Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
Dün itibarıyla varta feneri sipariş ettim...Sayın 1905sss e çok teşekkür ederim tanıtımını çok güzel yaparak ucuz ama sağlam bir fener elde etmemi sağladı..Sizlere sorum şu yönde olacak çantada gezdirdiğimiz fenerlerde pillerini takılı halde mi tutuyorsunuz?Geçmişte fenix e 5 fenerime pim akması yapmıştı..Sizler bu sorunu nasıl çözüyorsunu sonuçta uzun süre kullanılmıyor ancak ışık lazım olunca o karanlıkta pilleri bul fenere koy feneri yak cok zor oluyor..Şimdiden cevaplarınız için tesekkür ederim

Alıntı

Sn. victorinox

Pil akıntısının birkaç sebebi olabilir. Kullanım tarihi geçmiş, rutubete maruz kalmış, butonu açık unutulmuş v.s olabilir.
Sanırım Fenix E-5 modeli çevir-aç sistemi olduğundan, kapatırken tam gevşetmemiş olabilirsiniz, kutuplar pile temas etmiş olabilir. (Bu olay Fenix E 15'te başıma geliyordu). Tabi (pil) üretim hatası da çıkabilir. 
Bunların dışında güvenilir marka pilleri, son kullanım süresi içinde, zayıflamaya başladığında değiştirerek, fenerin içinde bırakabilirsiniz.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, victorinox, 1905sss, Cem1964
Bir fırsatını bulup kullandığım fenerleri ayrıntılı olarak yazıp çizemesem de alırken en çok takıldığım ebat konusunda belki yeni alacak forumdaşlara fikir vermesi açısından resimlerini ekliyorum.

[Resim: IMAG0692.jpg]

Anahtarlık fenerler Led lenser K1L, led lenser A2, led lenser K3 ve olight İ3E-cu..Led lenser A2 ve olight İ3E bir tane AAA pil ile çalışmasına karşın olight hayli kibar..Diğer led lenser K1L ve K3 saat pili ile çalışıyor.K3 fenerin fokus özelliği cidden çok işe yarıyor..

[Resim: IMAG0699.jpg]

Fenix E12 bir tane AA ile çalışması her daim pil bulunabilirliği açısından güzel ancak her zaman düşük lümende açılması can sıkıcı.Onun için son kapandığı lümende açılabilen LD12 almadığıma pişman olmuştum.ve Petzl 3 adet AAA ile çalışıyor..Geçiş modlarını yazmak, ayrı ayrı ışık güçlerini resimlemek vs daha geniş bir zamanda inş.

[Resim: IMAG0702.jpg]

imageupload

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Cem1964, heisenberg, PersonalDefence, madenci08, aseyhan, Gazanfer, Xlll
Araştırmalarımın sonucunda tercihimi Fenix TK15 UE fenerden yana kullandım. CREE XP-L HI V3 LED teknolojisi kullanılmış. Raya bağlantı aparatı ALG 01 ve kablolu açma kapama düğmesi AER 02 de aldım. Tüfeğe bağlanabilecek iyi bir fenerim oldu sanırım. 10, 150, 350 ve 1000 lumen seçenekleri var. 1 adet 18650 veya 2 adet CR123 pille çalışıyor. Turbo modda 325 metreye kadar ışık verdiği ve 2 metre derinliğe kadar su geçirmez özellikte olduğu belirtilmiş. 
 Bakalım göreceğiz : ]
Arkadaki düğmeye bastığınızda açılıyor. Gövdesindeki düğmeye basarak lumen tercihlerini değiştirebiliyorsunuz. Hangi şiddette bıraktıysanız bir sonraki açışınızda o ışık şiddetinde açılıyor. Kablolu dügmesi iki fonksiyonlu. Bir düğmesine parmağınızı basılı tuttuğunuzda fener yanıyor. Bıraktığınızda sönüyor. Diğer düğmesine ise bir kez basıp bıraktığınızda fener açılıyor ve açık kalıyor. Çakar ışık fonksiyonu da mevcut. Fener açıkken gövdedeki düğmeye basılı tuttuğunuzda flaşör şeklinde çalışıyor. Karanlık bir dış mekanda videosunu da çekip paylaşacağım.
Saygılarımla.

[Resim: bBg6B8.jpg]

[Resim: z02MGj.jpg]

[Resim: D78DOv.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Xlll, tirendaz, 1905sss, husrev, yyildiz, BSS, lupus, Murata, alone61, ugurucar57, Sabri, emre76, Gazanfer
(22-07-2017, 12:19 AM)aseyhan demiş ki:
(18-10-2015, 08:15 PM)aseyhan demiş ki:
(23-08-2015, 01:37 PM)aseyhan demiş ki:
(03-03-2014, 08:45 PM)aseyhan demiş ki: Uzun süre fenix e10 taşıdım. Şimdi arabada çantada. Feneri montun cebinde, montu da hava alanında bırakıncaya kadar bir kaç ay da Fenix pd22 taşıdım Smile
Şimdi araba için bir Fenix pd 35 almayı düşünüyorum.

Arabada el altında, yatağın başucunda , hep ucuz yollu ama iş gören led fenerlerden var.
Evde el altında şarjlı ışıldaklar hep hazır.

Ama gelelim esas soruna, şunu fark ettim ki fenere en çok otoparkta-asansörde, apartman boşluğunda lamba sönerse, depoya girdiğimde baktım ampul kesilmiş gibi durumlarda ihtiyaç duyuyorum ve bu durumların belki de %80 inde yanımda fener olmadığından telefondaki sanal fenere sarılıyorum...

Bence en önemli- en çok işe yarayacak fener gerçekten hep yanınızda olacak olan fener. Bu yüzden anahtarlığa takılan bir fener almaya karar verdim.
Mag-lite solitaire'in led lambalı olanı aldım. Bir süredir sürekli yanımda, galiba bana esas lazım olan da buymuş onu anladım.

[Resim: magliteled_zps98e2343f.png]  

1,5 yıl sonra güncelleme.  Maglite solitaire led artık sağlıklı çalışmıyor, bir yanıp bir yanmamaya başladı. Üzerinde pek boya da kalmadı cepte gezmekten.

Emekliliğine karar verdim. Eğer başka anahtarlık fener alternatifi bulamazsam aynısından tekrar da alabilirim. Sonuç itibari ile 1,5 yıl cepte ve özensiz kullanılan bir alet için çok kötü ömür sayılmaz. Anahtarlık fener çok faydalı bir şey gerçekten.

Fenix pd35 de kullanıyorum ama lazım olduğunda kaç kere yanındaydı desen 3 ü geçmez. Anahtarlık fener ise o kadar çok iş gördü ki.

[Resim: e57fecbd537cb2e6bfbfa343af215f59_zps2qupdtl7.jpg]

Dün itibari ile fenix e99ti taktım anahtarlığa. İlk izlenimler:

Işık miktarı AAA pil kullanan bir anahtarlık fener için gayet iyi.

Hızla arka arkaya kapatıp açarak ( başlığı çevirerek) mod değiştirmek çok kullanışlı değil. Alışmak lazım. Sanki sadece açıp kaparsa daha mutlu olurdum.

Titanyum olduğu belirtilen kaplaması veya malzemesi çok sert değil gibi, ufak tefek çizik vs başlamış bile. Yanına taktığım anahtarlardan sert olacağını ve fazla çizilmeyeceğini düşünmüştüm ama pek öyle olmayacak gibi. Bir kaç ay kullanınca tekrar güncellemeyi düşünüyorum bu mesaj üzerinden. Belki tercih yapacaklara faydası olur.

[Resim: 4c399a31a93870ca529232b20d1f3562_zpshynzbqjs.jpg]
17.10.2015 te anahtarlığa taktığım fenix e99ti dün itibari ile pil kutuplarına temas eden lehimlerinin kopup düşmesi sonucu kullanım dışı kaldı. Gerçekten dış kaplaması iyi dayandı ama mekanizma iki seneyi çıkaramadı. Lehimleyip onarmaya çalıştım ama ışık vermedi tekrar. Çıplak hissediyorum acil anahtarlık fener edinmem lazım Smile
e99 ti ye benzer mekanızmaya sahip e05 kullanıyorum 4 yıldır. Acaba e99tinin düşen parçasının resmini atma şansınız varmı

Alıntı

Araba anahtarlığın da kullandığım feneri tavsiye ederim. Swiss+tech Bodygard. 

Emniyet kemeri kesme, cam kırma ve fener özellikleri vardır.

[Resim: image.jpg]

saygılarımla.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, xeorx, 1905sss, Gravis_Pro, PersonalDefence, Xlll, Sabri, demirci57
Kapalı alanda bir video çektik. Uzun mesafedeki aydınlatmasını görebileceğimiz bir video daha çekeceğiz. Ben bu feneri bir hayli beğendim ve memnunum.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Sabri, Xlll, 1905sss, PersonalDefence, husrev, Gazanfer, lupus
(17-01-2018, 04:24 PM)kuzeybuzulu demiş ki: Araba anahtarlığın da kullandığım feneri tavsiye ederim. Swiss+tech Bodygard. 

Emniyet kemeri kesme, cam kırma ve fener özellikleri vardır.

Sayın kuzeybuzulu, 

Çok faydalı bir ürüne benziyor, pil olarak ne kullanıyor paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla

Alıntı

Sayın PersonalDefence,

3 Adet AG10 pil kullanıyor.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Fenix TK15 UE fenere gece dış mekanda cep telefonu kamerasıyla kötü görüntü kalitesi olan bir video çektik. Etraf da çok karanlık değildi ama yine de fener hakkında biraz fikir verir sanırım.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi