Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optik konusunda yardımcı olur musunuz?
(30-07-2012, 12:30 PM)yivlici demiş ki: Sn yavuzhan önce rahat olun, kalbinizdeki bu stresten kurtulun. Bunlar fani şeyler. Sıradan gidelim isterseniz.

1- Kota neresi çıktı ?

2- Teldeki Mc Millan' dan, eldeki CZ iyidir. O zamana kim öle kim kala.

3- Nightforce' u alın, sıkıntı yok.

4- Gönlünüzdeki dürbünü Sn Harun' dan hemen alın ( Temsilciden almak her zaman çok daha avantajlıdır ) CZ' nin üstüne takın. Dürbün bakmakla eskimez. 2 yıl beklemeniz anlamsız. CZ' den çıkartır, Mc' a takarsınız. HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN. Ömür çok kısa...

5- Sentetik kundağı bulabiliyorsanız hemen alın. Modifiye masraflarını düşünmeyin, Sn yivlici iyi arkadaştır, parayla çok derdi olmaz, konuşur hallederiz...Smile

6- Sn yivlici' nin ağır modifiye için tüfeği deleceğinden hiç şüpheniz olmasın, üstelik 4 de yetmez, 6 tane deler. Bu kadar da acımasızdır yani....Smile Modifiye neticeleri için Antalya' dan Kemal Aktaş ile görüşün, size sonuçları söylesin.

7- Mc' ı da alın. CZ ile de oynayın, silahlar bizim için oyuncaktır zaten. Kuzenin ne yapacağı belli olmaz durumu var ise, elinizdeki ile devam edin ve onu da '' Olursa olur, olmazsa da canım sağ olur...'' deyip kafanızda çok büyütmeyin. Huzurunuz kaçmasın, kafanız rahat olsun.

8- Nightforce' u alın, sıkıntınız bitsin.

CZ ' yi çok kötüleyip, Nightforce' u çok yüceltip haksızlık yapmayın...CZ' ye Swarovski takan bir sürü insan var, dürbün tüfeğin direksiyonudur. CZ ile Nightforce gayet kardeş kardeş geçinip giderler. Aralarında hiç sorun çıkmaz.

Top sizde...

Sn.yivlici,

Öncelikle değerlendirmeniz için teşekkür ederim.
Kota Adana-Pozantı-Belemedik. Memleketim. Başka yere yazılmam Yerli tavşanı yerli tazı kovalar diyerek.

Cz'yi kötülemiyorum efendim, hatta zaman zaman kötüleyenlerede kızıyorum. 2 senedir ben nereye attıysam Cz vurdu. Hiç beni yarı yolda bırakmadı. En son 500 metreye çalışmaya başlamıştık ki dürbünümüz anlayamadığım şekilde içerden bozuldu.
Silaha modifiye yapmaktaki çekincem: "Zaten vuracağını vurmuşsun, bundan sonrası CZ ile Zor İş mi"

Kemal Bey'i tanımam. Üzerinde kahles ve MAK taktikal ayak takılı silahmı? Sn.Syılmaz paylaşmıştı resimleri?Resimlerde 4'lü grupmanda vardı sanırım. Tam olarak ne yaptınız silaha ve modifiyeden sonra ne kadar değişti?
(30-07-2012, 12:52 PM)turan tactical demiş ki: Sn.Yavuzhan,
İnsan bu gibi durumlarda ne kadar silah sever bir eş sahibi olursa olsun, av ve savunma harcamalarını burada münazara etmeli Smile Aile içerisinde bu konuyu konuştuğunuzu düşünsenize Big Grin
O yüzden TT.com ailesi içinde çözülmesinin daha makul olması sizi doğru sonuca yönlendirmiş sanırım Smile
Şimdiden hayırlı olsun, NF üzerine 150 USD etiket vurmayı unutmayın Big Grin
Saygılarımla,
TT

İşte bu öneriniz cuk diye oturdu. Var olun Big Grin
Tüm forum hayatımda aldığım en taktik tavsiyeBig GrinBig Grin

(30-07-2012, 12:58 PM)lupus demiş ki: Tam Sn.Yavuzhan' a '' Güzel bir Mil Dot Kahles sizi hem Milli Parklar' da mahçup etmez, hem de taktik dürbün kullanımındaki melekelerinizi geliştirmenize engel olmaz...'' diyecektim ki, Sn.yivlici konuyu bitirmiş...Smile Sanırım yaşlandıkça cimrileşiyorum...Smile

Nightforce' nuz şimdiden hayırlı olsun Sn.Yavuzhan...Smile

Sağolun üstadım, sizlerin önerileriyle en makul olanı bulacağız inşallah.

Alıntı

Sn. yivlici'nin önerileri diyecek kelam bırakmadı. Alın optiği gitsin. 2 sene az zaman değil. Bana sorarsanız mil dot artikelli olması tercihimdir.

İyi günler.

Alıntı

(30-07-2012, 12:58 PM)lupus demiş ki: Tam Sn.Yavuzhan' a '' Güzel bir Mil Dot Kahles sizi hem Milli Parklar' da mahçup etmez, hem de taktik dürbün kullanımındaki melekelerinizi geliştirmenize engel olmaz...'' diyecektim ki, Sn.yivlici konuyu bitirmiş...Smile Sanırım yaşlandıkça cimrileşiyorum...Smile

Nightforce' nuz şimdiden hayırlı olsun Sn.Yavuzhan...Smile

Sn üstadım cimrileşmiyorsunuz,çok daha seçici,dikkatli ve riskten uzak durmaya durmaya çalışıyorsunuz.Bunun adına tecrübe deniyor.Mesajımı yine düzeltmişsiniz.Hakkınızı nasıl ödesem bilemiyorum.Beni yine mahcup ettiniz.Bende'de az bademlik ( hıyarın Egedeki adı) yok hani.

Sn yavuzhan bu modifiye işini standart arazi aracının of road için hazırlanması gibi düşünebilirsiniz.Söz konusu tüfek facede'ki sayfamda var.Üstünde 20 moa blok milmount ayak ve bushnell dürbün var.

Alıntı

Yavuzhan demiş ki:Cz'yi kötülemiyorum efendim, hatta zaman zaman kötüleyenlerede kızıyorum. 2 senedir ben nereye attıysam Cz vurdu. Hiç beni yarı yolda bırakmadı. En son 500 metreye çalışmaya başlamıştık ki dürbünümüz anlayamadığım şekilde içerden bozuldu.
Silaha modifiye yapmaktaki çekincem: "Zaten vuracağını vurmuşsun, bundan sonrası CZ ile Zor İş mi"
İyi günler.

Ne yazık ki '' Facebook '' hesabım yok Sn.yivlici...
Peki son bir şey sorayım, modifiye işlemleri orjinal bir 550'yi ne kadar iyileştiriyor? Somut örnekler verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Alıntı

(30-07-2012, 01:02 PM)Yavuzhan demiş ki: Kota Adana-Pozantı-Belemedik. Memleketim. Başka yere yazılmam Yerli tavşanı yerli tazı kovalar diyerek.

Sn Yavuzhan, konunuzu bölmüş olacağım ama, bu kota için başvurular nereye nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz...

Alıntı

(30-07-2012, 02:21 PM)Yavuzhan demiş ki:
Yavuzhan demiş ki:Cz'yi kötülemiyorum efendim, hatta zaman zaman kötüleyenlerede kızıyorum. 2 senedir ben nereye attıysam Cz vurdu. Hiç beni yarı yolda bırakmadı. En son 500 metreye çalışmaya başlamıştık ki dürbünümüz anlayamadığım şekilde içerden bozuldu.
İyi günler.

Ne yazık ki '' Facebook '' hesabım yok Sn.yivlici...
Peki son bir şey sorayım, modifiye işlemleri orjinal bir 550'yi ne kadar iyileştiriyor? Somut örnekler verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Bir arkadaşınızın hesabından girebilirsiniz,sayfam herkese açıktır. ...!! Selçuk Aydın-Yivlici ..!!yazın yeter.Veya direk google'dan aratırsanız çıkar herhalde.Bazen % 30 bazen % 50 iyileşme oluyor.Hem bunlar bana özel şeyler değil dünyanın her yerinde yapılıyor zaten.Sadece Türkiye'de konuya zaafından dolayı ilk uygulayan ve açıklayan benim o kadar.Bu işi öğrenebilmek için 5- 6 tüfeği mahfettiğimi de itiraf etmeliyim.

Alıntı

(30-07-2012, 02:28 PM)sekman demiş ki: Sn Yavuzhan, konunuzu bölmüş olacağım ama, bu kota için başvurular nereye nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz...

Sn.sekman,

Avlanmak istediğiniz avlağın bulunduğu ilin Doğa koruma ve milli parklar şubesine başvuruyorsunuz.

Hatırladığım kadarı ile yivli ilede avlanıyordunuz Sn.sekman, böyle bir soruyu gerçekten bilmediğiniz içinmi sordunuz?

Alıntı

Bir yazı hazırladım.Bu yazıyı site sanki beğenmemiş gibi kabul etmiyor.Ne iştir anlayamadım.

[Resim: adszvbb.jpg]

Her yazıyı kabul ediyor bu hazırladığım yazıya bu hatayı veriyor.Bir saattir yazıyı kabul ettirmeye çalışıyorum.Fayda yok.

Alıntı

(30-07-2012, 02:48 PM)Yavuzhan demiş ki:
(30-07-2012, 02:28 PM)sekman demiş ki: Sn Yavuzhan, konunuzu bölmüş olacağım ama, bu kota için başvurular nereye nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz...

Sn.sekman,

Avlanmak istediğiniz avlağın bulunduğu ilin Doğa koruma ve milli parklar şubesine başvuruyorsunuz.

Hatırladığım kadarı ile yivli ilede avlanıyordunuz Sn.sekman, böyle bir soruyu gerçekten bilmediğiniz içinmi sordunuz?

Sn Yavuzhan şimdiye kadar kendi kotamla teke avı yapmadım sadece domuz avı yaptım onda da kotaya veya herhangi bir yere başvuru yapmaya gerek yoktu. Ayrıca daha önce bir şekilde kota almış arkadaşlarla beraber ava gitmişliğim ve onun yerine ateş etmişliğim var, şimdi de o arkadaşla görüşmediğimden bu soruyu sordum, gerçekten öğrenmek için...

Alıntı

(30-07-2012, 03:00 PM)m16a2 demiş ki: Bir yazı hazırladım.Bu yazıyı site sanki beğenmemiş gibi kabul etmiyor.Ne iştir anlayamadım.

Her yazıyı kabul ediyor bu hazırladığım yazıya bu hatayı veriyor.Bir saattir yazıyı kabul ettirmeye çalışıyorum.Fayda yok.

Yazıyı hazırladıktan sonra taslak olarak kaydedin. Sonra taslak düzenla yapıp cevap yazarsanız sorun hallolur. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi