Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho 941 F
Sn. drsancak ; Jericho'nuz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanınız.

Alıntı

Sn.drsancak,hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Alıntı

Hayirli olsun.
Kisada olsa ask yasadigim guzellerden. Domuz katili. Sn.Drsancak gule gule kullanin. Ustundeki irca yayi yumusak. Kullanmadan once bir tampon-buffer edinmenizi tavsiye ederim. CZ 75 tamponu silahiniza uymaktadir.

Saygilarimla...

Alıntı

Sayın forum üyeleri,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
İçe gömülü mermiyi inceledim arkasında 9UB yazmakta, anlamını bilmiyorum.

Alıntı

(13-08-2012, 01:02 PM)alpyesilay demiş ki: İçine gömük gibi görünen fişek bana daha çok 9x20 Browning tabir edilen fişeği çağrıştırdı.

(13-08-2012, 05:30 PM)drsancak demiş ki: Sayın forum üyeleri,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
İçe gömülü mermiyi inceledim arkasında 9UB yazmakta, anlamını bilmiyorum.

Tahmin ettiğim gibi, 9UB den kasıt 9 Uzun Browning'dir. O da kalibre olarak 9x20 mm yi ifade eder.
Tuğralı Polis (browning) tabir edilen Nuh-u Nebi'den kalma tabancaların kullandığı bir fişek türüdür.

Alıntı

Sn alpyeşilçay tebrik ederim gözler kartal gibi maşallah Smile
Şu mermileri biraz daha karıştırırsam antika bişeyler çıkacak gibi Smile

Alıntı

Merhabalar sevgili forumdaşlar.

Çocukluğundan beri ateşli silah, özellikle tabanca meraklısı bir kardeşiniz olarak yakın zamanda bir tabanca edinmek niyetindeyim. İlk tabancasını edinecek herkes gibi de oldukça hevesliyim. Haliyle aklıma yatan tüm modelleri değerlendiriyor ve fırsat buldukça incelemeye gayret gösteriyorum.

"Aklına yatan modeller nelerdir forumdaş?" diyecek olursanız: Hepimizin ortak temennisi, temiz olması şartıyla; CZ 75B, Jericho 941F, 2010 öncesinde Almanya'da üretilmiş P226, HK USP ya da Browning HP Practical.

Bahsettiğim tüm modelleri inceleme şansım oldu. Bugün de, bir arkadaşım aracılığıyla emekliliği yaklaşmış TSK mensubu bir beye ait Jericho 941F H3 (IMI) model bir tabancayı inceledim. Tabancanın sahibi tabancasını MKE'den sıfır olarak satın aldığını ve sadece 52 atış yaptığını söyledi.

Tabancanın vaziyeti fotoğraflarda görüldüğü gibidir. Aklımda oluşan soruları sizlerle paylaşmak ve kıymetli görüşlerinizi almak isterim.

1. Bu model tabancaların gövdesi yeşil, kapak takımı siyah olan bir versiyonu var mı? Varsa sorun yok. Böyle bir versiyon yoksa silahın sürgüsü boyanmış ya da başka bir silaha ait olabilir mi?

2. 52 atım sonrasında boyası ve namlu kilit çentikleri bu denli aşınmış bir silah daha fazla atış sonrasında ne hale gelir? Ya da silahın sahibi arkadaşımız atım adedi hakkında doğruyu söylemiyor mu?

3. Zamanında 1900$ civarı bir rakam karşılığı sıfır olarak edinilmiş bu silah 8.000TL eder mi?

Böyleyken böyle sayın forum üyeleri. Fikir ve yorumlarınız benim için çok önemli. Ben garibi naçar bırakmazsanız müteşekkir olurum.

Saygı ve hürmetlerimle.

[Resim: IMG_2811.jpg]

[Resim: IMG_2807.jpg]

[Resim: IMG_2806.jpg]

[Resim: IMG_2805.jpg]

[Resim: IMG_2804.jpg]

[Resim: IMG_2803.jpg]

[Resim: IMG_2801.jpg]

[Resim: IMG_2799.jpg]

[Resim: IMG_2798.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lupus, sem, alpago, ismicey
2: 52, değil de 1052 atış yapılmış olsa ne olacak ki? İzler büyük ihtimalle zaten en fazla bu kadar ilerler.
3: 5000 liraya CZ75 bulunurken 8000 lira hayatta etmez. Özel bir ilginiz yoksa...

Saygılar.

Alıntı

Sayın drsancak, 
     İsrail Ordusu'nun vazgeçilmez silahı Jericho'nuz hayırlı olsun. Yerinizde olsam eski mermilerin tamamını tahliye eder, yeni mermiler alırdım.
Sayın tabularasa,
     Silah çokta fazla aşınmış gibi görünmüyor. Bence o fiyata değebilecek bir silah değil, o fiyata daha iyi silahlar bulabilirsiniz.
Selam ve dua ile.

Alıntı

(29-01-2017, 08:30 PM)Murata demiş ki: 2:  52, değil de 1052 atış yapılmış olsa ne olacak ki? İzler büyük ihtimalle zaten en fazla bu kadar ilerler.
3:  5000 liraya CZ75 bulunurken 8000 lira hayatta etmez. Özel bir ilginiz yoksa...

Saygılar.

Forumda "kaptırmatör" diye tabir edilen şark kurnazlarından biriyle karşılaştığımı düşünüyorum. Dediğiniz gibi, bu platformdaki bir silahta malum bölgede görülebilecek aşınma azami bu seviyede olacaktır. En azından daha fazla deforme olanını ben görmedim. Ancak dürüst davranmak yerine 52 atış yaptım demesi can sıkıcı.

Bu silahı CZ 75'den evla kılan daha yumuşak tetik haricinde bir şey olduğunu düşünmüyorum. Haliyle özel bir ilgim de yok. Memleketimizde silah ve otomobil piyasası denince hep şu 50TL'nin fotoğrafını çekip "Pazarlıksız 80TL" isteyen vatandaş aklıma gelir.

Cevabınız için teşekkür ederim sayın Murata.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi