Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Pen
Gereksiz bir alet. Bunu adamın kafasına vurmaktansa boğazına veya iki kaburganın birleştiği yerdeki boşluğa vuracağınız sağlam bir yumruk daha etkili olur. Pocket Shark vardı bende belki hindistan cevizi ve benzeri şeyleri kırmada işe yarayabilir.Smile Operation Coconat... Çok Tacti-coolBig Grin

Alıntı

Bence'de gereksiz bir alet. Bunu taşıyacağıma, Teleskopik cop, muşta, taşırım demek isterdim. Ama diyemiyorum, '' 6136 ''...

Belimdeki kemer, kolumdaki kol saati, anahtar, bile yokluk anında bu aletten daha çok iş görür. Ama yokluk anında. Wink

Alıntı

Herhangi bir savunma eğitimi almamış, yumruk atmayı bile bilmeyen biri bu tarz bir aleti bir bıçak gibi kullanarak karşısındaki saldırgana sokarsa, bunun vereceği acı kişiyi yere yıkar. Bıçak gibi kullanacak boğazına vb. yerlerine saldırırsa yine rakibini uzaklaştırabilir.

Herkes yeterli fiziksel yeterliliğe sahip olmadığı gibi, silah, bıçak, cop, biber gazı vb. şeyler taşımıyor/taşıyamıyor.

Savunma amacıyla kullanılacak ilk alet olmamasının yanında, hiç bir şey taşıyamayan takım elbiseli birinin kalemi yerine cebine atabileceği bir alet.

Savunma ihtiyacı varsa silah taşısın, spor yapsın, bıçak taşısın denebilir, diyenler de haklıdır. Fakat evde araba tüfek yerine beyzbol sopası bulundurmak ne ise; ceket, pantolon cebinde bu tarz bir alet bulundurmak da benim gözümde aynı şeydir.

Saygılar.

Alıntı

Ciplak elle dahi, nereye nasil vuracagini bilen birisi icin, her sekilde is gorebilecek bir alet.

"buna ne gerek var?" " yumruk atarim, adami katlarim" diyen degerli forum uyeleri, bir gun elinde buna benzer bir alet bulunan birisiyle hasim olursaniz, "hand to hand" taktikleri yerine "Gecmisi Olmayan Adam" filmini hatirlamanizi tavsiye ederim.

Selamlar, saygilar...

Alıntı

Azda olsa üstüme alınayım ve biraz daha gözlerinizi yorayım Sn.Üyeler.

Olaylara pragmatik bakarsak eğer suçlu katagorisinde ki her kötü adam sokak tabiriyle boş gezmez,hepimizin vakıf olduğu üzere 18 yaşından küçük gençler bile neler taşıyor günümüzde.

Ben az çok deneyimlenen tecrübe ile sabit konularda yorum yapan birisi olarak kendi adıma bu tarz alet edevat pazarlamacıların oyuncağıdır,yeni ticaret kapılarıdır.

Siz siz olun saniyelerle ölçülen zamanda hayatınızı korumak için bu tarz bir oyuncak kullanmayın.

Kaçın daha iyi.

Uzun süreler göğüs göğüse muharebe dersleri veren kişiler bile,karşı karşıya kalacakları kötü adamlarla eşit seviyede savunma alet edavata sahip ise bile temastan kaçınır.Mesela kesici,delici aletler;karşınızda ki ne kadar bilgisiz olursa olsun yüksek oranda yara alırsınız bu temas sonunda karşı taraf tamamen bertaraf olsa bile kaybedeceğiniz bir tendon çok şeylere mal olabilir.Çok iyi eğitimli kişiler içindi bu örneklemem.

Gelelim bu kalemle mudahale ve savunmaya,çeşitli madde bağımlısı ve türevleri kullanan kişiler hatta bu kesmi geçtim normal kötü adam türleri bile çeşitli kalibrelere maruz kaldıkları halde temastan düşmez iken böyle bir kalemle kolay kolay kimseyi temastan düşüremezsiniz.Filmler hariç.

Öyle ki normal boyutlarda ki bir alanda aktör abimiz elindeki keskiyle 1'e 5 teması kazanıyor,15 sene aktif ST 6 da görev yapsanız bile imkanı yok.

Neden mi?5 kişi aynı anda üzerine bıçakla koşsa o süreçte kaçını temastan düşürebilirsiniz?Cevap net ve açık.

O yüzden bu tarz yakışıklı ürünleri kullanmak yerine kaçın hemde hiç durmadan kaçabilecek yeriniz kalmayana kadar kaçın ve temastan uzak durun.

Unutmadan kesici delici alet savunma teknikleri içeren karşılaşmalar çok değişken içeren ve fazla karışık opsiyonlara tabi konulardır,uzun süre deneyim edilmeleri gerekir.

Saygılar.

Alıntı

(23-08-2012, 09:04 PM)Semper Fidelis demiş ki: Gereksiz bir alet. Bunu adamın kafasına vurmaktansa boğazına veya iki kaburganın birleştiği yerdeki boşluğa vuracağınız sağlam bir yumruk daha etkili olur. Pocket Shark vardı bende belki hindistan cevizi ve benzeri şeyleri kırmada işe yarayabilir.Smile Operation Coconat... Çok Tacti-coolBig Grin

Sn Semper Fidelis,

Beni yanlış anlamayacağınızı umarak bir düşüncemi paylaşmak isterim. Bence sizde ciddi bir şiddet eğilimi var. Bu konuda bir yardım yerinde olacaktır diye düşünüyorum. Dikkat ettiğim kadarı ile mesajlarınızda çok sık şekilde zarar verme temalı noktalara parmak basıyorsunuz. Bunun yanı sıra önerdiğiniz şeyler de oldukça riskli şeyler. Örneğin benim kalıbımdaki birinde yukarıdaki mesajınızda önerdiğiniz yöntem pek işe yaramıyor. Yanı sıra tactical pen bence zaten alıp orta okul öğrencisi edasıyla kafaya vurulacak bir araç değil, olası durumda ayak veya elinde bir zarar vererek kendimizi kurtarmak için zaman kazanmak amacına hitap eder. Sizin bahsettiğiniz şey kalemi birinin kafasına saplamak idiyse şiddet eğilimi düşündüğümden daha ağır demektir.

Bir insanın önceliği bir başkasına nasıl zarar verebileceğini kafasında planlamak olursa eninde sonunda aradığı belayı bulur. Ya kendi canından olur, ya birinin canına sebep olur veya kalıcı hasarlar ortaya çıkar. Her şekilde bunun sonu tatsız ötesidir. Okçuluk konusundaki, tüfek ve silahların kullanımı konusundaki ve en son bu konudaki "keskin" yorumunuzun ardından bir büyüğünüz olarak uyarmak istedim. Ağaç yaşken eğilir. Keskin sirkenin akıbetinden de haberdarsınızdır. Sayacak çok atasözü olsa da duyanın dinlediği kadar anlam ifade edeceğinden bu kadarının yeterli olduğuna inanıyorum. Şahsen ben forumda gezinirken bu kadar keskin mesajların bu kadar genç birinin klavyesinden döküldüğünü görünce rahatsız oluyorum.

Bildiğim kadarı ile Gandhi'ye ait olan bir sözü iletmek isterim; "Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür."

Saygılar,

Volkan

Alıntı

Sn. Glock,
Riske girmeme konusunda size katiliyorum. Fakat, kacmak (baska bir tanimla rakibe arkanizi donmek, savunmasiz kalmak) ne kadar dogru olur?

Bildiginiz uzere, bazi ogretilerin birinci disiplini gard/savunmadir. Hamle karsilamalarinda yada blokelerde, hamle yapan eli/kolu/bacagi bu ve benzeri bir alet ile yaralamak, karsinizdaki profesyonel degilse oldukca etkili olacaktir.

1/5 hatta 1/2 oranli bir karsilasmada hasarsiz cikmak cok zordur. Bence ilk hedef alincak hasari en aza indirmek ve bunun icin karsi tarafa mumkun olan imkanlar ile zarar vermektir.

Saygilar.

Alıntı

Alıntı

(23-08-2012, 10:38 PM)Mercankaya demiş ki: Sn. Glock,
Riske girmeme konusunda size katiliyorum. Fakat, kacmak (baska bir tanimla rakibe arkanizi donmek, savunmasiz kalmak) ne kadar dogru olur?

Bildiginiz uzere, bazi ogretilerin birinci disiplini gard/savunmadir. Hamle karsilamalarinda yada blokelerde, hamle yapan eli/kolu/bacagi bu ve benzeri bir alet ile yaralamak, karsinizdaki profesyonel degilse oldukca etkili olacaktir.

1/5 hatta 1/2 oranli bir karsilasmada hasarsiz cikmak cok zordur. Bence ilk hedef alincak hasari en aza indirmek ve bunun icin karsi tarafa mumkun olan imkanlar ile zarar vermektir.

Saygilar.

Efendim zaten kol mesafesinden yakına giren kötü adamla temasa girdi iseniz mesafeyi acamıyorsanız kaçacak yeriniz kalmamış demektir,kaçma derken bahsettiğim bölgenizi koruyup mesafeyi açmaktır aslında.

Şu devirde bu ortamda sokak ağzıyla belinde emanet diye tabir edilen alet edevattan taşımayan kötü şahısmı kaldı?

En ufak meselede bellerine davranmıyorlarmı?

Çıkarılan alet edevatın boyutu cinsi çok önem arz ediyor,karşıdaki madde etkisinde ise temastan düşmesi çok zor,öbür türlüde keza öyle tamamen bertaraf etmeniz lazım ki,aynı seviyede bir cisimle karşı koysanız bile yara almanız yüksek ihtimaldir,ki karşıdakinin eğitim seviyesini temasa girmeden bilemessiniz.Kimse de kendini böyle bir riske atmak istemez herhalde.

Öyle derin konular ki bunlar,daha buraya yüzlerce değişken,opsiyon yazabilirim ama değerli zamanlarınızı meşgul etmek göz yormak en sevmediğim olgular.

O yüzden bölgenizi koruyup o bölgeden uzaklaşmak kaçmak en mantıklı hareket olacaktır,ta ki kaçacak yer kalmaya dek.

Saygılar.

Alıntı

Klavyenize ve zamanınıza yazık sayın waffenliebe, Kütüğe çivi çakılmaz...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi