Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snap Cap (Barutsuz Fişek) Ömrü
Sahip olduğum snap cap'ler ne yazıkki kullanım sonrasında kovan dip tablaları fazlasıyla ezildi. Poligonda attığım fişeklerle kıyasladıktan sonra "acaba şu anda iğne boşa mı vuruyor" diye düşünmüyor değilim.

[Resim: snapcap.jpg]

Örneğin Browning'te kullandığımız snap cap'in son hali budur.
Bu snap cap iğnenin vuruş şiddetini yeterince azaltır mı?
Kovan dip tablasındaki bu çukur kısmı bir şekilde doldurabilme şansımız olur mu?

Not: Bununla ilgili forumda konulara bakındım ancak göremedim. Gözümden kaçtıysa konu kalabalığından dolayı özür diler, yönetimden konuyu silmesini isterim.

Alıntı

Bence daha ömrü var, ilerki alımlarınızda A-Zoom marka olanlarını seçin çok uzun ömürlü olduklarını söyleyebilirim.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid193211

Alıntı

(01-08-2012, 09:33 PM)CG357 demiş ki: Sahip olduğum snap cap'ler ne yazıkki kullanım sonrasında kovan dip tablaları fazlasıyla ezildi. Poligonda attığım fişeklerle kıyasladıktan sonra "acaba şu anda iğne boşa mı vuruyor" diye düşünmüyor değilim.

Kovan dip tablasındaki bu çukur kısmı bir şekilde doldurabilme şansımız olur mu?

Sayın CG357, Sayın Berkeley'in yazdığı gibi biraz ömrü var.

Atış ve silah bilgisi ile kriminal kitaplarından okuduğum kadarıyla; poligona gittiğinizde kendi tabancanızla atış yaptıktan sonra boş kovanları alın ve snap cap'lerle karşılaştırın. Vuruş derinliği eğer boş kovanda daha derin ise snap cap'lerin ömrü var demektir. Amaaa;

Forumumuzda snap cap ve fişeklerle ilgili tüm bilgileri okursak; snap cap fişek tabanı ile kullandığınız normal fişek tabanlarının iğne vuruşuna karşı vermiş olduğu mukavemet aynı mı? İşte o konuda tereddütlerim var.

Selam ve saygıyla efendim.

Alıntı

(01-11-2012, 10:42 PM)silahendaz demiş ki:
(01-08-2012, 09:33 PM)CG357 demiş ki: Sahip olduğum snap cap'ler ne yazıkki kullanım sonrasında kovan dip tablaları fazlasıyla ezildi. Poligonda attığım fişeklerle kıyasladıktan sonra "acaba şu anda iğne boşa mı vuruyor" diye düşünmüyor değilim.

Sayın CG357, Sayın Berkeley'in yazdığı gibi biraz ömrü var.

Atış ve silah bilgisi ile kriminal kitaplarından okuduğum kadarıyla; poligona gittiğinizde kendi tabancanızla atış yaptıktan sonra boş kovanları alın ve snap cap'lerle karşılaştırın. Vuruş derinliği eğer boş kovanda daha derin ise snap cap'lerin ömrü var demektir. Amaaa;

Forumumuzda snap cap ve fişeklerle ilgili tüm bilgileri okursak; snap cap fişek tabanı ile kullandığınız normal fişek tabanlarının iğne vuruşuna karşı vermiş olduğu mukavemet aynı mı? İşte o konuda tereddütlerim var.

Selam ve saygıyla efendim.

Snap caps'leri ve boş kovanları beraber görüntüledim. Bana daha ömürleri var gibi geliyor. Arkadaşlardan yorumlarını rica edeceğim.

Saygılarımla,

[Resim: 41BB51CF-036B-4202-84AA-62BCEB77D207_zps8bwmheon.jpg]

Alıntı

[Resim: 14840699738131806486807.jpg]

Sayın forumdaşlar; resimdeki snap caplerle  100 civarında yükleme, tetik düşürme manevrası yapılmıştır. Kovan dip tablasında görünen çentikler normal midir?Bu şekilde deforme olmuş snap capleri kullanmanın tüfeklere zarar verme olasılığı var mıdır?

Alıntı

(10-01-2017, 08:41 PM)Dost demiş ki:   Sayın forumdaşlar; resimdeki snap caplerle 100 civarında yükleme, tetik düşürme manevrası yapılmıştır. Kovan dip tablasında görünen çentikler normal midir? Bu şekilde deforme olmuş snap capleri kullanmanın tüfeklere zarar verme olasılığı var mıdır?

Snap Cap mermiler genelde plastik veya Aluminyum'dan yapılır. Bunun nedenlerinden biri de daha sert malzemeden yapılmış olan silah aksamına zarar vermemesidir. Bu nedenle nispeten çabuk yıpranmaları normaldir. Hafif hasarlı olmaları silaha zarar vermez, iyice yıpranırsa zaten çalıştırmaz, ömrü bitmiştir.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Dost, alpago

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi