Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
(29-10-2016, 10:04 AM)Xlll demiş ki: "SureFire M600IB ", bu tüfek fenerini almayı düşünüyorum.

Açık alanda 600 lumen , kapalı alanda kullanmak için de 100 lumen , iki kademeli ışık seçeneği mevcut .

https://www.amazon.com/SureFire-IntelliB...B01HZEOXJC

Fenerimi satarsam ben de aynı üründen devam etmeyi planlıyorum.Bunu üstadla paylaşmıştım.Bahsi geçen ürünün asıl özelliği sensör modunda 65 lümen den 600 lümene kadar değişken durumlara göre lümeni ayarlaması.Tabi bunu bir klik ile 100 lümen bir kilik ile daha 600 lümene manuel olarak geçirmeniz mümkünmüş.

Açıkcası sadece sensörle kendi ayarlıyor olsaydı asla almazdım.Fakat bizim seçme şansımız olduğu için kayısız kalamadım ve fenerimi satışa çıkardım.

Alıntı

Bu arada Inforce için bende bir kaç şey söylemek isterim. Testlerin bir kısmını üstadla beraber yaptık. Bir çok şeyi kendisi yazdığı için tekrar etmeyeceğim. Eskimiş ürünler olmasına karşın denediğimiz Surefire ( X300 ) kesinlikle Inforce' a göre daha güvenilirdi ( açma / kapama düğmeleri, açıkken ışığın devamlılığı ) ve işini ilk günkü gibi yapmaktaydı. Üstad görmemiş olsa da henüz çok yeni olan Inforce WMLX 500 lümen olan modelini de yaklaşık 5 gün önce 2 gün boyunca deneme ve Surefire ile kıyaslama şansım oldu. Gerek Inforce WMLX, gerek B&T kodlu eski Inforce fenerlerle kendi yaptığımız değerlendirmeler ve yurt dışı kaynaklardan bulabildiğimiz geri bildirimler doğrultusunda silah fenerlerini kesinlikle '' Surefire ve Diğerleri '' olarak ayırdık diyebilirim.

Neresinden bakarsak bakalım söz konusu fener özellikle silaha takılacak ise! Kesinlikle kırılgan olmamalı ve başına gelebilecek türlü zorluklarla görevini yapmaya devam etmelidir. Inforce' un eski versiyonlarındaki titremeler, ki iki farklı fenerde eskimeden kaynaklanan titremeler mevcuttu, bu feneri elemek için yeter. Öte yandan polimer olmasından dolayı düşmelerde kafa tarafından kırılması, çevre şartlarına doğrudan açık hale gelmesi, haliyle güvenilirlikten taviz vermesi bu fenerleri listemizin dışında bıraktı.

Gün sonunda bu fenerlerin karanlık veya dar alanlarda kullanılacağı, hareket halinde takılma, sendeleme, düşme ve dolayısı ile tüfeği düşürme riskinin fazla olduğu, iklim şartlarına bağlı olarak soğuk, sıcak, yağmur, kara maruziyet, hatta ve hatta yeri geldiğinde amfibik çıkarma, sualtı harekatında uzun süre tuzlu suya maruziyet riskleri düşünüldüğünde, fenerin bu şartlarda sorunsuzca çalışması en hayati konudur. Bunun yanıda fenerin kutusunda yazan lümen değerini, hedef hattına odaklı bir şekilde göndermesi gerektiğini düşündüğümüzde doğru adresin Surefire olduğunu zaten BİLİYORDUK, ama güncel bir değerlendirmeden sonra bunu bir kez daha görmüş olduk.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
(29-10-2016, 10:30 PM)FOX demiş ki: '' Surefire ve Diğerleri ''

Diğer fenerleri bilemem, ama söz konusu olan fener silah feneri ise fenerleri kesinlikle '' Surefire ve Diğerleri '' şeklinde sınıflamak yanlış olmaz. Hatta '' Silah feneri Surefire' dır '' demek bile çok iddialı bir cümle olmaz.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ismicey, blueokkes, karadenizarif, tekoglu
Sn Lupus ve Sn FOX cevaplar icin tekrar tesekkurler...ilk yurtdisi seyahatimde ki onumuzdeki ay tercihim kesinlikle Surfire olacak...

Alıntı

Merhabalar
Sizlere danışmak istediğim bir husus var çün malı bir çok fenerden sonra en son olarak fenix tk serısınden bır fener alıp çantamda taşımay başladım cok memnunum aytıcam anahtarlığıma takılı led lenser fener ve yine ked lenser in ultra mini bir modunu hep cebımde taşıyorum...Edc fotolarınde forumlarda buaralar dikkatimi çeken bir fener var ede av da mevcut olan bu fener olight s1 bqton boyutu çok günlük edc olarak taşımak istiyorum..ıyı lakin aklımda bir kaç soru var..
Önceki fenerim olan heider in ışık gucunden çok memnundum şakin yüksek modda 30 dakika sonra ıdık gucu cok zayıflıyordu 15 dakıka sınrada bıtıyordu tam ismini bılmemekle s1 batında bu özellık yani pıl bitene kadar aynı güçte yanma olayı var mı? Yine yüksek modda yanma süresi ne kadar? Son olarak strobe modu var mı?
Feneri efe avdan alıcam ürün bilgisinden okudum ancak anlyamadım aydınlatılırsam cok sevınırım
Saygıyla

Alıntı

Telefon yazdığım içün yazım yanlışlarım olmuş özür dilerim

Alıntı

[Resim: 20170511_235112.jpg]
Yerine göre bana eşlik eden fenerler de bunlar.. Sağlam ve yeterliler...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
asuspc, 1905sss, heisenberg, şekerlioğlu, PersonalDefence, ismicey
Optima II Led. Hatsan tüfeklerin yanında hediye olarak geliyor. Anahtarı kundağa Tack-it ile sabitledim, taşan kısımları eski bir kredi kartıyla tıraşladım. Çift taraflı silikon bantlardan daha sağlam oldu. Kablosu rahatsız ediyor, ilerleyen zamanlarda daha derli toplu bir fener alırım büyük ihtimal.

[Resim: IMG_4107.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
heisenberg, batuhanvurall, Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi