Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk silahım Canik L 120...
Herkese selamlar, kazasız belasız ve isabetli atışlar dilerim.

Yaklaşık bir senedir forumu takip etmekteyim. Sizlerle yeni aldığım Canik 55 L 120 silahımla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Bu silahı seçme sebebim daha önce kullanan pek çok kişinin birebir görüşünü almış olmamdır.

Silahımı alır almaz MKEK Poligonu' na denemek amaçlı girdim ve 36 adet atım yaptım; 2 şarjör çok seri olmak üzere kalan 6 mermiyi de nişan alarak hedefe gönderdim. Nişancılığıma, poligon atışlarıma güvenirim, fakat seri atışlarda bu kadar güzel sonuç alacağımı ben de beklemiyordum...Nişan alarak yavaş bir şekilde yapılan 6 atışın 3 tanesi 10' da, bir tanesi 10' un çemberinde, 2 tanesi de 8' de idi.

Ben bu tabancayı ilk defa kullanmama rağmen beğendim...Evet, tetik biraz sert, ezilirken titreme oluyor, biraz alışacağız sanırım...Tutukluk sorunu kesinlikle olmadı, hatta konuştuğum tüm Canik sahiplerinden hiç bu şikayeti almadım. Ben kullanırken bir şey dikkatimi çekti, arpacık daha ince olabilirdi.

Gelelim silahımızı söktüğümüzde karşılaştıklarımıza...36 adet mermi atmış bir silahta kapak takımı hattında birbirine sıfır parçalarda boya kalkması gözlemlenir mi? Çok hafifçe silahın boyası kalkmış, beyazlıklar gözüküyor, bu durum normal midir? Bu aşınma izleri gövdeyle kapak takımının birleştiği hat üzerinde mevcut, resimleri çok yakında paylaşacağım.

Alıntı

(06-04-2012, 02:27 PM)lupus demiş ki: Sn.ihtiyar, parmağınızı, özellikle de tırnak ucunuzu boyanın açıldığı veya iz oluşan yerlerde hafifçe gezdirin, eğer tırnak ucunuza takılan herhangi bir metal çapağı oluşmuşsa, bu malzemenin de aşınmaya başladığının bir göstergesidir. Eğer tırnağınız izlerin üzerinde rahatlıkla hiç bir yere takılmadan dolaşıyorsa, yüzeyde herhangi bir pürüz yok demektir, bu durumda kafaya da takacak herhangi birşey yok demektir...

İlk atışlarımdan sonra sorduğum benzer soruya Sn. lupus' un cevabı.

Alıntı

Sayın samsun55 silahınız hayırlı olsun . Allah kaza bela göstermesin.

Alıntı

Şİmdi içim rahatladı,attığım her şarjör mermide ki izlenimlerimi paylaşacağım,bu silahtan beklentim hatalı fişek hariç tutukluk yapmaması en az 5 yıl kırım ve nişan hassasiyetinin bozulmaması.Resim yüklemeyi öğrendiğim an resimleri paylaşacağım.

Alıntı

Foruma resim/video eklemek ;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1393

Saygılar

Alıntı

Sayın samsun 55, yeni silahınız hayırlısı olsun, güzel günlerde keyifle kullanmanız dileğiyle.
Saygılar.

Alıntı

Sn Samsun55 yeni silahınız hayırlı uğurlu olsun. Allah kan bulaştırmasın. Aynı tabancadan bende de var. Verdiğim paraya göre ben de gayet beğendim. O aşınma boya aşınması sıkıntısız kullana bilirsiniz. Siz tabancayı kamu kampanyası ile mi aldınız?

Alıntı

[Resim: 20120822477.jpg]

[Resim: 20120822480.jpg]

[Resim: 20120822482.jpg]

Alıntı

HAYIRLI uğurlu olsun,keyif için atış yapmayı Allah nasip etsin.

Alıntı

Hayırlı olsun Allah kötüye kullandirtmasin.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi