Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Elite II Hammer
(01-08-2012, 07:07 PM)alpyesilay demiş ki: İşin güzel tarafı; ufak tefek modifiyeler ile kullanmış olduğunuz silaha karşı hevesinizin artması ve kullanımından inanılmaz keyif ve zevk almanız.

Kesinlikle!..İnsan sanki eline yepyeni veya bambaşka bir silah almış gibi hevesleniyor...

Silahın nişan ve vuruş noktasının düzelmiş olmasına çok sevindim...

Güle güle, keyifle kullanın Zubizarettanızı...Smile Biz kader mahkumları da tenekeye talim edeceğiz artık çaresiz..

Alıntı

Ah üstadım adım gibi eminim elinizde imkan olsa alırsınız bir Beretta 92 A1, adam gibi tabanca, aslanlar gibi atış yaparsınız.
Ondan sonra o şadov mudur nedir o teneke müsveddesinin yüzüne bakmassınız. Big Grin
Yok neymiş efendim, sağ tarafa da emniyet mandalı koymuşlar, çıkarıcı havuzunun salınımı artmış, çek efendiler bunun hesabını yapamamışlar, hassas tetik çekiminde decock yapıyormuş, artık gaganın altına kağıt koy, havlu koy, bez koy. Big Grin
Beretta'da olmaz böyle şeyler ellaam. Big Grin

Alıntı

Paylaşım bilgilendirici ve ışık tutucu olmuş.

O eşek kulakları olmasa,birde o can sıkan ağırlığı olmasa,tadından yenmez platformlardan diyeceğim amma birde dağıttınmı toplayacak biri olsa dersem 92 sahipleri beni taşlar en iyisimi susmak.Smile

Bir arada CZ bölümüne uğrayıp bu tarz methiyeler düzdümmü,forum toptan karanlık tarafa geçer diye düşünüyorum.Thumbs Up

Alıntı

Sn.alpyesilay'ın, sn.Alper f92'nin zubizerattasına takmış olduğu Elite horozdan sonra gece 10 metre mesafeden yapmış olduğum 5 atış.

[Resim: 020820111061.jpg]

Saygılar...

Alıntı

İyi de Sn.fuat_61, siz söz konusu horozdan önce de 92 FS ile aynı mesafeden aynı grupları zaten yapıyordunuz...Smile

Alıntı

Haklısınız üstadım. Ancak, gündüz olsaydı daha da iyi olurmuydu bilemiyorum. Çünkü, Elite horoz takıldıktan sonra tetikte bariz bir yumuşama oldu. Zubizeratta ile atış daha da keyif vermeye başladı.Smile

Saygılar...

Alıntı

"D Type Hammer Spring" gerçekten farklı bir platform.
Tetik ağırlığını ciddi anlamda etkiliyor.
İşin daha keyifli tarafı ise çift hareket atış inanılmaz keyifli hale geliyor.
Tüm atışları çift hareketli atası geliyor insanın. Adeta bir lüfo tetiği ile çift hareket atış yapar gibi.

Alıntı

Acaba belirli bir süre alışma evresimi gerekli.

Zaman zaman tetikteki lb değişimi,,bir müddet alışma gerektirir.

Sakın yanlış anlama çıkmasın ortaya,yapılan atışlara asla ama asla sözüm yok.

Paylaşım için teşekkürler.

Alıntı

Saygı değer forum üyeleri,

Dün iftar sonrası Karadeniz Team üyelerinden Sayın Fuat_61 ve Sayın Yanik61 ile Rize'ye, Sayın Alpyeşilay'ın yanına gittik.
Sayın Alpyeşilay'ın da belirttiği üzere Brownell's den sipariş ettiğimiz Elite II Hammer horoz, otomatik iğne kilidi açma kanadı ve D tipi horoz yayının montajını gerçekleştirdik.
Sonrasında da fıstıklı baklavamızı yiyip, çaylarımızı içtik. Smile

Sipariş ettiğimiz parçaların fotografları;

[Resim: 97bcaeed.jpg]

[Resim: b71a2b97.jpg]

Beretta' mın modifiye öncesi son fotografı.

[Resim: fe7ea50d.jpg]

[Resim: d754ae8f.jpg]

Ve operasyon sonrası fotoğraflar;

[Resim: 0fa4cb18.jpg]

[Resim: f8fd2818.jpg]

[Resim: 60cacc99.jpg]

Sonuç olarak bir Beretta FS92'den tetik hassasiyeti ve konforu olarak ne bekleniyorsa, onu elde ettik.
Tetik çekişinde tahminen 700, 800 gram civarında bir hafifleme elde ettik.
İlk etkinliğimizde detaylı bir test ile Beretta'mın yeni hali ile neler yapabileceğimizi sizler ile paylaşacağız.
İlk izlenimim ve yorumumu sorarsanız, her Beretta sahibinin mutlaka bu parçaları değiştirmesini ( şiddetle) tavsiye ederim!...Smile
Bu konuda bana yardımcı olan sayın Alpyeşilay'a, teşekkürlerimi borç bilirim.

Saygılarımla.

Alıntı

İşlevselliği bir yana ,daha yakışıklı olmuş.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi