Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
Tüfekde kullandığım Nextorch marka fener,kutusunda yedek ampul,tüfeğe monte için aparat ve yay şeklinde kıvrımdı açma kapama düğmesi vardı.
[Resim: d0e9722d.jpg]
[Resim: b8c4bbe4.jpg]
[Resim: 578d3824.jpg]

Tabancada kullandığım ise Glock'un orjinal feneri, 2 adet CR123 lityum pil ile çalışıyor.
[Resim: f51437c9.jpg]
[Resim: 5f1ea508.jpg]
[Resim: a6c577ef.jpg]
[Resim: 4616bac6.jpg]

Bunlarda Fenix ailesi;
[Resim: d64dd31c.jpg]
[Resim: 733ac938.jpg]

Alıntı

(12-08-2012, 09:50 AM)glock demiş ki:
(12-08-2012, 03:25 AM)m16a2 demiş ki:
(12-08-2012, 02:51 AM)glock demiş ki: Sn.m16a2;

Siz tecrübe ettiğiniz için sormak istiyorum.

Ne kadar süre ampül ömrü ve ne kadar kullanımlarla ömrünü tamamlıyor?

Ayrıca pil ve dayanım bakımından fayda fiyat ürünümü acaba bu konuda ki yorumunuz nedir?

Pil ömrü 1 saat.Ampul ömrünü tam bilmiyorum.Ben genelde aydınlatma biraz azalınca pili değiştiriyorum artık pillede güzel aydınlatmıyorsa ampülü değiştiriyorum.Genelde bir ampülde 3-5 pil harcadığımdan sadece 3-5 saat arası diyebilirim.PÖH den bir tanıdığıma IR filtresi ile hediye etmiştim kendisi mağaralarda çok kullanışlı olduğunu söylemişti bana.Fiyat-fayda açısından tavsiye ederim.

Teknik teçhizat üzerinde ki bilginiz her zaman ki gibi üst seviyede,bilgilendirme kesinlikle merak eden Sn.Üye ve misafirlerin işine yarayacaktır.

Teşekkürler.

(12-08-2012, 03:36 AM)ceruh demiş ki: Sn.TT'den aldığım Fenix tk12'yi kullanıyorum.Her zaman yanımda.Gayette memnunum.Özellikle Afrika kırsalında 260 lümen ne demekmiş anlıyorsunuz.Ev savunmasında ise,kötü niyetli kişileri ''davşan'' moduna sokacağı kanaatindeyim.Tek olumsuz yanı modlar arası geçişin pratik olmayışı.Birde Lityum pil kullanması.Pil idamesi için sıkıntı olabiliyor.
Yivsizim için ise ''Surefire 618FGA Forend'' tarzı bir fener düşünmekteyim.
Saygılar

Sn.ceruh;

Lümen etkisi hiç bir zaman yatsınamaz bir olgu,keza elinizdeki fenerin darbe dayanımı ve su dayanımıda çok iyi,ama Sizde benim gibi lityum pil bulma sorunu yaşıyorsunuz zaman zaman galiba.

Bulunduğumuz coğrafyalar hep sıkıntılı bu konularda,okyanus ötesi değilki AWM ve şehir merkezi dışında bulmak çok zor,hatta kimi bölgelerde imkansız.

Acaba alkalin pille çalışan bu performansları yakalaya bileceğimiz marka ve modeller varmı?

Gerçi bu performansları yakalayabilmek alakalin ile imkansız gibi.

Sn.Glock;

Lümen gücüyle ilgili olarak şunu söyleyebilirim.Genelde gece çekimlerini,Tk12'nin ışığıyla yapıyorum.(Hatta aracımızın farı bozulduğunda,belli bir süre tk12'nin ışığıyla yol almıştık.)

Lityum pil sorununu yanıma fazladan pil alarak çözebiliyorum.10,15 gün süreli kısa işler olduğundan dolayı,bu stok yeterli olabiliyor.
Ancak,olduya elinizdeki stoğu kullandınız,bir daha imkanı yok lityum pil idamesinin.(Kalem pil idamesi bile çok sıkıntı olabiliyor)

Fener konusunda ne öğrendiysem forumdan öğrendim sn.Glock.O yüzden alkali pille çalışan,aynı performansı sağlayabilecek bir fener varmı bilmiyorum.Bilen varsa söylese de,bizde öğrensek.

Alıntı

Fenix ld-20 ve Mini Maglite kullanıyorum ikisindende memnunum...

Alıntı

Sn.Speed, Fenix LD10 ile LD20 fenerlerinizi kıyaslarsanız, hangisini genel olarak önerirsiniz? Ya da şöyle sorayım: eğer sadece birisini satın alacak olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? Saygılar...

Alıntı

Sn.ceruh;

Hem fikiriz,ama lityum pil bazı yerleşim yerlerinde bulunmuyor,alkali öyle değil bakkal diye tabir ettiğimiz ufak marketlerde bile var.

Lityum pil için 2 saat yol gittiğimi bilirim,sonrasında isyan edip alkaliye döndüm.

Okyanus ötesi değiliz malum,kasabalarda lityum satıldığını hiç görmedim bazı şehirlerde o bizde yok denildiğini bile bilirim.

İşler uzar kalış süresi artar stok tükenirse fenersiz kalmak içten bile değil lityum yüzünden.

Alıntı

Sn.sarp kılıç,tercih meselesi o zaman ki duruma bağlı diyebilirim.Çünkü LD10 günlük ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır,boyut olarak ufak ve çok ergonomik çok rahat yanınızda taşıyabilirsiniz fakat doğada,kamp ortamında yeterli kalmayabilir o zaman da LD20'ye ihtiyaç duyabilirsiniz.Ama şahsi fikrim bir adet LD20,bir adetde E01 almanız yönünde olacaktır.
Saygılar.

Alıntı

(07-07-2012, 06:58 PM)beretta demiş ki: Merhabalar..

Yeni almış olduğum Varta 1 W yok edilemezBig Grin led el fenerini siz saygı değer form üyeleri ile paylaşmak istedim.

Fener gerçekten çok kaliteli üretilmiş..
3 adet AAA pil ile çalışmakta..
Son derece sağlam ve uçaklarda kullanılan yüksek kalite aluminyum gövde.
Su geçirmez, şok emici kauçuk baş ve arka kapak kullanılmış.
Özel optikli lens ile yüksek performans led ışığı.
2 mod ışık 120 lumen ve 19 lumen (enerji tasarrufu) isteğe bağlı kullanılabilmekte..
Gece karanlığında mükemmel ışık dağılımı, 70 metreyi rahatlıkla aydınlatıyor.

Herkese tavsiye ederim..
[Resim: 553307_261144937332406_1817844813_n.jpg]

[Resim: 315406_261145523999014_1623855472_n.jpg]

[Resim: 548127_261145607332339_1504587624_n.jpg]

Saygılar....

Bu fener gerçekten mükemmel...
Saygılar...

Alıntı

(12-08-2012, 01:20 AM)syılmaz demiş ki: Fenix L2T kullanıyorum, genelde tüfeğe monteli olarak duruyor.

https://www. hilalav/default.asp?git=9&urun=1866

Sn syılmaz bu üründen memnun musunuz? Tüfeğe montaj aparatını paylaşır mısınız?

Alıntı

www fenixlight com
sitesinden istediğiniz güç kaynağı seçeneğine göre modellere bakabilirsiniz.
Saygılarımla,
TT

Alıntı

[Resim: osram-crosser-buyuk-led-el-feneri.jpg]

Osram Crosser
Aydınlatma gücü:

CROSSER LARGE 2.7 W
CROSSER MEDIUM 2.2 W
CROSSER SMALL 1.2 w
CROSSER MICRO 0.5 w
CROSSER SPOTLIGHT 3.3 w
CROSSER MULTIFUNCTION 1.2 w
CROSSER TUBE 2.2 w

Fiyatı çok uygun 15-18 Tl arası small,30 Tl civarı Large boyunu aldım su geçirmiyor ,Osram Power led kullanıyor.
Gerçekten çok memnunum yapı marketlerde kolayca bulunabiliyor.Ufak olanı 3 X AAA ,büyük olanı sanırım 3 adet orta boy kullanıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi