Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz Kılınç 2000 Light SS, İlk Tabancam...
Sn.sauerist, maalesef Tanfoglio / Sarsılmaz horoz yatağının yeri ve açısını, iğne kilidi çalışma şeklini basit modifikasyonlarla ve tadilatlarla değiştiremezsiniz...

Alıntı

Home defense için şemsiyeden daha iyi bir tercih olmuş.

Kazasız,belasız huzurlu günler.

Alıntı

Sn mechul, hayırlı olsun, silahınızın bakımını düzgün yapın, mermi patlatmama, bazende şarjörü atış yaparken fırlatma sorunu yaşayabilirsiniz, tabancanızın gez arpacık arasındaki hat, renginden dolayı parlama yaptığı için hedef atıcılığında kullanmak isterseniz daha fazla çalışmanız gerekecek ufak uyarılarımızı yapalım, Allah güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin, saygılar.

Alıntı

(29-07-2012, 10:53 PM)berkeley demiş ki: Sn mechul, hayırlı olsun, silahınızın bakımını düzgün yapın, mermi patlatmama, bazende şarjörü atış yaparken fırlatma sorunu yaşayabilirsiniz, tabancanızın gez arpacık arasındaki hat, renginden dolayı parlama yaptığı için hedef atıcılığında kullanmak isterseniz daha fazla çalışmanız gerekecek ufak uyarılarımızı yapalım, Allah güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin, saygılar.

+1

Sayın Meçhul,

Tabancanız hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, siz silahınıza iyi baktığınız sürece silahınızda yüzünüzü kara çıkartmayacaktır, Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Çılgınturk
(29-07-2012, 05:05 PM)lupus demiş ki: Sarsılmaz horoz yayı yerleşim yeri, çalışma açısı ve ağırlığını değiştirmedikçe kapsül ateşleme sorunları yaşanmaya devam edecektir...

Sayın Lupus,
Kendi açımdan konuyu daha iyi anlamak ve pekiştirmek amaçlı bir sorum olacak.Yukarıda alıntıladığım iletinizden şunu mu anlamalıyız?
Sarsılmazın horoz yayı, kabza arka tarafı boyunca uzatılmalı ve daha güçlü bir hale mi getirilmeli?

Alıntı

(29-07-2012, 11:53 PM)centaori demiş ki:
(29-07-2012, 05:05 PM)lupus demiş ki: Sarsılmaz horoz yayı yerleşim yeri, çalışma açısı ve ağırlığını değiştirmedikçe kapsül ateşleme sorunları yaşanmaya devam edecektir...

Sayın Lupus,
Kendi açımdan konuyu daha iyi anlamak ve pekiştirmek amaçlı bir sorum olacak.Yukarıda alıntıladığım iletinizden şunu mu anlamalıyız?
Sarsılmazın horoz yayı, kabza arka tarafı boyunca uzatılmalı ve daha güçlü bir hale mi getirilmeli?

Kesinlikle!...

Makinalı tabancalar için üretilmiş sert kapsüllü mühimmat kullanan İsrailliler Tanfoglio' dan Jericho' yu türetirken, horoz yayını klasik yerine taşıyıp, ağırlığını arttırmışlardı...

Alıntı

Hal böyle olunca, sarsılmazın gövde yapısından açılan yataklardan dolayı bu modifikasyonu yapmakta imkansızlaşıyor dolayısıyla!
Umarım paylaşımlarınızı doğru yorumlamışımdır.

Alıntı

(30-07-2012, 12:16 AM)centaori demiş ki: Hal böyle olunca, Sarsılmazın gövde yapısından açılan yataklardan dolayı bu modifikasyonu yapmakta imkansızlaşıyor dolayısıyla!
Umarım paylaşımlarınızı doğru yorumlamışımdır.

Aynen öyle Sn.centaori...

Ancak horozun zaman ayarlarını bozmadan, çok dikkatli ve hesaplı bir çalışma gövde üzerinde çalışıp, Jericho horoz yayı mili, horoz yayı, horoz yayı taşıyıcı ve sabitleyicisi adapte edilebilir. Tabi bu işi yapacak usta gerek CZ 75, gerek Tanfoglio / Sarsılmaz, gerekse de Jericho' nun mekanik ayrıntıları ve zamanlama özelliklerine son derece vakıf olmalı, makina ve tornada da bir o kadar mahir olmalıdır...

Alıntı

Teşekkür ederim Sayın Lupus, bu açıklamalarınız ışığında Cz, Tanfoglio ve Sarsılmaz arasında ki benzerlik ve farklılıkları daha iyi kavradım! Sarsılmaz başlığı altındaki incelemenizi de daha önce bir kaç kez okumuştum ancak o zamanlar silah terimleri ve çalışma sistemleri hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımdan konuyu tam olarak kavrayamamıştım, şu an kafamdaki bir çok soru işareti aydınlanmış oldu,
Saygılarımla.

Alıntı

(29-07-2012, 09:18 PM)tifil demiş ki: Sn. meçhul ;

Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun.

Bir şey dikkatimi çekti, tabancanız da bir yada iki fişek mi taşıyorsunuz Smile

Saygılarımla.

Çok teşekkür ederim.Bu konuda bir yorum geleceğini tahmin ediyordum Sayın tifıl. Smile 13-14 fişek yüklerim şarjöre ama demekki ozaman öyle denk gelmiş.

Evet sn glock şemsiyeden daha iyi oldu. Smile Bundan sonra sarsılmaz tabancalar için ''şemsiyeden hallice '' diye deyim türerse patenti size ait olur herhalde.

Sayın berkeley ve sayın kaptan3436 ikazlarınız için teşekkür ederim. Tabancanın bakımını aksatmadan yaparım.Metale , yağa ise kire alışık olduğum için tabancayı sökmek takmak, temizlemek benim için ayrı bir zevk zaten.

Saygılar..

Sayın lupus ; söylediklerinizde haklısınızdır tabi. Tabancalar konusunda o kadar teknik bilgim olmadığından cevap veremiyorum. Ancak benim gibi amatör kullanıcıya Sarsılmaz kafi gelir diye düşünüyorum.

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi