İlk Silahım Jericho 941 f
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk Silahım Jericho 941 f
(05-08-2012, 03:24 PM)MB277 demiş ki: Sn. Fisher hemde laz
Hayirli olsun.
Silah isi Ask isidir.
Ten uyumu gibi.
Askinizla mutlu atislar dilerim...
Saygilarimla.

Sn.MB277
Evet kesinlikle aşk işi aldığım günden beri üzerimde taşıyorum, ve atış yapmsamda her akşam söküp temizleyip yağlıyorum Smile Tutku olsa gerek. Temennileriniz için teşekkür ederim. Selamlar.

Alıntı

(03-08-2012, 05:00 PM)lupus demiş ki:
(03-08-2012, 04:37 PM)alpyesilay demiş ki: Üstadım fotoğraflara tekrar tekrar baktım da gez ve arpacığı dahi sökülmeden kromlama işlemine tabii tutulduğunu hangi ipucundan anladınız.
Ben o kadar baktım hala çözemedim. Smile

O gezi söküp de krom kazanına sallayabilmesi için, sıkıca tel bağlayabileceği yerlerde, elektrokatalitik kaplama sonrası telin temas alanlarında bırakması gereken ton farkı ve iz yok...Gez ve arpacığın yerleştiği alanlarda kot farklı olmayan bölgelerde parçaların buluşma yerlerinde parçalar ayrı ayrı değil, yekpare gibi gözüküyor...

Yurdum ustaları eğer arpacık ve gezi sökerek işlem yaparlarsa, parçaları kaybetme riski nedeni ile krom kazanına sokmaz, kaynatma usulü ile karatma meneviş / kostik boya yaparlar...Ya da müşteri özel olarak nişangahları siyah istemediyse, nişangahları sökme zahmetine girmeden, kazana sürgü ile birlikte sallarlar.

Bu silahın da gez veya arpacığını sökecek olursak, aynı sizin Zübizaretta' nın gezi söküldüğünde kırlangıç yatağının tabanı nasıl kirli siyah bir şekilde kromsuz olarak çıktıysa, bu silahın gez ve arpacık yataklarının tabanlarının da aynı şekilde çıkacağından adınız gibi emin olabilirsiniz...

Söküp de ayarını bozmamışlar. Çok düşüncelilerBig Grin

Hayırlı olsun Sn.fisher hem de laz, isminiz çok uzun olmuş, o da güzelSmile

Alıntı

Teşekkür ederim Sn. merak. Konuya cevap yazan üyelerden nick im ile ilgili görüş belirten ilk siz oldunuz bu da merekınızdan olsa gerek. Smile

Alıntı

Syn fisher hem de laz, hayırlı olsun. Benim envanterimde 2010 yılında 2000 TL' ye edindiğim İMİ 941 FS' nin orjinal kromu var. Sayın Lupus'un dediği gibi biraz fazla fiyat verdim ama IWI üretimlerini kullanmadım, inceleme fırsatım da olmadı, bende olan modelinin kromu maviye kaçan bir krom, dayanıklılığı da iyi...IWI modelleri için iyi konuşanı da, sayın lupus'un dediği gibi kaptır ailesinin bir ürünü olduğunu söyleyeni de duydum. Ama dayanıklılığını zaman gösterecek. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Alıntı

Sn. hedonist dilekleriniz için teşekkür ederim. Silahım için yapılan yorumların çoğu kaptırmasyon olduğu yönünde.İşin ehli insanlar olduklarını düşünüyorum ve içten içten üzülüyorum aslında. Dayanıklılığını zaman gösterecek. Sn MB277'nin dediği gibi silah işi aşk işi, kaptırmatör olup olmadığı bir yerde ikinci planda kalıyor.

Alıntı

Hayırlı olsun sayın fisher hem de laz. İyi günlerde kazasız kullanmanızı temenni ediyorum. Saygılar.

Alıntı

................................................................

Alıntı

Ben de yakın zamanda bu aşık olduğum tabancama kavuşacağım.

Siz alalı bayağı bir zaman olmuş ama silah hakkında bir yorumunuz yok. Umarım ben tabancamdan memnun kalırım.

Allah kimseye poligon ve benzeri yerler dışında kullanmayı nasip etmesin dileklerimle.

Saygılar.

Alıntı

Iyi günlerde kullanın

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi