Jericho 941 F
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho 941 F
Merhaba sayın forum üyeleri...

Daha önce dosya ve nakil bölümünde bahsetmiş olduğum, evraklarının tamamlanmasını üç ay beklediğim silahıma nihayet kavuştum; IMI Jericho 941 F. Smile

Silahı bir ağabeyimden aldım. Çok tecrübem olmasa da biraz yağlı bırakılmış gibi geldi bana. Ustalar resimlerden anlayacaktır.

Bir diğer sorum da, 250 300 adet mermim var ve bu metal kutuda saklıyorum. Acaba dikkat etmem gereken bir ayrıntı var mı? Bu şekilde saklamanın bir zararı olur mu? Nem almasını önlemek mümkün müdür?
Şimdiden teşekkür ederim.

[Resim: 766a4343.jpg]

[Resim: a3cd602c.jpg]

[Resim: 308c9cce.jpg]

[Resim: 28bf7dc7.jpg]

[Resim: 912c3c90.jpg]

İyi bir temizlik şart gibi...Smile

Alıntı

Silahınız hayırlı olsun, güle güle kullanın sn.drsancak. Fişekler nuh-u nebi zamanından kalma, nem aldırmazsanız iş görürler. Tahmin ediyorum silahla beraber aldınız, aldığınız ağabey de kamu görevlisi. Öte yandan '' Tetik Disiplini '' uymanızı tavsiye ederim. Bizler, ateş etmeye karar vermeden tetiğe parmağımızı sokmuyoruz. Size de şiddetle tavsiye ederim.

İyi günler.

Hamiş: Bakır uçlu mermiler ziyadesiyle +P dir. Hatırlatayım dedim.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun. Çok soğuk ve ciddi görünüyorSmile
Hilal av' da nem alan ve önleyen bir tür bez satılıyor ama ne derece işe yarar bilmem.
Ayrıca mermileriniz görünüşlerine göre zaten nem almış olabilir. Bilen birisi cevaplarsa ben de öğrenmiş olacağım en güvenli saklama metodunu.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
pilot34
Hayırlı olsun Sn. Drsancak.

(12-08-2012, 05:28 PM)xlcod3r demiş ki: Öte yandan Tetik Disipline uymanızı tavsiye ederim. Bizler, ateş etmeye karar vermeden tetiğe parmağımızı sokmuyoruz. Size de şiddetle tavsiye ederim.

+1

Alıntı

Teşekkürler, Sn xlcod3r. Ağabeyim meşlektaş, doktor...

+p ne demek bu konuda hiç fikrim yok, biraz açar mısınız? Gerekirse bakır uçlu olanları kullanmam...

Sn ihtiyar ve sn syılmaz teşekkürler.

Silahın boş olduğunu 2 kez kontrol etmiştim, ama haklısınız dikkat ederim.

Alıntı

Yeni silahınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanız dileği ile saygılar...

Alıntı

Sn saktas teşekkür ederim.

Alıntı

(12-08-2012, 05:50 PM)saktas demiş ki: yeni silahınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanız dileği ile saygılar

Sn saktas forum kurallarından dil bilgimizle ilgili olan kısımlara ütfen uyalım.

Sn drsancak silahınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle, üyeler tetik disiplini ile ilgili uyarıları yapmışlar sizler can kurtaran insanlarsınız bu tetik disiplini mevzusundan bir çok kişi yanlışlıkla kötü olaylara sebebiyet vermektedir.
+P demek daha yüksek basınçlı mermi demektir uyumsuz silahlarda ve uzun süreli kullanımlarda kırımlara yol açmakta ve silahın ömrünü azaltmaktadır.

Alıntı

Sn berkeley teşekkür ederim.
Haklısınız ilk günün heyecanı diyelim,birdaha asla olmaz.
Silahın yağlı görünümü için ne dersiniz?

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. drsancak. Güle güle kullanın. WD40 ile temizlerseniz hem kuru hem yağlı olur. Bu şekilde vıcık vıcık yağ akmaz.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi