Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 81 FS CHEETAH
Hayırlı olsun Sn.Caretta. Şahsen en sevdiğim 7,65 budur.

81'lerin kabzesini ve açısını da ben beğeniyorum. Gayet dengeli, elden-belden taşmayan ama kaybolmayan da bir silah. Bir de sahra sökümü sonrası, 81'lerin sürgü içine, gövde içine ne zaman baksam, ayrıca mutlu ediyor. Malzemeden hiç kaçmamışlar Smile Kaya gibi bir silah.

Benim tek sıkıntım hızlı sürgü manipülasyonunda olmuştur. Oldukça ince ve kısa olan çekme kertiklerini kavramak hakikaten zor. Cz75'e rahmet okutan bir dizayn. Ha keza çekerken parmak kenarlarının sağa sola sürtmesi de cabası. Bu kertikleri avuç içiyle kavramak ise iyice sıkıntı. Ben çare olarak, avuç içiyle kızak ön kısmını kavrıyordum, daha hızlı ve rahat oluyordu. Eleştiri olarak belki emniyet mandalının horozu da salması ele alınabilir.

Bu basit sorunum dışında hiç bir F81 ile atışta sorun yaşamadım. İşçiliği de, hatları da, kullanımı da gayet güzel bir silah.

Tekrar hayırlı olsun.

Alıntı

Hepinize iyi dilekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Evet Sayın Yakuzz haklısınız manipülasyon biraz zor. Dikkat etmezseniz ısırıyor bu küçük yaramaz.
Lakin isabeti çok iyi 10,15 metreden adam hedefini alının ortasından vuruyor hiç acımadan.
25 metreye 5 atış yaptım dağınıktı fakat hepsi hedefteydi ( Birazda benim acemiliğimden ).
Dediğiniz yöntemi denedim evet gerçekten daha pratik oluyor teşekkür ederim.

Alıntı

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız.
Bendeniz de silahlara karşı aşırı ilgim var. Beretta F 81 sahibiyim.Taşıması rahat bir silah kapasite açısında da çok makul.Tek sıkıntım sürgünün aşırı sert olması dolduruş esnasında dikkat edilmesi lazım yoksa fena ısırıyor elinizi.Kendimce buna da bir çözüm buldum , önceden horozu kuruyorum.
Sağlıcakla kalınız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi