Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optik konusunda yardımcı olur musunuz?
Evet 3-12x50 PMII kullanıyorlar.Buna ek baya bir Premier marka dürbün de aldılar.Abd ordusunda çok fazla çeşit dürbün ve silah sistemi var.Devgru'larda Night Force 3.5-15x50 F1 kullanıyorlar.
Bence tüfeğe ekleyeceğiniz her 10 gr mı bile hesap ederek alın.Ağırlık tüfekte çok büyük dez avantaj.
Bu arada Afganistan'da 2400 küsür metreden Tac-50 ile onaylı vuruş yapan kişinin kullandığı dürbün 14x bir Leupold.

Alıntı

Değerlendirmeniz i?in teşekkürler. Ava mutlaka giderim ve av için ayrı dürbün alamam çünkü dürbün değiştirmek benim açımdan sıkıntı olur. Kahlesi ciddi ciddi düşünecem bundan sonra, netlik avda çok önemli.

Bir makale okumuştum, sanırım Darrel Holland'ın yazısıydı;
Optiğinizin tüfeniz ile tam uyumunu test etmek için 100 metre hedefine atışlar yapılmasını istiyordu. Her atıştan sonra mesela 2 moa yukarı kaldırın retıkılı. Atışlarınız arası 5 er cm geliyormu gelmiyormu? Şeklinde bir değerlendirmesi vardı. Bu uygulamayı nasıl buluyorsunuz?

Alıntı

Evet bu testleri okudum ve Youtube birkaç videosunu izledim ama optiğin tüfekle uyumundan ziyade optiğin ayar aralığının doğruluğunu test ediyorlar.Hazır kağıtları 100m veya 100 yarda koyup.Atışları ayarlarla gezdiriyorlar.Her 3 lü grupmanın aralığını doğru ise dürbün ayar testini geçmiş oluyor.NightForce'a bu testi çok kişi yapmış ve daha hata bildirene ben rastlamadım.

Alıntı

Gece gece belki sıkıyorum kusura bakmayın,
Merak ettiğim bir diğer husus, mke den aldığımız her fişeğin kutusunda yada internet sitesinde ballistik değerleri olmuyor. Mesela ben geçen sene geco almiıştım hiç bir yerde bulamadım. Ondan önceki sene federal almıştım onunda sanırım 300 metreye kadar balistik tablosu vardı. Bu gibi durumlarda kişi kendisi balistik tabloyu nasıl çıkarabilir. Yada çıkarabilirmi?

Alıntı

Bence dürbüleri deneyerek alın.Siz şanslısınız şu an iki dürbünde Türkiye'de mevcut.Üşenmeyim İstanbul'da Nightforce un görüşünü test edin,Ankara'da Kahlesin görüşünü test edin.Benim NightForce'umun mercekleri Japonya üretimi idi,şimdikiler ABD üretimi.Mutlaka değişim vardır.
Ben Iphone'da Isnipe programını kullanıyorum.Birçok markanın balistik özellikleri BC si kayıtlı mevcut.Geco yu göremedim RWS,Federal,Remington,PMC vs gibi mermilerin kaydı var.

Alıntı

(02-08-2012, 12:48 AM)m16a2 demiş ki: Benim NightForce'umun mercekleri Japonya üretimi idi,şimdekiler ABD üretimi.

F1 modelleri, raylar ve aksesuarlar ABD üretimi. Diğer modellerin tümü hala Japon.

Alıntı

Sn.harun,
Bilmiyorum bir iki hafta önceki olaydan sonramı nightforce hakkında yazmayı bıraktınız ama, bu konunun tümüne göre bir değerlendirme yaparsanız çok memnun olurum.

Alıntı

(02-08-2012, 12:58 AM)harun demiş ki: F1 modelleri, raylar ve aksesuarlar ABD üretimi. Diğer modellerin tümü hala Japon.

Mercekleri Hakko mu yapıyor Sn.Harun?

Alıntı

Sn.m16a2,
Verdiğini bilgiler ve yaptığınız degerlendirmeler için çok teşekkür ederim.

Alıntı

(02-08-2012, 01:04 AM)m16a2 demiş ki:
(02-08-2012, 12:58 AM)harun demiş ki: F1 modelleri, raylar ve aksesuarlar ABD üretimi. Diğer modellerin tümü hala Japon.

Mercekleri Hakko mu yapıyor Sn.Harun?

Bilmiyorum. Sadece faturada menşei bilgisi olarak "Made in Japan" yazıyor.
(02-08-2012, 01:03 AM)Yavuzhan demiş ki: Sn.harun,
Bilmiyorum bir iki hafta önceki olaydan sonramı nightforce hakkında yazmayı bıraktınız ama, bu konunun tümüne göre bir değerlendirme yaparsanız çok memnun olurum.

Nightforce hakkındaki sorularınız sorarsanız cevaplamaya çalışırım. Ama başka bir dürbünle kıyaslatmayın lütfen. Rakip markayı övdüm, ağzımın payını aldım, yersem ne olurdu bilemiyorum...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi