Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
Dün itibarıyla varta feneri sipariş ettim...Sayın 1905sss e çok teşekkür ederim tanıtımını çok güzel yaparak ucuz ama sağlam bir fener elde etmemi sağladı..Sizlere sorum şu yönde olacak çantada gezdirdiğimiz fenerlerde pillerini takılı halde mi tutuyorsunuz?Geçmişte fenix e 5 fenerime pim akması yapmıştı..Sizler bu sorunu nasıl çözüyorsunu sonuçta uzun süre kullanılmıyor ancak ışık lazım olunca o karanlıkta pilleri bul fenere koy feneri yak cok zor oluyor..Şimdiden cevaplarınız için tesekkür ederim

Alıntı

Sn. victorinox

Pil akıntısının birkaç sebebi olabilir. Kullanım tarihi geçmiş, rutubete maruz kalmış, butonu açık unutulmuş v.s olabilir.
Sanırım Fenix E-5 modeli çevir-aç sistemi olduğundan, kapatırken tam gevşetmemiş olabilirsiniz, kutuplar pile temas etmiş olabilir. (Bu olay Fenix E 15'te başıma geliyordu). Tabi (pil) üretim hatası da çıkabilir. 
Bunların dışında güvenilir marka pilleri, son kullanım süresi içinde, zayıflamaya başladığında değiştirerek, fenerin içinde bırakabilirsiniz.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, victorinox, 1905sss, Cem1964
Bir fırsatını bulup kullandığım fenerleri ayrıntılı olarak yazıp çizemesem de alırken en çok takıldığım ebat konusunda belki yeni alacak forumdaşlara fikir vermesi açısından resimlerini ekliyorum.

[Resim: IMAG0692.jpg]

Anahtarlık fenerler Led lenser K1L, led lenser A2, led lenser K3 ve olight İ3E-cu..Led lenser A2 ve olight İ3E bir tane AAA pil ile çalışmasına karşın olight hayli kibar..Diğer led lenser K1L ve K3 saat pili ile çalışıyor.K3 fenerin fokus özelliği cidden çok işe yarıyor..

[Resim: IMAG0699.jpg]

Fenix E12 bir tane AA ile çalışması her daim pil bulunabilirliği açısından güzel ancak her zaman düşük lümende açılması can sıkıcı.Onun için son kapandığı lümende açılabilen LD12 almadığıma pişman olmuştum.ve Petzl 3 adet AAA ile çalışıyor..Geçiş modlarını yazmak, ayrı ayrı ışık güçlerini resimlemek vs daha geniş bir zamanda inş.

[Resim: IMAG0702.jpg]

imageupload

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Cem1964, heisenberg, PersonalDefence, madenci08, aseyhan, Gazanfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi