Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Elite II Hammer
(01-08-2012, 12:42 PM)vefasiz demiş ki:
(01-08-2012, 11:20 AM)lupus demiş ki:
(01-08-2012, 08:28 AM)centaori demiş ki:
(01-08-2012, 01:38 AM)lupus demiş ki: http://www.brownells.com/.aspx/pid=7956/...PULL-GAUGE

Sayın Lupus' un önerdiği "dinamometre" ye İstanbul'da müşteri oldum, 600 TL fiyat söylediler.

Kargo dahil en fazla 100 USD' ye tedarik edilebilecek bir malzeme için istenilen fiyata bakın...Sad

Silahları bir kere sevmeye görün, herkes sizi sevmeye çalışıyor...Sad

http://www.toptanmallar.com/?urun-1954-D...-10gr.html

Bu aleti herhangi bir hırdavatçıdan 15 TL ödeyerek alıyoruz. Videoda gördüğümüz metal çubuğu yapıp kancanın ucuna takıyoruz, 600 TL'miz cebimizde kalıyor. Bendeniz 1 yıl kadar önce aldım ama henüz ucuna ekleme yapamadım...

Sn.Vefasız,
Videodaki aletin, ölçümü tetik düşürme esnasında yaptığını düşünüyorum.
Yani tetik düştükten sonra ölçüm son buluyor, fazla uygulanan kuvvet yani tetik düşümünden sonra kat edilen yol ölçülmüyor. Cihazı da bizim hassas çeki tartısından farklı kılan bu diye düşünüyorum.
Saygılarımla,
TT

Alıntı

(01-08-2012, 12:10 PM)sem demiş ki: Güzel olmuş Sn alpyeşilay, atışlarınıza keyif katmasını dilerim.

(01-08-2012, 12:56 AM)alpyesilay demiş ki: Yumuşama oranını ifade edecek olursam, 1900 gr civarında, yarı modifiye edilmiş, yürümesi olmayan bir CZ tetiği hayal edin. Big Grin
İşin doğrusu, klasik bir Sig Sauer P 226 tetiğinin sertliği ve karakteri olarak da ifade edilebilir. Ben en çok ona benzettim.

1500 -1600 gr, SA Only CZ denemek isterseniz beklerim. Tongue

Efendim teneke grubunu kategori dışı sayıyoruz. Tongue

Alıntı

Hadi oradan çakma stainless kılıklı Beretta Big GrinBig Grin

Alıntı

(01-08-2012, 12:42 PM)vefasiz demiş ki:
(01-08-2012, 11:20 AM)lupus demiş ki:
(01-08-2012, 08:28 AM)centaori demiş ki:
(01-08-2012, 01:38 AM)lupus demiş ki: http://www.brownells.com/.aspx/pid=7956/...PULL-GAUGE

Sayın Lupus' un önerdiği "dinamometre" ye İstanbul'da müşteri oldum, 600 TL fiyat söylediler.

Kargo dahil en fazla 100 USD' ye tedarik edilebilecek bir malzeme için istenilen fiyata bakın...Sad

Silahları bir kere sevmeye görün, herkes sizi sevmeye çalışıyor...Sad

http://www.toptanmallar.com/?urun-1954-D...-10gr.html

Bu aleti herhangi bir hırdavatçıdan 15 TL ödeyerek alıyoruz. Videoda gördüğümüz metal çubuğu yapıp kancanın ucuna takıyoruz, 600 TL'miz cebimizde kalıyor. Bendeniz 1 yıl kadar önce aldım ama henüz ucuna ekleme yapamadım...

Sayın Vefasız, sizdeki alet ağırlık ölçer.Dinamometre ise Newton cinsinden uygulanan kuvveti ölçer, daha sonra bu newton kuvveti gr cinsine dönüştürebilirsiniz.Aramızda fizikçi varsa daha iyi izah edecektir sanırım.

İşin açığı bende tam olarak anlamış değilim hala...

Alıntı

(01-08-2012, 01:15 PM)sem demiş ki: Hadi oradan çakma stainless kılıklı Beretta Big GrinBig Grin

Olsun delikanlının hasıdır o Smile
CZ fabrikasının sahibi aslen Niğde'liymiş de sizin haberiniz yok. Big Grin

Alıntı

(01-08-2012, 02:57 PM)alpyesilay demiş ki: CZ fabrikasının sahibi aslen Niğde'liymiş de sizin haberiniz yok. Big Grin

Sn alpyesilay,
Tam olarak Niğde, Bor di mi? Big Grin

Sn Sem,
Şaka bir yana biliyorsunuz ki Çek güzelinin bendeki yeri ayrı... Smile

Alıntı

Sn zucchero o günden sonra müspet yönde çok değişiklik oldu silahta, umarım birgün tekrar kullanma fırsatı bulursunuz. Smile

Alıntı

10 metre 5 atış. Alt ve sağ gidenler benim hatam. Silahın sıfıra sıfır nişan hattının gösterdiği yerde delik açması büyük bir keyif. Smile

[Resim: dddd111.jpg]

Alıntı

Thumbs Up

15 ve 25 m de de nişan ve vuruş noktası buluştuysa, sıkıntı bitmiş demektir...

Alıntı

10 metrede 2 cm kadar alt, 25 metrede sıfıra sıfır üstadım.
25 metreden de attım, hatta çift haraketli atışlar da yaptım.
Ramazan nedeniyle iyi bir atış sergileyemedim. Fakat özellikle çift hareketli atışlarda (hani bilirsiniz daha atarken merminin nereye gittiğini yakınen tahmin edersiniz) "bu iyi gitti" dediklerim 25 metrede bull's eye tabir edilen tam merkez vuruşlar idi.
İlerleyen zamanlarda nasip olursa Tisaş'a gidip silahı atış sehpasına monte edip dağılım testini yapacağım. O şekilde çok daha net bir veri elde etmemiz mümkün olacak.

İşin güzel tarafı; ufak tefek modifiyeler ile kullanmış olduğunuz silaha karşı hevesinizin artması ve kullanımından inanılmaz keyif ve zevk almanız.

Yaklaşık 2-3 saat sonra sn.alper f92'nin elite horozunu da takacağız kısmet olursa. Tahminim o iftarın gelmesinden çok buraya geleceği zamanı iple çekiyordur. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi