Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Buluşması ve Test Sonuçları
(09-08-2012, 04:27 PM)blacksea demiş ki:
(09-08-2012, 03:55 PM)tirendaz demiş ki: Sayın kutaysahin89,
Zuber dediğim gibi siyah kutudaydı ve YAFlar da beyaz renkliydi.
Akşam eve gidince daha fazla detay vereebilirim ama resimlerini ekledikleriniz değiller.
Remington fişekler bana ait değildi. Sanırım onları sayın yivlici tedarik etti.
Saygılarımla

Emeği geçen tüm forumdaşlara başta Sn yivlici olmak üzere ayrı ayrı teşekkürler.

Acaba testteki Remington aşağıdakilerden hangisi idi. Her iki mühimmat da 12/70 ve ülkemizde satılan ürünler. Ben kendi amatörce denememde ilk fotodaki High Velocity olan ile grupman yapmanın daha zor olduğu izlenimine sahip olmuştum.

SPHV12RS
[Resim: sluggerhv.ashx]

SP12RS
[Resim: Sluggerrifledslugs.ashx]

Saygılar

Altta olanı.Sp 12rs

Alıntı

(09-08-2012, 04:24 PM)yivlici demiş ki: Aslında sn syılmazı aramızda görmek isterdik.Bu işleri bizden daha çok sever.Face'den kendisine yazdım ama göremedi herhalde.Yaf larıda sn tirendaz getirdi galiba.

Sn. Yivlici, face'e tekrardan baktım ama mesajınızı göremedim, mesajınız gelmedi sanırım bana. Aranızda olmayı tabi ki çok isterdim. Bu aralar dünya işleri ile fazlaca meşgul olduğumdan yeteri kadar ateşli silahlara vakit ayıramıyorum. Sn. Orpeus'ta aylardır bir organizasyon yapamadık diye kızıyordur sanırım bana.

(09-08-2012, 02:51 PM)lupus demiş ki: Sn.syılmaz, aslında bu konu aşağıdaki konunun içerisinden çıktı, konuda muhabbet koyulaşınca sağolsun başta Sn.yivlici ve Sn.tirendaz olmak üzere arkadaşların paylaştığı teknik konular arada kaynamasın diye paylaşımlarını buraya aktardık...Smile

Elinize sağlık üstad.

Alıntı

Mesaj atmadım,konu ile alakalı olan kısıma yazdım.Okuyacağınızı tahmin etmiştim.

Alıntı

(09-08-2012, 03:55 PM)tirendaz demiş ki: Sayın kutaysahin89,
Zuber dediğim gibi siyah kutudaydı ve YAFlar da beyaz renkliydi.
Akşam eve gidince daha fazla detay vereebilirim ama resimlerini ekledikleriniz değiller.
Remington fişekler bana ait değildi. Sanırım onları sayın yivlici tedarik etti.
Saygılarımla

Biraz geç oldu, kusura bakmayın:
Zuber Target Palla 29 gr.
YAF Slug 28 gr.

Alıntı

Cesaretleri ve iddialarını ispatlarından dolayı Özkursan firmasını; Hepimiz için çok faydalı olacak olan bu organizasyonu tertiplediklerinden dolayı da Sn. yivlici başta olmak üzere emeği geçen tüm üyelerimize teşekkür ederim.

Alıntı

Grupmanlar dışında yerli fişekleri tepmesi nasıl acaba?

Alıntı

Şahsi görüşüm sorunsuzdu.

Alıntı

Emeği geçmiş olan forumdaşlarımıza teşekkür ederim bende haftaya elimdeki tüm slugları sizin yaptığınız test metodlarıyla test edip paylaşıcağım.

Saygılar
Kutay ŞAHİN

Alıntı

(09-08-2012, 10:36 AM)lupus demiş ki:
(07-08-2012, 12:25 AM)tirendaz demiş ki: Mesafe: 36 metre ( Mesafe ölçer verisi )
Atıcı: Yivlici
Hava sıcaklığı: 33 derece civarı
Rüzgar: Atış alanında ihmal edilecek seviyede az. Smile

Özkursan No:5

[Resim: DSC_5390.jpg]

Winchester No:5 ( Bu sayım iki kez yapıldı, hata yoktur.)

[Resim: DSC_5382.jpg]

Sn. Yivlici testin bu kısmında hata yapıldığını düşünüyorum. Aşağıda ki listede 1 oz (28 gr.) fişekte hangi numarada kaç adet saçma olacağı yazılı.

http://www.shotgunworld.com/amm.html

28 gr.'da no 5 için 170 adet saçma demekte, orantı kurarsanız 36 gr. fişekte 218 adet saçma olması lazım. Full şokta saçmaların %70'nin 76 cm çaplı dairede kalması beklenir. 218 x 0,70 = 153 saçmanın hedefte olması gerekir.

Hedefte 249 saçma olması mümkün değil, saçmaların %100'ü bile isabet etse, hedefte bu kadar saçma olamaz. 153 saçma sayısını dikkate aldığımızda da winchester'ın saçma dağılımı gayet normal.

Saçma sayısında hata yapmadığımı kontrol etmek için aşağıda ki konuyu inceledim, bu konuda 32 gr. no:6 saçma kullanılmış. Linkini verdiğim tablodan no 6 için 28 gr'da 225 saçma olur diyiyor, orantı ile 32 gr.'da 257 saçma olması gerekir. Konu sahibi fişeklerden bir kaç tane kesip saymış, 240 ile 280 arasında değişen saçma sayısı bulmuş. Bu durumda eklediğim linkte ki saçma sayıları doğru gözüküyor.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=8622

Acaba kağıtta sayım yanlış mı yapıldı?

Ya da Özkursan no 5'in içine no 6 saçma mı doldurdu acaba?

Ya da düşünemediğim başka bir hata mı yapıldı?

Alıntı

Aslında bende firmanın 36Ga. tek kurşunlarını merak ediyorum ama sanırım bu testlerde 36Ga. yoktu.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi