Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Taşıma ve Kullanma
Degerli forum üyeleri

Silah güvenligi hakkında benim benimsedigim sizlerinde bildigi 2 kuralı söyleyecegim

1:Her silah DOLUDUR
2:Silahını canlıya çevirme
Bu kurallara rivayet ettigimizde kaza ve yaralanma olayını bir hayli aza indirecegiz.Arkadaşlar sizden rica ediyorum kendinize güvenmeyin ve her silah doludur ve canlıya yöneltme kurallarını uygulayın.Silah la yapılacak tek kazanın bile sizden ve sevdiklerinizden çok şey götürecegini aklınızdan çıkartmayın.

Alıntı

Ayrıca şunuda eklemek istiyorum, kolluk personeli değilsek veya hayati bir durum yoksa mermiyi namluya sürmemeliyiz.
Selam ve dua ile.

Alıntı

(01-02-2017, 05:25 AM)taktikalkurt demiş ki: Silah güvenligi hakkında benim benimsedigim sizlerinde bildigi 2 kuralı söyleyecegim

Sn.taktikalkurt,

Silah güvenliği ile ilgili kural 2 değil 4 dür:

[Resim: Ekran_Resmi_2017_02_01_09_56_28.png]

file hosting free

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
cnrabt, fbalun, 1905sss, Karacula, Gazanfer, nutkey, heisenberg, kaan han, YgtBey, xeorx, demirkağan, Alphawolf, ckenarli
Sayın adalet,

Üstteki mesajınızı biraz açar mısınız, neden o şekilde taşımayalım? O kadar para verip bir Glock almışız, taşıma ruhsatıydı bağışıydı vs ödemişiz, namluya mermi sürüp kılıfa geri koyup öyle taşımayalım mı yani? Ya da bir Browning almışız mermiyi namluya sürüp emniyeti açık vaziyette belimize koysak olmaz mı? Bir ara bir forumdaş sormuştu da, eğer ki bir revolver varsa atım yatağının boş olma durumunu nasıl yaparız diye.

Bir de konu tabanca ama, tabancalar genelde yere düştüklerinde kolay patlamazlar da av tüfekleri emniyette olsa da patlar. Peki avda nasıl yapalım ? Hadi kırma çifteyi kırıp astık omuzumuza da, yarı otomatik varsa elimizde yine atım yatağı boş mu olsun? Avı gördüğümüzde mi sürelim mermiyi ?

Alıntı

Sn . Sabri ;

Tabiki bir çok güvenlik önlemi var benim söylemek istedigim onlara uymuyorsanız kesinlikle benim söylediklerime uyulması gerektigini anlatmaya çalıştım.Ne kadar fazla güvenlik önlemi o kadar az tehlike

Alıntı

Bu mantıkla en iyisi; silahı evde bırakmak. Hatta "There is no spoon" (Matrix1) yapmak.
İşin doğrusu arkadaşlar lupus üstadın dediği gibi: "önce eğitim, sonra eğitim, daha sonra gene eğitim".
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, xeorx
(01-02-2017, 10:21 AM)cnrabt demiş ki: Sayın adalet,

Üstteki mesajınızı biraz açar mısınız...

Söylemek istediğim elinizdeki silah dünyanın en güvenilir silahı olsa bile namluda mermi varken tehlikelidir. Bu nedenle namluya mermi sürüp silahı emniyete almaktansa, namluya mermi sürmeden taşımayı daha güvenli buluyorum.Tabi bu benim kişisel tercihimdir. Yoksa siz ava giderken veya sokakta yürürken silahı istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Ancak namluda mermi varken tabanca emniyette olsa bile bazı kazalar yaşandığına şahit oluyoruz. Bu nedenle yinede dikkatli olmak lazım.
Selam ve dua ile.

Alıntı

(02-02-2017, 12:16 AM)adalet demiş ki: Ancak namluda mermi varken tabanca emniyette olsa bile bazı kazalar yaşandığına şahit oluyoruz. 

Yaşanan kazalara baktığınızda, yukarıda sayılan dört temel güvenlik kuralından en az birinin ihlal edildiğini görebilirsiniz. 

Bu güvenlik kurallarından birinin ihlali bir kazaya sebebiyet verebilir ancak birden fazlasının ihlali kazanın boyutunu/vehametini artıracaktır. 

Lütfen bu dört temel güvenlik kuralına istisnasız uyalım ve çevremizdeki silahla ilgili kişileri de bilinçlendirelim. 

Saygılarımla.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
heisenberg, kaan han, Sabri, fbalun, cnrabt, PersonalDefence, demirkağan, Kanuni
(10-01-2017, 10:03 PM)qanas demiş ki: Değerli üstad'lar
   Malumunuz ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor, gün geçmiyor ki yeni bir terör saldırısına maruz kalmıyalım.
   Devletimizin silah taşıma ruhsatı  ihsanın da bulunduğu şanslı insanlardan birisi olarak şayet çatışma ortamında kalırsak teröristlere karşı sivillerin silah kullanımında devletimizin hükmü nedir?
(Polisimize yada askerimize AK47 ile ateş edip kaçmaya çalışan birisine sonuçları ne olursa olsun tereddüt göstermeden silahımı kullanacağımı zannediyorum)
Tabi bu arada olayı takip eden başka bir kolluk gücü tarafından vurularak kim vurduya gitme şansınızda var,bu durumda tavsiyeniz ne olur?
Özellikle kolluk kuvveti arkadaşlarımızdan ricam yanlış anlaşılmamak için olay vuku bulduğunda ne yapmamız gerektigi konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim.

farketmemiştim konu burada işlenmiş.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7093

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi