Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magnum Colt Anaconda
Herkese selamlar fikir ve yardım almak için yeni üyelik aldım yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim.
Kendime 44 Magnum Colt Anaconda , Smith Wesson 686 ,357 tarzında namlusu 6 inç ... 8 inç gibi uzun toplu bir silah almak niyetindeyim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Artılarını,eksilerini farklarını vs. fiyatlarını yada bu ürünlerin alternatiflerini vs. ?

Alıntı

Sn. alihakancan şu kalibre işini biraz açarsanız arkadaşlarımız ve üstadlarımız daha rahat fikir alışverişinde bulunabilirler.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Cos30 Kalibre işini biraz açarsanız derken?

Alıntı

Smith Wesson, 686 modelini ülkemizde daha kolay bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Saygılar,

Alıntı

Yani bir 44 magnumluk Colt Anaconda ile 357 magnumluk S&W 686 kafam karıştı sadece 44 magnum mu, yoksa 357 magnum mu almayı düşündüğünüzü söylerseniz daha rahat fikir beyan edilebilir diye söylemiştim fakat böyle sert karşılık alacağımı bilseydim hiç yazmazdım

Saygılar.

Alıntı

Sayın Cos30 çok özür dilerim yanlış anladınız sert değildi çıkışım gerçekten yanlış anladınız tekrar özür dilerim konuşma tarzım o şekilde size ters ve sert bi cevap değildi çok üzüldüm gerçekten hatam varsa affediniz lütfen.
Silaha gelince ise uzun namlulu Magnum44 gibi,686 gibi 357 gibi uzun toplu bir alet hayalimdi hep eskiden beri.
Tekrar tekrar affediniz yanlış anlaşıldım herhalde.

Alıntı

Anaconda ve 686. Canım ülkemde, ikisi arasında ki tercihi kalibreden ziyade bulunabilirlik ve fiyat belirleyecektir. Colt'un yılan serileri aynı nebatat aleminde olduğu gibi kaya olukları ve tenha yerlerde saklanır (buralar genellikle kaptırmatörlerin evi olur). Üstadın Anaconda hakkında yazmış olduklarına bakarak; anaconda ile hiç uğraşmayın derim. Buyrun link,
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=858

686 için söylenecek çok söz olduğunu düşünmüyorum. Neden derseniz! Forumda oldukça fazla kullanıcı geri dönüşü bulacaksınız. Kalite, estetik, güç ve 2 farklı kalibre kullanabilirsiniz (357 ve 38 cal) Fakat 6" taşımak için çok kullanışlı olmayabilir, keza koltuk altı kılıfı ve sürekli ceket, mont giymeniz gerekecektir. Araç içi ve yaya olarak her daim sıkıntı çıkarabilecek bir ebat. "Koça boynuzu yük olmaz" diyorsanız kesinlikle alınız ve kullanınız derim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Alihakancan;
Forumuza hoş geldiniz. Yazım kurallarına azıcık daha dikkat ederseniz bizleri sevindirmiş olursunuz.

İstediğiniz ve düşündüğünüz kalibrelerin ikisinin de Türkiye'de bulunabilirliği aynıdı. 44 magnum "kabaca" 357 magnumdan daha etkilidir. Ancak 44 kalibre tabancaların az bulunması yüzünden fiyatları da birazcık yüksektir. Tabii sizin kesenize kalmış bir durum. Benim nazarımda Colt ile S&W arasında kalite açısından bir farklılık yok. Bence ikisi de çok kaliteli ve sahibini üzmeyecek markalar. Yine burada da bulabilme durumunuz söz konusu. S&W piyasada daha çoktur.

Alıntı

Sayım Alihakancan,

Öncelikle, aramıza hoşgeldiniz.
Size, tam anlamı ile, yardımcı olmamız için, alacağınız silahın,
hangi ruhsata tabîî, yani,( taşımamı, bulundurma) ruhsatlımı alacağınızı.
Silahtan beklentilerinizi, (av, poligon atıcılığı, düğün ve maçlarda,
eğlence amaçlı, hedef atıcılığı, ev savunması, sesi, gibi) tercih sebebinizi, belirtirseniz
size, yardım istediğiniz konuda, çok daha net ve, aydınlatıcı bilgi verebiliriz.
Saygılarımla.

Alıntı

Yorum yapan herkese teşekkür ederim,tekrar hoşbuldum,hoşgördüm.
Sevgili karabasan üstadım sözünüzü çok beğendim aynen öyledir ki;"Koça boynuzu yük olmaz" misali ile aynı kanıdayım.
Sevgili Caytmazoğlu üstadım yazım kurallarınada elimden geldiğince uyma çabası içindeyim hatam olursa gözden kaçırmışımdır lütfen affola...
Sevgili Alperf92 üstadım Silahın nasipse ruhsatı bulundurma olacak,silahtan beklentim ise evde bulundurmak ve ara ara poligonda atış yapabilirsem atış yapmaktır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi