Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
Surefire G 2 LED modelini çantada taşırım, Sn. Scream'in paylaştığı modeli yelek giydiğimde yeleğe iliştirirdim(Bu arada 5 dolareslik fenerdir ama çok iyi iş görür,tavsiye ederim.) Anahtarlığımda ise Inova microled taşıyorum.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Sn.ilksurfer;

Tam felaket senaryolarına hazır çıktı,ordudan daha donanımlıdır herhalde,onu ayrı bir yere koyalım...Smile

Gerçi okyanus ötesi tam anlamıyla bu durumda ve daima hazır galiba.

Surefire G2 sahibi sayısı az değilmiş forumda,Sn.Üyeler nerden edindiklerinide eklerse bu fiyatı yüksek olmayan kullanışlı,çok pil yiyen ömrü az feneri arayanlar olabilir diye düşünmekteyim.

Fenix'e gelince galiba Ülkemizde en yaygın marka,kullanıcı sayısı çok fazla.

Ama önemli olan noktalardan biri fenerin kullandığı pil,dayanım ve aydınlatma gücü.

Bu bağlamda lityum pil kullanan fenerlerin pilleri her yerde bulunmuyor,bu yüzden hep çelişkiye düşüyorum alkalin pil kullanan modeller dahamı işlevsel Ülkemizde diye.

Çünkü yeterli stok yapamamazlıktan dolayı lityum pil kullanan fenerimle yarı yolda kaldığım olmuştur.

Unutmadan JETbeam,Klarus,Sunwayman,Inova,Nitecore gibi markalar satışa sunulmuş Ülkemizde haberi olmayan Sn.Üyeleri bilgilendirmek istedim,buyrun buda satıcının adresi.

Hatta Laser Genetics bile var sitede.

http://www.3ka.com.tr/El-Fenerleri,LA_872-2.html

Alıntı

İlk G2 mi ABD den getirtmiştim daha sonra gittigidiyorda daha ucuz olduğunu görünce ordan almaya başladım.Ben aldığımda yedek ampulü ile 45TL idi birkaçtane almıştım.Şimdi 52 TL.Urfa,Antep,Mardin gibi doğu illerinde ki pazarlarda 30TL civarında alınabliyormuş.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/surefi...a-57118306

Alıntı

(12-08-2012, 02:39 AM)m16a2 demiş ki: İlk G2 mi ABD den getirtmiştim daha sonra gittigidiyorda daha ucuz olduğunu görünce ordan almaya başladım.Ben aldığımda yedek ampulü ile 45TL idi birkaçtane almıştım.Şimdi 52 TL.Urfa,Antep,Mardin gibi doğu illerinde ki pazarlarda 30TL civarında alınabliyormuş.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/surefi...a-57118306

Sn.m16a2;

Siz tecrübe ettiğiniz için sormak istiyorum.

Ne kadar süre ampül ömrü ve ne kadar kullanımlarla ömrünü tamamlıyor?

Ayrıca pil ve dayanım bakımından fayda fiyat ürünümü acaba bu konuda ki yorumunuz nedir?

Alıntı

İş için el feneri olarak Mini Maglite kullanıyorum. Çok dayanıklı (2005'ten beri bana dayandığına göre gerçekten öyle) ve başarılı bir fener. Su geçirmiyor ve darbelere ciddi seviyede dayanıklı. 14 lümen ışık için 5 saat pil ömrü var.

[Resim: 2AAA_blister.jpg]

Kafa feneri olarak Petzl Duo kullanıyorum. Meret çok güçlü ve dayanıklı olmasına rağmen çok pil harcıyor. Bendeki yanlız eski model ledli değil. 1999 yılından beri benimle beraber. İzci liderliğine başladığım yıl almıştım.

[Resim: Petzl_Duo_Headlamp.jpg]

Yukarda zikrettiğim fenerin hantal olması nedeniyle özelliklerine dikkat etmeden fiyatının uygun olması nedeniyle Energizer 3 Ledli Kafa feneri aldım. Tesadüfen aldığım bu ürün çok başarılı çıktı. 20 TL civarında fiyatı var. 28 lümen ışık veriyor ve 50 saat pil ömrü mevcut.

[Resim: 1707647.jpg]
[Resim: hed%20l%C4%B1ght-500x500.jpg]

En son olarak da bir Koçtaş gezisi sırasında 1 TL'na satılırken bulduğum markasız Cin üretimlerinden bile kaitesiz el fenerleri var. 8 adet alarak evin muhtelif yerlerine ve arabaya koydum. Aşağıdaki resime benziyor ama tabiki çok kalitesiz birşey.

[Resim: Mini-9-LED-Super-Bright-Flashlight-Lamp-...974698.jpg]

Alıntı

(12-08-2012, 02:51 AM)glock demiş ki: Sn.m16a2;

Ayrıca pil ve dayanım bakımından fayda fiyat ürünümü acaba bu konuda ki yorumunuz nedir?

Pil ömrü 1 saat.Ampul ömrünü tam bilmiyorum.Ben genelde aydınlatma biraz azalınca pili değiştiriyorum artık pillede güzel aydınlatmıyorsa ampülü değiştiriyorum.Genelde bir ampülde 3-5 pil harcadığımdan sadece 3-5 saat arası diyebilirim.PÖH den bir tanıdığıma IR filtresi ile hediye etmiştim kendisi mağaralarda çok kullanışlı olduğunu söylemişti bana.Fiyat-fayda açısından tavsiye ederim.

Alıntı

Sn.TT'den aldığım Fenix tk12'yi kullanıyorum.Her zaman yanımda.Gayette memnunum.Özellikle Afrika kırsalında 260 lümen ne demekmiş anlıyorsunuz.Ev savunmasında ise,kötü niyetli kişileri ''davşan'' moduna sokacağı kanaatindeyim.Tek olumsuz yanı modlar arası geçişin pratik olmayışı.Birde Lityum pil kullanması.Pil idamesi için sıkıntı olabiliyor.
Yivsizim için ise ''Surefire 618FGA Forend'' tarzı bir fener düşünmekteyim.
Saygılar

Alıntı

(12-08-2012, 03:25 AM)m16a2 demiş ki:
(12-08-2012, 02:51 AM)glock demiş ki: Sn.m16a2;

Pil ömrü 1 saat.Ampul ömrünü tam bilmiyorum.Ben genelde aydınlatma biraz azalınca pili değiştiriyorum artık pillede güzel aydınlatmıyorsa ampülü değiştiriyorum.Genelde bir ampülde 3-5 pil harcadığımdan sadece 3-5 saat arası diyebilirim.PÖH den bir tanıdığıma IR filtresi ile hediye etmiştim kendisi mağaralarda çok kullanışlı olduğunu söylemişti bana.Fiyat-fayda açısından tavsiye ederim.

Teknik teçhizat üzerinde ki bilginiz her zaman ki gibi üst seviyede,bilgilendirme kesinlikle merak eden Sn.Üye ve misafirlerin işine yarayacaktır.

Teşekkürler.

(12-08-2012, 03:36 AM)ceruh demiş ki: Sn.TT'den aldığım Fenix tk12'yi kullanıyorum.Her zaman yanımda.Gayette memnunum.Özellikle Afrika kırsalında 260 lümen ne demekmiş anlıyorsunuz.Ev savunmasında ise,kötü niyetli kişileri ''davşan'' moduna sokacağı kanaatindeyim.Tek olumsuz yanı modlar arası geçişin pratik olmayışı.Birde Lityum pil kullanması.Pil idamesi için sıkıntı olabiliyor.
Yivsizim için ise ''Surefire 618FGA Forend'' tarzı bir fener düşünmekteyim.
Saygılar

Sn.ceruh;

Lümen etkisi hiç bir zaman yatsınamaz bir olgu,keza elinizdeki fenerin darbe dayanımı ve su dayanımıda çok iyi,ama Sizde benim gibi lityum pil bulma sorunu yaşıyorsunuz zaman zaman galiba.

Bulunduğumuz coğrafyalar hep sıkıntılı bu konularda,okyanus ötesi değilki AWM ve şehir merkezi dışında bulmak çok zor,hatta kimi bölgelerde imkansız.

Acaba alkalin pille çalışan bu performansları yakalaya bileceğimiz marka ve modeller varmı?

Gerçi bu performansları yakalayabilmek alakalin ile imkansız gibi.

Alıntı

POLICE PS-15 şarjlı el feneri kullanıyorum. Zoom Yaparak Işığı Dağıtma ve Toplama Özelliği vardır. Paket içeriğinde Şarj Edilebilen 18650 şarjlı Li-ion pil ve hem araçta hem de evde kullanabileceğiniz şarj cihazı vardır. Cree LED kullanmakta ve ışık şiddeti söylenene göre 250 lümendir. Parlak yanma, Orta fonksyon ve Flash çakar olarak yanabilen 3 Fonksiyonu ile en parlak derecede kesintisiz 5 saat, orta derecede kesintisiz 12 saat yanma süresi vardır. Tüfeğe takılamıyor.

[Resim: FO1168735police-ps-15-sarjli-el-feneri-el-fenerleri.jpg]
[Resim: IMG_8518.jpg]
[Resim: IMG_8519.jpg]
[Resim: IMG_8522.jpg]
[Resim: IMG_8524.jpg]
[Resim: IMG_8526.jpg]

Şarj için ben ürün içinden çıkan aleti değil de aşağıdakini kullanıyorum.
[Resim: IMG_8525.jpg]

Bu police 15 üründen memnunum. Ürünün kılıfı da var ancak ben kullanmıyorum bulamadığım için fotoğrafını da çekemedim.

Diğer fenerin markası yok fakat cree led ampül kullanıyor. Ebaydan almıştım. Oldukça güçlü ışığı var.

Saygılar

Alıntı

(12-08-2012, 12:28 AM)Scream demiş ki: Şuanda seyyar tezgahtan aldığım 20 Tl'lik, dandik, küçük bir fenerim var. Smile

Ama yakın zaman'da bundan alacağım ;

[Resim: asd-23.jpg]

Buda video'su ;

http://www.cepfeneri.com/video.php

Sn.Scream

Bu feneri tesadüf sonucu ava giderken ikinci el olarak aldım. Şiddetle tavsiye ederim. Taşıması kolay ve güçlü ışığı var.

Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi