Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optik konusunda yardımcı olur musunuz?
Merhaba değerli üyeler...

Takip eden üyeler bilirler, şu anda tüfeğimin üzerinde dürbün yok. Tüfeğimi de bilmeyenler için söyleyeyim, CZ550 300 Win Mag. Eski dürbünümle aramız iyiydi. Uyum içerisindeydik. Ama birlikteliğimiz kısa sürdü. Sakar bir personelin getirip götürürken düşürdüğünü sanıyorum.

5-6 aydır ayrıyız. Arada Beretta FS92 ile takılıyorum, kesmiyor. Bundan sonrası için yol haritamı çizmem lazım. Durum biraz karışık. Sizlerden ricam ben seçeneklerimi yazayım, beraber değerlendirelim.

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, her öneri ve fikre ihtiyacım var şu an.

1) Aralık ayına kadar her halukarda bir dürbün alacağım, Milli Parklar' dan güzel haber geldi.
2) Bir de şöyle bir planım var, Allah izin verirse 2 sene sonra kuzenim yurtdışından gelecek, permi hakkını ben kullanacağım. O zaman inşallah Sn.harun bir adet Mc Millan getirecek.
3) Gönlümden geçen optik Nightforce.

Can alıcı soru geliyor;

4) Nightforce alıp CZ'nin üzerine takayım mı? Yok daha mütevazi bir şey alıp 2 yıl idare edip McMillan'la beraber mi Nightforce alayım?
5) Nightforce alırsam rahat durmayıp tüfeği Sn.yivlici'ye göndereceğim. Belki bir de sentetik kundak alınacak. Nightforce + modifiye masrafları HuhHuhHuh
6) Modifiyenin neticesi ne olacak? Ne kadar verimli olacak? Bu arada Sn.yivlici '' Montaj için tüfeği delelim...'' diyecek. SadSadSad
7) Mc Millan alacaksam CZ ile neden oynuyorum?
Daha iyisini alacağımın garantisi yok. Kuzenim 2 senede fikir değiştirir permisini kendi kullanabilir mi?.. Ya da maddi açıdan işlerim ters gider, o bütçeyi ayarlayamazsam?...
8) Bir de şu var, bundan sonra hangi marka olursa olsun taktik bir dürbünle çalışmak istiyorum. Önceki dürbünüm tactik bir dürbündü , onun sayesinde pratik yaptım.

Hülasa,

Kısa vadede CZ' ye devam. Nightforce takmaya değer mi?

Alıntı

Nightforce, mc millanda da kullanılabilecek bir dürbünse alın gitsin.

Alıntı

Sn. Yavuzhan

Sorduğunuz soru benim çalışmadığım bir yerden geldi; Fakat size nacizane tavsiyem bir şeyi alıyım almayayım diye ikileme giriyosanız alın gitsin. Saygılar

Alıntı

Sn.Yavuzhan,
Eğer maddi durumunuz iki yıl süre içerisinde sizce uygun ise, CZ'nizden daha fazla verim alabilmek adına gerekli yükseltmeleri yapmalısınız diye düşünüyorum. Aklıma en basitinden Sn.Yivlici'nin mekanik nişangahların dahi etkisini paylaştığı mesaj geldi.
Tabi optik de Nightforce olmalı. Yani eğer ileride nasılsa yapma ihtimaliniz var ise şimdiden alın.
Bütün bu kıstasları iki yıl içerisinde size dokunmayacak bir harcama olarak görüyorsanız durmayın derim Smile
Saygılarımla,
TT

Alıntı

Bu işler beklemek ve tereddüte düşmekle olmaz emin olun,kendinizi geliştirmek istiyorsanız beklemek anlamsız teknik açıdan ufak hata payları bile yivli atıcılığında sıkıntı yaratır NF ve CZ uyumu hakkında yorum yapmacağım o yüzden.

Burda asıl soru karşımıza çıkıyor,hedef atıcılığımı yoksa av içinmi kullancaksınız bu tüfeği.

Bu tarz durumlarda ayrımlar söz konusudur,istihkak belliyken ikisinide yaparım diyemezsiniz.(Zaten çok farklı kulvarlar)

Ama orta da olan bir gerçek var ise eğer,imkanınızda varsa(maddi olarak) hiç beklemeyin tüfeğinizi en verimli haline getirin,çünkü deneyim kazanmak en önemli faktördür,hiç bir şey yerini tutamaz.

Bu bağlamda kazanacağınız deneyimler sayesinde 2 sene sonrası için düşündüğünüz sistemi,muhtemelen beğenmeyeceksiniz.

Saygılar.

Alıntı

Ben 2 sene kesinlikle beklemezdim. Kim bilir 2 sene sonra neler olacak. Mükemmeli isterken iyisinden de olmanın anlamı yok. Saygılar

Alıntı

(30-07-2012, 10:40 AM)Yavuzhan demiş ki: Merhaba değerli üyeler,

Takip eden üyeler bilir şu an tüfeğimin üzerinde dürbün yok. Tüfeğimide bilmeyenler için söyleyeyim, CZ550 300winmag. Eski dürbünümle aramız iyiydi. Uyum içerisindeydik. Ama birlikteliğimiz kısa sürdü. Sakar bir personelin getirip götürürken düşürdüğünü sanıyorum.

5-6 aydır ayrıyız. Arada Beretta FS92 ile takılıyorum kesmiyor. Bundan sonrası için yol haritamı çizmem lazım. Durum biraz karışık. Sizlerden ricam ben seçeneklerimi yazayım, beraber değerlendirelim.

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, her öneri ve fikre ihtiyacım var şu an.

1) Aralık ayına kadar her halukarda bir dürbün alacam, milli parklardan güzel haber geldi.
2) Birde şöyle bir planım var. Allah izin verirse 2 sene sonra kuzenim yurtdışından gelecek, permi hakkını ben kullanacağım. O zaman inşallah Sn.harun McMillan getirecek.
3) Gönlümden geçen optik Nightforce.
Can alıcı soru geliyor;
4) Nightforce alıp CZ'nin üzerine takayım mı? Yok daha mütevazi bir şey alıp 2 yıl idare edip McMillan'la beraber mi Nightforce alayım.
5) Nightforce alırsam rahat durmayıp tüfeği Sn.yivlici'ye gönderecem. Belki birde sentetik kundak alınacak. Nightforce+modifiye masrafları HuhHuhHuh
6) Modifiyenin neticesi ne olacak? Ne kadar verim verecek. Bu arada Sn.yivlici montaj için tüfeği delelim diyecek. SadSadSad
7)McMillan alacaksam CZ ile neden oynuyorum?
Daha iyisini alacağımın garantisi yok. Kuzenim 2 senede fikir değiştirir permisini kendi kullanır. Yada maddi açıdan işlerim ters gider o bütçeyi ayarlayamam.????
8)Birde şu var, bundan sonra hangi marka olursa olsun taktik bir dürbünle çalışmak istiyorum. Önceki dürbünüm tacticaldı, onun sayesinde pratik yaptım.

Hülasa;
Kısa vadede CZ'ye devam. Nightforce takmaya değermi?

Sn yavuzhan önce rahat olun, kalbinizdeki bu stresten kurtulun. Bunlar fani şeyler. Sıradan gidelim isterseniz.

1- Kota neresi çıktı ?

2- Teldeki Mc Millan' dan, eldeki CZ iyidir. O zamana kim öle kim kala.

3- Nightforce' u alın, sıkıntı yok.

4- Gönlünüzdeki dürbünü Sn Harun' dan hemen alın ( Temsilciden almak her zaman çok daha avantajlıdır ) CZ' nin üstüne takın. Dürbün bakmakla eskimez. 2 yıl beklemeniz anlamsız. CZ' den çıkartır, Mc' a takarsınız. HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN. Ömür çok kısa...

5- Sentetik kundağı bulabiliyorsanız hemen alın. Modifiye masraflarını düşünmeyin, Sn yivlici iyi arkadaştır, parayla çok derdi olmaz, konuşur hallederiz...Smile

6- Sn yivlici' nin ağır modifiye için tüfeği deleceğinden hiç şüpheniz olmasın, üstelik 4 de yetmez, 6 tane deler. Bu kadar da acımasızdır yani....Smile Modifiye neticeleri için Antalya' dan Kemal Aktaş ile görüşün, size sonuçları söylesin.

7- Mc' ı da alın. CZ ile de oynayın, silahlar bizim için oyuncaktır zaten. Kuzenin ne yapacağı belli olmaz durumu var ise, elinizdeki ile devam edin ve onu da '' Olursa olur, olmazsa da canım sağ olur...'' deyip kafanızda çok büyütmeyin. Huzurunuz kaçmasın, kafanız rahat olsun.

8- Nightforce' u alın, sıkıntınız bitsin.

CZ ' yi çok kötüleyip, Nightforce' u çok yüceltip haksızlık yapmayın...CZ' ye Swarovski takan bir sürü insan var, dürbün tüfeğin direksiyonudur. CZ ile Nightforce gayet kardeş kardeş geçinip giderler. Aralarında hiç sorun çıkmaz.

Top sizde...

Alıntı

(30-07-2012, 10:46 AM)berkeley demiş ki: Nightforce, mc millanda da kullanılabilecek bir dürbünse alın gitsin.

(30-07-2012, 10:50 AM)Schumacher demiş ki: Sn. Yavuzhan

Sorduğunuz soru benim çalışmadığım bir yerden geldi; Fakat size nacizane tavsiyem bir şeyi alıyım almayayım diye ikileme giriyosanız alın gitsin. Saygılar

(30-07-2012, 10:54 AM)turan tactical demiş ki: Sn.Yavuzhan,
Eğer maddi durumunuz iki yıl süre içerisinde sizce uygun ise, CZ'nizden daha fazla verim alabilmek adına gerekli yükseltmeleri yapmalısınız diye düşünüyorum. Aklıma en basitinden Sn.Yivlici'nin mekanik nişangahların dahi etkisini paylaştığı mesaj geldi.
Tabi optik de Nightforce olmalı. Yani eğer ileride nasılsa yapma ihtimaliniz var ise şimdiden alın.
Bütün bu kıstasları iki yıl içerisinde size dokunmayacak bir harcama olarak görüyorsanız durmayın derim Smile
Saygılarımla,
TT

(30-07-2012, 11:01 AM)glock demiş ki: Bu işler beklemek ve tereddüte düşmekle olmaz emin olun,kendinizi geliştirmek istiyorsanız beklemek anlamsız teknik açıdan ufak hata payları bile yivli atıcılığında sıkıntı yaratır NF ve CZ uyumu hakkında yorum yapmacağım o yüzden.

Burda asıl soru karşımıza çıkıyor,hedef atıcılığımı yoksa av içinmi kullancaksınız bu tüfeği.

Bu tarz durumlarda ayrımlar söz konusudur,istihkak belliyken ikisinide yaparım diyemezsiniz.(Zaten çok farklı kulvarlar)

Ama orta da olan bir gerçek var ise eğer,imkanınızda varsa(maddi olarak) hiç beklemeyin tüfeğinizi en verimli haline getirin,çünkü deneyim kazanmak en önemli faktördür,hiç bir şey yerini tutamaz.

Bu bağlamda kazanacağınız deneyimler sayesinde 2 sene sonrası için düşündüğünüz sistemi,muhtemelen beğenmeyeceksiniz.

Saygılar.

İşte bu. Beklediğim cevaplar kafadan geldi zaten Big Grin Şu an çok morale ihtiyacım var. Hepinize telekkür ederim.

Alıntı

Sn.Yavuzhan,
İnsan bu gibi durumlarda ne kadar silah sever bir eş sahibi olursa olsun, av ve savunma harcamalarını burada münazara etmeli Smile Aile içerisinde bu konuyu konuştuğunuzu düşünsenize Big Grin
O yüzden TT.com ailesi içinde çözülmesinin daha makul olması sizi doğru sonuca yönlendirmiş sanırım Smile
Şimdiden hayırlı olsun, NF üzerine 150 USD etiket vurmayı unutmayın Big Grin
Saygılarımla,
TT

Alıntı

Tam Sn.Yavuzhan' a '' Güzel bir Mil Dot Kahles sizi hem Milli Parklar' da mahçup etmez, hem de taktik dürbün kullanımındaki melekelerinizi geliştirmenize engel olmaz...'' diyecektim ki, Sn.yivlici konuyu bitirmiş...Smile Sanırım yaşlandıkça cimrileşiyorum...Smile

Nightforce' nuz şimdiden hayırlı olsun Sn.Yavuzhan...Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi