Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS-9 MOD.TR
(11-06-2017, 09:19 PM)Kimble demiş ki: Lazer noktalıyıcı derken???

(12-06-2017, 09:05 AM)scarface4086 demiş ki: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=11633

Kolluk kuvveti olarak kullanıyorum. Zaten mesaji dikkatli okursanız, dış kılıfdan bahsettiğimi yani az çok resmi memur olduğumu fark edeceksiniz. Yine de belirtmek istedim.

Bence detaylara takılmak yerine, başlık altında herkesin yararlanabileceği bilgileri paylaşmak, bunların doğru sorular ile gün yüzüne çıkartılarak, ihtiyaç duyan herkesçe faydalanılmasını sağlamak esas amaç olmalı bence.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
nineteeneleven, Ahmet Özalp
Dış kılıf sadece resmi memurlar mı kullanır?

Resmi memurların şahsi silahlarında lazer kullanması serbest midir?

Bilmediklerimizi öğrenmekden mutluluk duyar teşekkür ederiz.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ozan60, scarface4086, drmehmet
(12-06-2017, 06:48 PM)kivop demiş ki: Kolluk kuvveti olarak kullanıyorum. Zaten mesaji dikkatli okursanız, dış kılıfdan bahsettiğimi yani az çok resmi memur olduğumu fark edeceksiniz. Yine de belirtmek istedim.

Bence detaylara takılmak yerine,  başlık altında herkesin yararlanabileceği bilgileri paylaşmak, bunların doğru sorular ile gün yüzüne çıkartılarak, ihtiyaç duyan herkesçe faydalanılmasını sağlamak esas amaç olmalı bence.

Sn.kivop,

Sanırım uyarı yapan arkadaşlar da insanların başları derde girmesin diye uyarı yaparak tam da ikinci paragrafta bahsettiğiniz şeyi yapmaya çalışıyorlar...

Diğer yandan kolluk kuvvetlerinde kamu personeli olsanız dahi, sadece kurumun görev için tahsis ettiği kuvveye ait lazer işaretleyicileri kullanabilir, şahsen sahip olamaz, görev tahsisi haricinde zati demirbaş silahlarınıza takamazsınız. Bunun saçma sapan bir uygulama olduğunun hepimiz farkındayız. Paylaşılan linkte konu zaten bu minvalde tartışılmış. Acı ama durum bu. Bu durumun müsebbibi de burada bu uyarıları yazan arkadaşlar değil, milleti düşman gibi gören sizlerin sıralı amirleriniz ve bürokratlardır. Umarım yeri geldikçe ikinci paragraftaki düşüncelerinizi sıralı amir ve idarecilerinizle de paylaşarak, işgalin eşiğindeki ülkemizde tür bu saçma uygulamaların kaldırılması için üstünüze düşen gayreti sarf ediyorsunuzdur.

Saygılar.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
Kimble, PersonalDefence, ilksurfer, runding, scarface4086, sem, blueokkes, kivop, asuspc, binajwaad, Murata, GullyFoyle, xeorx, drmehmet, tirendaz, Mr. Knowing, Gazanfer, madenci08, Ahmet Özalp, kurtkan
(13-06-2017, 08:01 AM)lupus demiş ki:
(12-06-2017, 06:48 PM)kivop demiş ki: Kolluk kuvveti olarak kullanıyorum. Zaten mesaji dikkatli okursanız, dış kılıfdan bahsettiğimi yani az çok resmi memur olduğumu fark edeceksiniz. Yine de belirtmek istedim.

Bence detaylara takılmak yerine,  başlık altında herkesin yararlanabileceği bilgileri paylaşmak, bunların doğru sorular ile gün yüzüne çıkartılarak, ihtiyaç duyan herkesçe faydalanılmasını sağlamak esas amaç olmalı bence.

Sn.kivop,

Sanırım uyarı yapan arkadaşlar da insanların başları derde girmesin diye uyarı yaparak tam da ikinci paragrafta bahsettiğiniz şeyi yapmaya çalışıyorlar...

Diğer yandan kolluk kuvvetlerinde kamu personeli olsanız dahi, sadece kurumun görev için tahsis ettiği kuvveye ait lazer işaretleyicileri kullanabilir, şahsen sahip olamaz, görev tahsisi haricinde zati demirbaş silahlarınıza takamazsınız. Bunun saçma sapan bir uygulama olduğunun hepimiz farkındayız. Paylaşılan linkte konu zaten bu minvalde tartışılmış. Acı ama durum bu. Bu durumun müsebbibi de burada bu uyarıları yazan arkadaşlar değil, milleti düşman gibi gören sizlerin sıralı amirleriniz ve bürokratlardır. Umarım yeri geldikçe ikinci paragraftaki düşüncelerinizi sıralı amir ve idarecilerinizle de paylaşarak, işgalin eşiğindeki ülkemizde tür bu saçma uygulamaların kaldırılması için üstünüze düşen gayreti sarf ediyorsunuzdur.

Saygılar.

Sn.lupus,

Söylemlerinizde sonuna kadar haklısınız.
Maalesef bireysel silahlanma konusunda, yetkili makamların düşünce yapısının bu denli geri olması, tüm silahseverleri üzmekte.

Silah üzerine takılan, takılacak olan aparatlar konusunda muhakkak benden fazla bilgiye sahipsinizdir.
Mevzuatta noktalayıcıların, atış üstünlüğü sağlayan her türlü gerecin, tabancayı tam otomatik hale getiren sistemlerin, fazla kapasiteli şarjörün yasak olduğunu biliyorum.

Ve ayrıca kolluk kuvvetinin, kimliğini beyan etmesi halinde, fazla şarjör kapasitesine sahip şarjörleri alabildiğini, yine lazer aparatını benzer şekilde alabildiğini biliyorum.

Örneğin glock türkiye distribütörü bile, sitesinde X400 fener/kırmızı hedef işaretleyici olarak belirttiği ürünün ilk paragrafında şöyle demiş:

SureFire X400 Ultra silah feneri, yakın ve uzak mesafelerde kullanılabilir, son derece güçlü beyaz ışık kaynağı ve kırmızı hedef işaretleyici lazer ünitesini, kompakt ve raya monte edilebilir bir paket halinde, güvenlik güçleri ve bireysel silah kullanıcılarının hizmetine sunar.

Yanısıra ben, beylik silahımı bir kenara bırakarak, görevde HS9' u taşımaya başladım.
Yerli bir silaha canımı emanet etmektense, maddi olarak bütçemi zorladım ve birkaç ay süren(maalesef sivil vatandaşımızın çektiği çileyi ben en az onlar kadar çekerek) koşuşturmanın ardından silahıma kavuştum.

Yurtdışından gönderilen ve gümrüğe takılmayan lazer noktalayıcıyı silahıma monte ettim ve görevimde kullandım.
Fakat kılıf sıkıntısından dolayı çıkartmak zorunda kaldım bugün. Ülkemizde birini bulsak, diğer tamamlayıcısını bulamıyoruz maalesef.

Red-dot' u da gerek maddi, gerekse başka sıkıntılarından dolayı göz ardı etmek durumunda kaldım.

Ayrıca yine başa dönersem, maalesef bir şahsa karşı silah kullanmak durumunda kaldığımızda, konu adli mercilere sirayet ettiğinde, mahkemede hakim ve savcı bu lazerin hesabını polis memuruna sorabilir.

Ancak, doğru ayar yapılmış bir lazerin yeri geldiğinde hayat kurtaracağı aşikardır.
Ne kadar atış yapsak da, atış disiplinini, atış melekelerini geliştirsek de, bazen teknoloji yadsınamaz avantajlarını bizlere gösteriyor.

Akşam evin içerisinde, neredeyse zifiri karanlıkta, gözle nişan hattı oluşturamadığım bir ortamda(gez ve arpacık görünmüyor), lazerin gayet iyi iş gördüğünü tecrübe ettim.

Özellikle bulundurma ruhsatı olan, kendisinin ve ailesinin canını, namusunu korumak zorunda kalan bir kişinin, evet kanuni değil ama bu aparat sayesinde faydasını göreceğini düşünüyorum.
Ama yasalara karşı gelmek gibi bir niyetim de asla olamaz. Sivil vatandaşımızı yoldan çıkartmak da buna dahil Smile

Sn. Kimble, umarım bir önceki mesajımdan yanlış birşey anlamadınız.
Amacım bilmişlik taslamak değildi, hemen belirteyim.

Poligon kullanımını göz ardı ettim. Bu benim hatam.
Hep dış dünyadan bahsederiz ya, kapalı/açık poligonlar aklıma gelmemiş.

Alıntı

(13-06-2017, 08:51 PM)kivop demiş ki: Örneğin glock türkiye distribütörü bile, sitesinde X400 fener/kırmızı hedef işaretleyici olarak belirttiği ürünün ilk paragrafında şöyle demiş:

SureFire X400 Ultra silah feneri, yakın ve uzak mesafelerde kullanılabilir, son derece güçlü beyaz ışık kaynağı ve kırmızı hedef işaretleyici lazer ünitesini, kompakt ve raya monte edilebilir bir paket halinde, güvenlik güçleri ve bireysel silah kullanıcılarının hizmetine sunar.

http://www.mendsavunma.com.tr/tr/markala...x400-ultra

Sn.kivops,
Surefire ürün bilgisi direk Surefire dökümanından tercüme edildiği için orijinal metinden o bölümü çıkarmayı unutmuşlar. Ancak devam eden metinde İlgili Yasal Düzenlemeler bölümünde aynen şu uyarı var;

İlgili Yasal Düzenlemeler
İthali izne tabiidir.
Sivil veya zati kullanım için tedariki yasaktır.
Sadece güvenlik güçlerinin kuvvesi için tedariki mümkündür.

Bu uyarıyı okuyan kişi ilk paragraftaki söz konusu cümlenin sevhen o şekilde yazıldığını hemen anlar. Eğer gerçekten samimi ve iyi niyetli ise bu çelişkinin nedenini sorar.

Neyse... Bu hamur çok su götürür. Yine de hatanın fark edilmesine yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
kivop, ilksurfer, Sabri, Ahmet Özalp
Sayın Kivop, ABD merkezli internet sitelerinde sahibi olduğunuz lazer işaretleyiciye uyumlu kılıf temin edebilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kivop
Bir süredir forumu takip etmekteyim. Yerli olsun, yabancı olsun, demir olsun, polimer olsun kafamdaki bir çok soruya bu forum sayesinde cevap buldum. Karar verirken olumlu veya olumsuz beni etkileyen bütün forum üyelerini teşekkür ederim. Ayrıca fişek konusunda Ortaç Üstadın Sterling tavsiyesi üzerine fişeklerimizide bu marka aldım. Saygılarımla
[Resim: 20464258_1433467613389813_1434950877_n.jpg]

image hosting

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Oberon, sezgin63, Gazanfer, PersonalDefence, defender45acp, Karagoz, batuhanvurall, turion64, hasso1

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi