Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS-9 MOD.TR
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...ht=hs+2000

(05-06-2009, 12:23 PM)sem demiş ki: 04/06/09 itibariyle bende silahıma kavuşmuş bulunuyorum. Smile Altı ay P99 bekledikten sonra son anda çark edip HS 2000'de karar kıldım. Aslında Ankara'ya yola çıkarken aklımda üç silah vardı, SS P220, CZ75B, HK USPC. SS için yolculuktan önceki son gece sn lupus'un bir yazısı dikkatimi çektiği için çekincem vardı (bu hobi benim için yeni tecrübeli değilim, bu silah bana fazla gelebilir endişesi). Saat 10 civarı MKE'deydim, etraf muhtardan geçilmiyor o kadar kalabalık Smile İlk iş poligonda Sn Mustafa hocayı buldum, kendimi tanıtıp forumdan kendisini tanıdığımı söyledim, bana ne düşündüğümü sorduğunda yukarıda zikrettiğim üç ismi söyledim. SS için tecrübe gerektiğini, CZ'nin herzaman heryerde ikinci el temiz olarak bulunabileceğini, HK'nın ise kaliteli ama pahalı olduğunu belirtti ve kendisi forumumuzdan ziyadesiyle tanıdığımız HS 2000'i önerdi. Aklıma yattığı ve daha önce incelediğim için biraz düşününce bende kendisine hak verdim ve işlemleri bu yönde yaptım. (3500 TL bana kaldı) Depodan ilk aldığım silahta nişangah sorunu olduğu için sürekli sola çekme oldu. Sn uğur hocanında yardımıyla silahı değiştik ve ikinci silah temiz çıktı. Değişim için gittiğimde bunun ilk olduğunu söyleyip daha önce HS ile ilgili hiç problem yaşamadıklarını söylediler. (Bu arada deneme atışlarının kesinlikle seri olarak değil nişan alınarak yapılması tecrübeyle sabitlenmiştir.)

Gelelim silaha, fotorağlarda göründüğünden daha güzel, ergonomik bir silah. Kabze ve tetik emniyeti rahatsızlık vermiyor, tutuş gayet güzel. Sesi ve geri tepmesi bana normal geldi. Kurması rahat, çentikler işlevini yerine getiriyor. Üst kapak boyası ve polimer gövde işçilikleri tatminkar. Namlu boyası silik geldi bana (ileride belki kromaj yaptırılabilir, bu hususta üstadlar ne derler bilemiyorum) Namlu içi gayet temiz. Silahı 15mt'de denedik yaklaşık 50 mermi attık, dağılımı benim gibi acemi bir atıcı için bile tatminkardı. (tamamı siyah bölgede) Atışlar sonrasında kızaklarda ve gövde kısmında aşınma hemen hemen hiç yok. (forumda gördüğüm diğer silahlarla karşılaştırarak söylüyorum)

Almayı düşünen arkadaşlara (özellikle benim gibi yeni başlayanlara) tavsiye ederim ama 2. partiden 2-3 adet silah kalmış ellerinde. Yenisinin ne zaman geleceği ve fiyatı belli değil ama bu kadar uygun fiyatlı olacağını sanmıyorum.
(Kaptırmatörlerde bu silahın farkına varmışlar galiba krom kaplatılmış bir silahın $4500'a bir polis tarafından satıldığı siyah boyalı silahların $2500-3500 bareminde alıcığı bulduğu söylendi)

Poligonda bana yardımı dokunan sn Mustafa ve sn Uğur hocalara teşekkür ederim, ayrıca forumumuzun adını duyunca gelip tanışma nezaketini gösteren ve forumun düşüncelerine değer verdiğini belirten poligon müdürünede teşekkür ederim. Yalnız işleri gerçekten zor Allah sabır versin. 5TL poligon ücreti ödememek için silahını denemeden alanda var, sadece sesini duymak için atanda, attığı zaman tavanı vuranda Smile. Bu poligonun iyileştirilmesi, hoca sayısının artırılması ve silah ile atıcının ilk buluşma noktası (MKE'den alınan silahlarda) olması hasebiyle en azından daha fazla vakit ayırarak atıcılara mini bir eğitim verilmesi kesinlikle zaruridir. Sagılarımla..

Fotolar aşağıdaki linktedir.
http://s600.photobucket.com/albums/tt82/sem74/

[Resim: DSC01816.jpg]

[Resim: DSC01815.jpg]

[Resim: DSC01817.jpg]

[Resim: DSC01809.jpg]

[Resim: DSC01814.jpg]

[Resim: DSC01810.jpg]

Alıntı

Çok teşekkürler Sn.Luspus ben MKEK deki satışa sunulan HS-9 MOD TR marka silahı HS 2000 den farklı bekliyordum ama değilmiş tekrardan teşekürler ama hala Glock 19 mu yoksa HS mi karar veremedim.

Alıntı

Sn.lupus, paylaşmış olduğunuz engin bilgileriniz sadece bugün değil, her zaman silahseverlerin başucu kaynağı olacaktır.Elleriniz dert görmesin...Saygılar...

Alıntı

(12-08-2012, 01:59 PM)ozgur11253 demiş ki: Çok teşekkürler Sn.Luspus ben MKEK deki satışa sunulan HS-9 MOD TR marka silahı HS 2000 den farklı bekliyordum ama değilmiş tekrardan teşekürler ama hala Glock 19 mu yoksa HS mi karar veremedim.

Bu kararsizliklar, yeni ve ilk kez silah alacak olmanin en buyuk heyecanlarindandir. Ilk silahinizi aldiktan sonra ve silahlar konusunda arastirmaya, okumaya devam ettikce gercek manada ne istediginizi cozeceksiniz. Daha sonra yasayacaginiz kararsizliklar bu kadar buyuk ve heyecan verici olmayacak. Big Grin

Alıntı

Çok doğru söylediniz sayın actionman, şuan tam bahsettiğiniz duyguları hissediyorum Sad

Alıntı

Bugün MKE'den Hs 9 Mod Tr Stainles Steel aldım.Silahımı çok beğenerek aldım içimede fazlasıyla sindi,yakın zamanda fotoğraflarını yükleyeceğim.
Saygılarımla

Alıntı

(13-08-2012, 10:59 PM)karadenizarif demiş ki: Bugün MKE'den Hs 9 Mod Tr Stainles Steel aldım.Silahımı çok beğenerek aldım içimede fazlasıyla sindi,yakın zamanda fotoğraflarını yükleyeceğim.
Saygılarımla

Hayirli ugurlu olsun, cok rekabetci bir fiyati var. Bu fiyatla insanin icine sinmeyecek bir tabanca degil. USA'da Glocklarla basa bas fiyatlardan satildigi halde pastada ciddi bir pay sahibi. Gule gule kullanin.

Alıntı

Allah kötüye kullandırtmasın Sn.Karadenizarif hayırlı uğurlu olsun.Çok kısa olarak şunu söylemek isterim:Az paraya çok silah almışsınız Wink .

Alıntı

Yeni tabancanız hayırlı olsun sayın karadenizarif.

Artık sağının solunun kırılmasından endişe etmeden bol bol atış yaparsınız.

Bence mevzu tazeyken temsilciden birkaç tane de şarjör edinmeye çalışın.

Alıntı

Satın alma belgem 2 güne kadar çıkıyor, ben de tam karar vermiş değilim, HS 9 veya G19.. Ama HS9 - SATAINLESS ST. daha ağır basmaya başladı. Sn. Karadenizarif hayırlı olsun efendim yeni silahınız, saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi