Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sig Sauer M11-A1
Alıntı: bu durumun (ki bana ayrım gibi hissettirdi) Sig Sauer sahibi olup olmamaktan kaynaklı olduğunu sorardım.

Aslında bir bakıma haklısınız Sn.herojd11... Ama bir de şöyle bir durum var... Memlekette kaç tane SIG Sauer M11-A1 var? Dahası, memlekette sahip olduğu SIG Sauer M11-A1 ile geri bildirimde bulunan kaç kişi var? Dahası memlekette sahip olduğu SIG Sauer M11-A1 ile ilgili görsellerle desteklenmiş geri bildirimde bulunan kaç kişi var? Vallahi vaktim olsa Sn.Edison' un mesajını hiç erinmeden bizzat ben düzeltirdim.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Sabri, ilksurfer, Sakin, herojd11, mimaslan, Ozan60, Dr.Vatan, tekoglu, 1905sss, mtaner55, Antiterör, yenicheri, aoboran
Sn.Edison,

Gövde raylarındaki ve namludaki renk açılmaları normaldir. Bundan sonra gövde raylarındaki açılmalar uzun süre öylece kalırken, namluda bir miktar daha açılma olacaktır. Görüldüğü kadarı ile aşınma sadece boya ve kaplamada, malzemede herhangi bir hasar görünmüyor, dolayısı ile silahınızda herhangi bir sorun yaşamanız muhtemel görünmüyor. Paylaştığınız boya ve kaplama açılmaları özellikle 2000 yılı sonrasında üretilen blok çelik sürgülü ve alüminyum gövdeli SIG Sauerlerin hemen hemen hepsinde az ya da çok aynı şekilde görülmektedir.

Eğer atış öncesinde gövde raylarına ateşli silahlar için özel üretilmiş gres uygulaması yaparsanız, bu açılmalar olduğu hali ile kalacaktır. Aşağıdaki linkte gres uygulamasının ayrıntılarını görebilirsiniz;

http://sigforum.com/eve/forums/a/tpc/f/4.../908103701

Aynı şekilde namluda açılma olan alanları veya bunların üzerinde gezdiği yüzeyleri hafifçe yağlarsanız bu alanlardaki açılmalar da bu haliyle kalacaktır.

Keyifli ve güvenli atışlar.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
ilksurfer, Sabri, lenduha, tirendaz, Sakin, herojd11, 1905sss, Ozan60, alpago, Dr.Vatan, tekoglu, mtaner55, Antiterör, yenicheri
(11-11-2016, 03:44 PM)lupus demiş ki: ... Vallahi vaktim olsa Sn.Edison' un mesajını hiç erinmeden bizzat ben düzeltirdim.

Düzeltme sonrası mesajı okuyup da benim gibi "ne olmuş ki?" diyenler, Sn. Lupus'un bu 11 numaralı mesajına dek merak içinde kalacak sanırım Smile 

Bu arada nedense aklıma şu video geliverdi (videonun dikkat çeken kısmı dublajıdır). Affınıza sığınarak paylaşıyorum:

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Altuğ, anismilac
Sayın fbalun ,

Teşekkür etmemin nedeni %100 katılmasam dahi hem zaman ayırmanız hem de gayet kibar bir şekilde karşı çıkmaya çalışmanızadır bahsettiğim gibi buraya bir şeyler yazarken üyelerden olumlu ya da olumsuz geri dönüşleri peşinen kabul etmemiz gerekiyor.

Ayrıca bazen sırf nezaketi korumak ya da yanlış anlamalara sebebiyet vermemek için kurduğumuz uzun ve süslü cümleler nedeniyle de söylemek istediklerimizdeki netliği de kaybedebiliyoruz , yüz yüze olsak eminim ikimizde içimize sinen bir ortaya yolda çoktan buluşmuş olurduk.

Bu arada sırf kendi merakımı gidermek adına konuyu kaynattığım için tekrar kusura bakılmamasını rica ederim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, Dr.Vatan
Evet artık yukarıdaki fotoğraflara bakalım ben fisek rampasinin bu denli yıpranmış olmasına oldukça şaşırmış durumdayım

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Fişek rampasını elle yokladığımda bir pürüz hissedemiyorum fotoğrafda biraz yanıltıcı duruyor. Daha detaylı inceleyebileceğiniz görsel ekliyorum.
[Resim: 20161112_213255.jpg]

[Resim: 20161112_213303.jpg]

[Resim: 20161112_213337.jpg]

Powered

by

Image

Hosting

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
heisenberg, taarruz, alpago, lupus, Dr.Vatan, Sabri, Ozan60, ilksurfer, Pistov, tekoglu, Triggernazi, Karakoc, egnus
Sayın Edison,
Silah 1000 atış içinde size özellikle yağlamanız gereken yerleri göstermiş. Bilhassa besleme rampası altı. Tabii bunun gövdedeki karşılığı da.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
demirci57, lupus
Sayın Edison artık bize m11a1'inizin tadından bahsedebilirsiniz. Tetiği nasıl atış tekrarı için mesafe kısa mı?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
(14-11-2016, 09:27 AM)Karakoc demiş ki: Sayın Edison artık bize m11a1'inizin tadından bahsedebilirsiniz. Tetiği nasıl atış tekrarı için mesafe kısa mı?

Tetik mesafesi oldukça iyi double atışlarda kolaylık sağlıyor. P229 lara göre sürgüde gereksiz kalınlıklar yok ve dengeli bir silah.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Karakoc, Antiterör
Eski P228' lerin sürgü üretim şekli ve siluetleri, eski ve güncel P229' lardan farklıydı. Eski P228' ler ele alınıp hedefe doğrultuğunda P229'lar ile kıyaslanamayacak bir denge hissi verirdi. Ama yeni P229 ve P228' ler tamamen aynı sürgülerle üretiliyor. 

[Resim: nfTDgm.jpg]

[Resim: OIU7S3.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Karakoc, taarruz, gunman, Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi