmişim. Daha yeni silah olmasına rağmen 200' e yakın atım gerçekleştirdim. Bu atışlarımın bir çoğunu, 100 'e yakını 15-18 yıllık mermiler ile gerçekleştirdim. '' Bana mısın! '' demeden hepsini hedefe başarı ile yolladı.

Yeni silah olması nedeniyle tetik biraz sert (2500-3000 kg civarında) o da atım adedi arttıkça düşecektir. Çabuk atımlarda (20 m) dahi hedefte 10-13 cm çapta atımlar toplanabiliyor. Kısaca yerli silahlarda istikrar arz eden bir durum. Ayrıca müşteriye gösterilen ihtimamda memnuniyet verici.

Silahım 2015 yılında üretilen 315nci silah ve bu yılki modellerde tetik muhafazasını biraz daha düzleştirmişler, bu da silaha daha ayrı bir hava katmış. Bana göre şimdilik tek kusuru kabze sırtında kaymayı önleyecek kanalların olmayışı, önümüzdeki dönemde umarım bunu da yaparlar.

Bu silahı tercih nedenim ise hafif oluşudur. Şarjörsüz boş 770 gr., dolu şarjörlü ise 940-950 gr. civarında olmasıdır. Taşımak için ideal bir ergonomiye ve ağırlığa sahip olmasıdır. Kakılmaz gibi 1040-1260 gr değildir.

Üstatların affına sığınarak ifade etmeliyim ki, şiddetle bu silahı tavsiye ediyorum. Şunu söylemeliyim ki, siz nereye nişan alıyorsanız silah orayı vuruyor.

En kısa sürede fotoğraf da ekleyeceğim...

Alıntı

Canik ten güzel geri dönüşler oluyordu ama bu konuyu okuduktan sonra Canik e karşı bir ilgi oluştu bende.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi