Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Pen
Merhabalar değerli forum arkadaşlarım. Forumda topluca bir bilgiye rastlayamadığımdan bu konuyu açıyorum. Tactical pen bence her "EDC" de olması gereken aksesuarların başında gelmeli. Gerek kişisel savunma amaçlı gerekse cam kırma vs. tür işlerde kullanabileceğimiz gerçekten güzel kalemler varmış.

- Schrade Tactical Pen Gen 3 Black
[Resim: SCHPEN3BK.jpg]

[Resim: IMG_7194.JPG]

- NAGATAC Tusk Ti Tactical Pen

[Resim: IMG_8339.JPG]

[Resim: IMG_8341.JPG]

-&W M&P Tactical Pen 2

[Resim: IMG_8053.JPG]

[Resim: IMG_8055.JPG]

-Mosquito Tactical - WASP Tactical

[Resim: IMG_8124.JPG]

[Resim: IMG_8125.JPG]

-Smith & Wesson Tactical Survival Pen

[Resim: IMG_7062.JPG]

[Resim: post-320-029508600%201289052729_thumb.jpg]

- Uzi Tactical Pen

[Resim: IMG_6851.JPG]

[Resim: IMG_6853.JPG]

[Resim: IMG_6659.JPG]

- NAGATAC BROKEN BAMBOO SS

[Resim: IMG_6615.JPG]

[Resim: IMG_6617.JPG]

- ELITE Tactical Pen Black

[Resim: IMG_6609.JPG]

[Resim: IMG_6611.JPG]

[Resim: TATP2BK.jpg]

Bunlar dışında bir çok marka ve model var. İşlevsel olarak pek farkları yok, gözünüze, elinize hangisi hitap ediyorsa edinmek lazım. Selamlar, saygılar...

Alıntı

Sn.kyucel;

Paylaşımınız için teşekkürler.

Kendi kişisel görüşüm ise bahsi geçen ürün aslında gereksiz ve sıcak temas durumlarında,kullanım sırasında kötü adamı temastan düşürmez ise ki büyük ihtimalle öyle olacaktır,o zaman vah ki ne vah.

Sivil kullanım için hele çok riskli bir ürün grubu.

Bazen görüyoruz ki 9,.40,45 gibi çeşitli kalibrelerde bile temastan düşmeyen kötü adamlar var.

Bu ürünün kullanımı sonucunda karşı taraf daha fazla öfke ve acıyla size delici,kesici vb aletlerle temasta bulunursa hiçte hoş olmayan hadiseler çıkabilir ortaya.

Bence pazarlama politikası ve süs eşyasından başka bir şey değil.

Keza ülkemizde gördüğüm bazı biber gazlarıda öyle.Rüzgarlı havada size dönebilme,kapalı alanda sizi de etkileyebilme durumları varken anlamsız bulduğum ürünler bunlar.

Alıntı

(23-08-2012, 05:45 PM)glock demiş ki: Sn.kyucel;

Paylaşımınız için teşekkürler.

Kendi kişisel görüşüm ise bahsi geçen ürün aslında gereksiz ve sıcak temas durumlarında,kullanım sırasında kötü adamı temastan düşürmez ise ki büyük ihtimalle öyle olacaktır,o zaman vah ki ne vah.

Sivil kullanım için hele çok riskli bir ürün grubu.

Bazen görüyoruz ki 9,.40,45 gibi çeşitli kalibrelerde bile temastan düşmeyen kötü adamlar var.

Bu ürünün kullanımı sonucunda karşı taraf daha fazla öfke ve acıyla size delici,kesici vb aletlerle temasta bulunursa hiçte hoş olmayan hadiseler çıkabilir ortaya.

Bence pazarlama politikası ve süs eşyasından başka bir şey değil.

Keza ülkemizde gördüğüm bazı biber gazlarıda öyle.Rüzgarlı havada size dönebilme,kapalı alanda sizi de etkileyebilme durumları varken anlamsız bulduğum ürünler bunlar.

Sn.Glock,
Ürünlerin tacti-cool olmasına kısmen katılıyorum. Ancak yine de kullanabilecek soğukkanlı kişilerin elinde, ne olur ne olmaz (Just In Case) durumları için önemli bir ürün. Sonuçta kubotan dediğimiz CNC'de işlenmiş alüminyum çubukların kullanımlarına yönelik kurslar dahi varken, hem kalem kullanan hem de sağlamlığı ile herhangi bir durumda, kırma, batırma mecburiyetinde kalan kişiler için gayet mantıklı bulduğum ürünler. Yine de tacti-cool olmaları daha ağır basıyor tabi ki. Cebimde bir çakı yerine, tercih sebebi olmaz. Ancak yine de hemen edinmeliyim Big Grin
Saygılarımla,
TT

Alıntı

Bu tür kalemler havaalanı güvenliğinden geçerken sorun yaratabilir mi?

Alıntı

Sn.TT;

Gayet yakışıklı ürünler lafım sözüm ona değildir,amma vuku bulan sıcak temas durumlarında,ki bu temaslar saniye ve dakikalarla ölçülüyorsa bu kısıtlı zaman zarfı içerisinde hayatınızı ve geleceğinizi bir kaleme bağlamak hata olur diye düşünmekteyim.

Yokluk anında parmaklarınızda çok iş görür,kötü adamın gözlerine yapacağınız hamle bu kalemden daha faydalı ve işe yarar olacaktır,''ama yokluk anında''.

Verilen o kurslarda bir nevi tacti-cool kurslarıdır efendim,bu tarz yakışıklı şeyler insanların ilgisini çeker.Ama hiç bir profesyonelde sıcak temas durumlarında bunları kullanmaz.Genelde zaten üzerlerinde yasal silahı yine yasalara uygun boyutlarda ki keskisi varken.

Yoksa yanılıyormuyum?

İnsanlar var oldukça pazarlama politakaları renklenecek,daha ilgi çekici olacak hatta daha da ayrıntı içerecektir.

Ama bazı gerçekler vardır ki onları hiç bir şey degiştiremeyecektir.Bireysel savunmanın nasıl yapılacağı konusun da ki çizgiler gibi.

Alıntı

(23-08-2012, 06:58 PM)glock demiş ki: Sn.TT;

Gayet yakışıklı ürünler lafım sözüm ona değildir,amma vuku bulan sıcak temas durumlarında,ki bu temaslar saniye ve dakikalarla ölçülüyorsa bu kısıtlı zaman zarfı içerisinde hayatınızı ve geleceğinizi bir kaleme bağlamak hata olur diye düşünmekteyim.

Yokluk anında parmaklarınızda çok iş görür,kötü adamın gözlerine yapacağınız hamle bu kalemden daha faydalı ve işe yarar olacaktır,''ama yokluk anında''.

Verilen o kurslarda bir nevi tacti-cool kurslarıdır efendim,bu tarz yakışıklı şeyler insanların ilgisini çeker.Ama hiç bir profesyonelde sıcak temas durumlarında bunları kullanmaz.Genelde zaten üzerlerinde yasal silahı yine yasalara uygun boyutlarda ki keskisi varken.

Yoksa yanılıyormuyum?

İnsanlar var oldukça pazarlama politakaları renklenecek,daha ilgi çekici olacak hatta daha da ayrıntı içerecektir.

Ama bazı gerçekler vardır ki onları hiç bir şey degiştiremeyecektir.Bireysel savunmanın nasıl yapılacağı konusun da ki çizgiler gibi.

Sn.Glock,
Elbette haklısınız, asla tek başına işe yaramaz, zaten donanımlı birisi için sadece ne olur ne olmaz diye bulundurulabilir. Yoksa kullanmasını bilmeyen, ne yapacağını bilmeyen birisi ruhsatlı silahı ile gezmiş ne fayda Smile
Yine de alalım diyorum birer tane, gelin kaçırmayın ben ısmarlıyorum Big Grin
Saygılarımla,
TT

Alıntı

Sayın TT,
Ismarlama teklifinizi sayın glock reddederse, bendeniz kabul edebilirim Big Grin
Sonra "uyarmadı" demeyin Smile

Alıntı

(23-08-2012, 07:06 PM)tirendaz demiş ki: Sayın TT,
Ismarlama teklifinizi sayın glock reddederse, bendeniz kabul edebilirim Big Grin

Başım üste yeriniz var Sn.Tirendaz Smile

Alıntı

(23-08-2012, 07:24 PM)turan tactical demiş ki:
(23-08-2012, 07:06 PM)tirendaz demiş ki: Sayın TT,

Başım üste yeriniz var Sn.Tirendaz Smile

Başlıkları görür gibiyim: Mehmet Çınar'ın ilk kalemi!!!
Big Grin
Latife bir yana, sipariş verirseniz haberleşelim Smile
Saygılarımla

Alıntı

(23-08-2012, 07:01 PM)turan tactical demiş ki:
(23-08-2012, 06:58 PM)glock demiş ki: Sn.TT;

Yoksa yanılıyormuyum?

Sn.Glock,
Elbette haklısınız, asla tek başına işe yaramaz, zaten donanımlı birisi için sadece ne olur ne olmaz diye bulundurulabilir. Yoksa kullanmasını bilmeyen, ne yapacağını bilmeyen birisi ruhsatlı silahı ile gezmiş ne fayda Smile
Yine de alalım diyorum birer tane, gelin kaçırmayın ben ısmarlıyorum Big Grin
Saygılarımla,
TT

Smile

Sn.TT;

Yazıya dökmeniz yetti ve artı bile,teşekkürler.

Lakin Sn.tirendaz, görüldüğü üzere kalemi benden önce çekti,bu tarz ikramlarda hızlı davranan önceliklidir. Smile

Sohbetleriniz ve muhabbetleriniz daim olsun,huzurunuz,sağlığınız her zaman gani gani olsun.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi