Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fener Tercihleri
Sn.Üyeler kullandıkları fenerlerin marka ve modellerini yazarlarsa ve tercih sebeplerinide,faydalı bir konu başlığı olucağı kanatindeyim.

Malum sadece EDC lerimizin değil evde bile 24 saat yanımızdan ayrılmayan en işe yarar objelerden biri bizler için fenerler.

Hem bu başlık altında marka ve modellerin artı ve eksileride tartışalabilir,ayrıca en makul alışveriş siteleri veya yerleri belirtilebilir diye düşünüyorum.

Böyle bir konu açmaktada geç kaldığımızı düşünmekteyim hatta.

Saygılar.

Alıntı

Tahtakale power led kullanan bir fenerim var çok memnunum. Markası yok. Bence önemli olan power led kullanması.

Alıntı

(11-08-2012, 11:41 PM)ecorotti demiş ki: Tahtakale power led kullanan bir fenerim var çok memnunum. Markası yok. Bence önemli olan power led kullanması.

Sn.ecorotti;

Ne tür pille çalışıyor,ayrıca darbe ve suya karşı dayanıklımı?

Alıntı

Sn. Glock, tam da fener arastirmalarina baslamisken boyle bir baslik cok yararli olacak.
Kendi adima tesekkur ederim. Ben hem tufege takilabilen, hem de gunluk kullanima uygun bir sey ariyorum.

Selamlar, saygilar...

Alıntı

3 adet AAA pil(ince kalem) pil ile çalışıyor. Suya karşı herhangi bir conta yok, dayanmasını beklemiyorum. Led olduğu için darbelerde pek etkileneceğini düşünmüyorum.

Alıntı

(11-08-2012, 11:59 PM)Murata demiş ki: Sn. Glock, tam da fener arastirmalarina baslamisken boyle bir baslik cok yararli olacak.
Kendi adima tesekkur ederim. Ben hem tufege takilabilen, hem de gunluk kullanima uygun bir sey ariyorum.

Selamlar, saygilar...

Efendim işe yarar faydalı konular hepimizin başlıca gereksinimi,ayrıca forumun dolu dolu olması için şart.

Tüfek için iş görür bir model biliyorum ama günlük taşımada biraz boyutta problem yaratabilir.

Buyrun konu başlığı.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4706

Tam anlamıyla model doyurucu olmasada,Size ufak bir fikir vermesi bile faydalı olur diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Gunluk tasmada kullandigim:

Angel Pocket Illumination
- The Angel series is specially designed for outdoor use, while still being suitable for any indoor use with its multiple levels.
- It features 4 levels of output yet still retains an incredibly compact size, which is convenient for you to use when selecting the needed brightness and runtime. Due to its small size and weight, it is perfect for Everyday Carry (EDC) and any lighting application.
- Solid reliability, digitally regulated brightness, compact size, that?s what Angel pocket light brings to you.

[Resim: Angel%20C%20rechargeable.jpg]

[Resim: Angel%20C%20main-1.jpg]

- 4 stages of output, all microprocessor-controlled in this digital flashlight
-  Wide voltage range (0.8-4.2v), which can be powered by 1x CR123 or 1x LRB16340 battery
- Heavy-duty pocket clip, lanyard included
- Aerospace-grade Aluminum body, HA III Military grade hard anodized in natural
- Premium R2 LED, lifespan of up to 100,000 hours
- Candle function, it can stand up on a flat surface as a candle
- Waterproof: IPX-8 standard

Model: Angel-C / Angel-C Rechargeable
LED: CREE R2
Max Output:
XR-E R2 LED: 220 Lumens with 16340 li-ion rechargeable battery
Reflector: OP aluminum reflector  
Material: aircraft aluminum alloy
Finish: HA III Military grade hard anodized
Battery: 1 x 16340 li-ion rechargeable battery or 1 x CR123 battery
Input voltage: 0.8-4.2V
Switch: Rapid switch between Morse-on and lock-on with over 50,000 times life cycle.
Waterproof: Accord to IPX-8 standard
Dimension: Bezel diameter 21mm, body diameter (max) 20mm, Overall length 91.5mm
Weight: 42g
Operation Temperature: -25?-60?
Output & Runtime:
- With Rechargeable 16340 Lithium Battery:
Full brightness: 220 Lumens, about 40 minutes with regulated output,
20% brightness: 40 Lumens, about 3 hours with regulated output,
2% brightness: 5 Lumens, about 21hours with regulated output,

Alıntı

Evde kullandigim:

Introducing the
MAGLITE® ML125? LED Rechargeable Flashlight System

Designed for optimum light output, the new MAGLITE® ML125? LED flashlight delivers performance oriented features in a sleeker compact design. This advanced lighting instrument is driven by next-generation MAG-LED® Technology. Now with more features...amazingly bright and engineered for long battery life. Runs on either an environmentally friendly NiMH Rechargeable Battery Pack OR (3) C-Cell Alkaline Batteries.
PERSONALIZE for QUICK ACCESS to your PREFERRED FUNCTIONS
? Full Power
? Power Save (25%)
? Strobe (12/sec)
? SOS (Int?l Morse Code)
? Momentary On/Off

System includes: Maglite® ML125? LED flashlight, NiMH Battery Pack, Portable Battery Charger, and AC Converter.
[Resim: ML125_main.jpg]

[Resim: ML125_system.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Kodlarını tam hatırlamıyorum ama Fenix'in üç adet fenerini kullanıyorum. Bir tanesi kumanda pili ile çalışıyor,sürekli anahtarlığımda durur kesinlikle yanımdan ayırmam. Diğer iki fenerin birisi tek kalem pil,diğeride iki kalem pil ile çalışıyor. Aydınlatma güçleri çok iyi,suya ve darbeye dayanıklı gövdeleri var. Başka boyutdaki piller ile çalışanlar daha fazla lümen gücüne sahip,fakat olası bir kargaşa ortamında en kolay temin edebileceğim pil,kalem pil olduğu için öyle bir tercih yaptım.
Yarın detaylı resimlerini ekleyeceğim.
Saygılar.

Alıntı

Şuanda seyyar tezgahtan aldığım 20 Tl'lik, dandik, küçük bir fenerim var. Smile

Ama yakın zaman'da bundan alacağım ;

[Resim: asd-23.jpg]

Buda video'su ;

http://www.cepfeneri.com/video.php

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi