Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alman Çoban Köpeği
Kesinlikle alınabilecek en iyi ırktır bence. Çok Zeki ve kolay eğitilen bir ırktır. Ben 14 yıl besledim gecen sene öldü maalesef Sad lenf kanserinden öldü Sad benim bu ırk için en büyük tavsiyem çok iyi pedigree li olan (yukarıda belirtildiği gibi şov için uygun olan köpeklerde daha iyi ırk yaratmak için anne, kardeş, baba gibi yakın akraba döllenmesi yapıldığından bu kanser riski artmaktadır.) kalça çıkığı ikinci bir problemdir fakat iyi egzersiz yapan köpeklerde bu risk azalmaktadır.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Değerli Arkadaşlar,
Forumda yeniyim,Alman Çoban severleri burada bulmaktan çok mutlu oldum.DDR(East Europen Sheperdların) fanatiğiyim.Çek ve Doğu Alman line AÇK ların daha farklı ve güzel olduğunu düşünüyorum.Başka bir başlıkta yapmış olduğum fakat fazla rağbet görmeyen paylaşımlarımı ,bu başlık altına taşıyarak sizlerle paylaşmak istedim.Birincisi gördüğüm en kaslı ve güzel AÇK,ikincisi Steven Seagal ustanın canavarları,Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
(29-09-2013, 12:33 AM)soyel demiş ki: Kesinlikle alınabilecek en iyi ırktır bence. Çok Zeki ve kolay eğitilen bir ırktır. Ben 14 yıl besledim gecen sene öldü maalesef Sad lenf kanserinden öldü Sad benim bu ırk için en büyük tavsiyem çok iyi pedigree li olan (yukarıda belirtildiği gibi şov için uygun olan köpeklerde daha iyi ırk yaratmak için anne, kardeş, baba gibi yakın akraba döllenmesi yapıldığından bu kanser riski artmaktadır.) kalça çıkığı ikinci bir problemdir fakat iyi egzersiz yapan köpeklerde bu risk azalmaktadır.
Saygılar

[Resim: 165333_136788099711174_1877841_n.jpg]
Bir zamanlar, sevdiğim bir  Abim'de  vardı.Gerçekten sadık ve iyi bir bekçi köpeğiydi.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, alone61, Xlll
Gökte ararken yerde buldum Smile

Ne zamandır bu köpeği araştırıyor ve bir tane edinmek için hazırlıklar yapıyorum, belki yardım eden olur diye foruma da bir ara yazarım demiştim kendi kendime. Sayın Barış06 sayesinde böyle bir başlıktan haberdar da oldum şimdi, sağolsun.

Efendim ben yeni yaptığım bahçeli müstakil yazlığımda beslemek için bu ırka karar verdim. Hem yıllardır olan köpek sevgimi tamama erdirmek, hem çocuklarımı hayvan sevgisi ile büyütmek, hem de bekçilik görevini yaptırmak için bir Alman Çoban Köpeği edinmek istiyorum.

Bana bu konuda yardımcı olacak, ya da yardımcı olacak birilerini tanıyan bir forumdaşımız varsa nasıl mutlu olurum bilemezsiniz.

Alman Çoban Köpeği diye karar verdim ama buna yakın özelliklerde başka bir ırk tavsiye eden de olursa hayır demem. Bedelini de ödemek şartı ile kendime uygun bir köpek edinmek istiyorum, inşaallah yardımcı oalcak birileri çıkar.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sabri, fbalun, husrev, barış06, Haritacı1461
(20-12-2016, 02:51 PM)Ahmet Efe demiş ki: Bana bu konuda yardımcı olacak, ya da yardımcı olacak birilerini tanıyan bir forumdaşımız varsa nasıl mutlu olurum bilemezsiniz.

Sayın Ahmet Efe,

İzmirde olsanız kesin yardımcı olabilirdim. Bafi K-9 köpek çiftliği saf kan Alman Çoban üretir. Mamafih İstanbul yöresi için kendilerinden belki bilgi alabilirsiniz.  http://www.bafi-k-9.com.tr/

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, Ahmet Efe
Sayın Sabri, böyle önemli bir konu için yol gitmekten gocunmam Smile

Eğer üretici ile samimiyetiniz var ise Mayıs ayı gibi bir yavruya veya genç yaşa ihtiyacım olduğunu iletip benim için fiyat alır mısınız acaba?

Teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sn.Ahmet Efe, size yardımcı olmayı çok isterdim. Ama maalesef şu an için çevremde kimsede bu ırk yok saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe
Sn. Ahmet Efe, herhangi bir üretim yerinden almaktansa köpek barınaklarını  değerlendirmenizi önermek isterim. Hem yuvaya muhtaç bir cana yardım etmiş olursunuz, hem de bir bedel ödememiş olursunuz. Gittiğinizde her cins köpeğin olduğunu göreceksiniz. Maalesef insanlar bir hevesle para verip alıyorlar, sonrada sıkılıp bir kenara atıyorlar. Onların duyguları olduğunu, canlı olduklarını unutuyorlar...
  German Shepherd sayın üyelerin belirtikleri üzere çok zeki ve çok sadıktırlar. Yaz aylarında çok tüy döker sürekli taramanız gerekir. Benim rahmetli oğlan, bana 1.5 yaşında geldi. Sahibi yurt dışına yerleşeceği için onu götürmek istemedi ve benim yoldaşım oldu, Oskar yaklaşık 12 sene benimle yaşadı, kalça çıkığı problemi ile bizde uğraştık, ilerleyen yaşlarda kanser oldu ve melek oldu.
Sorumluluk isteyen, sizinle en az 10 yıl yaşayacak bir canlı. Saygılar...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
tirendaz, fbalun, Sabri, barış06, GullyFoyle, demasoni, ilksurfer, Ahmet Efe
(21-12-2016, 05:03 PM)al-me demiş ki: Sorumluluk isteyen, sizinle en az 10 yıl yaşayacak bir canlı. 
Gerçekten'de öyle, Sn. al-me  Cesi ile yaklaşık 13 yıldır birlikteyiz.Köpekten öte benim için aileden bir birey gibi.Bazı insanlar yadırgasa bile.Bu sadık dostlarımızı, edinirken belkide pek cinsleri'ne takılmamalıyız.Saygılar.
[Resim: DSC_0294_2.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne, GullyFoyle, demasoni, ilksurfer, Ahmet Efe, al-me
Sayın Al-me, tavsiyeniz için teşekkürler. Barınakları ben de düşündüm, ilanlarına da baktım. Mutlaka gidip bana uygun köpek var mı diye de bakacağım.

Fakat barınaklara gelen köpekler genelde zor durumda kalıp da kurtarılmış, insanlardan çekinen/korkan, özgüvenini yitirmiş hayvanlardır diye mantık yürütüyorum.

Alacağım köpeğin bekçilik ve koruma güdüleri, becerileri yüksek olmalı. İnsanlardan korkmamalı, çekinmemeli. Ki mülkümüze girmek isteyen kötü niyetli kişileri caydırabilmeli.

İnşaallah bir yuvaya ihtiyacı olan bir köpek bulabilirim, saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
al-me

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi