Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Buluşması ve Test Sonuçları
Sayın syılmaz,
Kağıtta yanlış sayım yapılmadı, bundan eminim. Hatta siz söyleyince, resimden görebildiğim kadarıyla tekrar saydım.
Bu sonuç bizi de şaşırttı, bu nedenle resimleri eklerken bunu da belirttim.
Sanırım bir Özkursan 5 nolu bulup, ameliyat etmek gerekecek Smile
Saygılarımla

Alıntı

Sn. Tirendaz, isterseniz firmaya bir görüş sorun 36 gr. 5 no fişeğin içerisinden nasıl bu kadar çok saçma çıktı diye. Smile Enteresan bir hata gerçekten.

Alıntı

Smile Bir yerde telefonları olacaktı, yarın ararım sayın syılmaz.
Elinde bu fişek olup da sayabilecek bir forumdaş var mıdır acaba?
Saygılarımla

Alıntı

Sayımda hata yok.Sonuç sn tirendazın belirttiği gibi bizi de çok şaşırttı.Fişekleri piyasadan almış olmasam şüphe duyardım ama sonuçtan eminim.2 defa saydık.Ama bir otopsi bencede gerekli.

Alıntı

Ben de bugün Bornaghi 32 gr 5 numara ile dağılım testi yaptım, saçma sayısı arasında ki fark dikkatimi çekince hatayı farkettim. Elimde şu an başka 5 numara yok olsa kesip sayardım.

Alıntı

Özkursan kama -yorumsuz-

Alıntı

(28-03-2013, 05:31 PM)Pinus demiş ki:

Özkursan kama -yorumsuz-

Videoda açıkça görüldüğü gibi namlu uç kısmında hasar oluşuyor sanırım kurşun şoku da beraberinde alıp gidiyor. Bu videoda bana göre mühimmatın hatası kadar atıcının da hatası var. Kama fişeklerde çekirdek kurşun yada bakır değil yanılmıyorsam çelik, doğal olarak atım esnasında namlu içinde esneme şekil değiştirme olmayacaktır. Şeritli namludan atış yapılıyor belki de uygun şok takılı bile değil. Uygun şokun takılı olduğunu farz etsek bile bu tarz çelik çekirdekli bir fişeği şeritli şoklu namludan atmak bence pek uygun değil, hatta ben bu fişeği kendi slug namlumda bile atmıyorum. Fişeğin çekirdek yapısı çelik namlu için çok zararlı, şeklinde de yiv ve set olmadığından bu namluya sürtünme esnasında döngü almayıp sabit kalacak buda isabet oranını düşürecek takla atmasına sebep olacaktır. Üstelik ben kurun çekirdekli özkursan hızlı kurşunun 50 mt takla attığına kendim şahit olduktan sonra yerli tek kurşunlara güvenim neredeyse hiç kalmadı.
Saygılar.

Alıntı

Bu kaboom acaba fişekle mi yoksa namlu ile mi alakalı?

Alıntı

Tüfekte şok varken tek kurşun atılmış

Alıntı

İkinci atışta tiz bir viiiin sesi geliyor, arkasından gelen atışta namlu yarılıyor. Acaba ikinci atışta, namlu içinde malzeme mi kaldı ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi