Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz Kılınç 2000 Light SS, İlk Tabancam...
Aslında bize 1 adet CZ75 yeter. Çünki mevcut tabancalarımızın kopyalandığı asıl unsur o. Diğer yerlilerimizi de yine kopyalandıkları asıl unsur olan yabancı menşeili silahlar ile karşılaştırmalıyız. Bir de bize silahlara zarar vermeden sabit tutabilecek bir tezgah gerekmekte. Heralde onu basit bir mengeneden yapabiliriz.

Alıntı

Ben de ilk önce mengene düşündüm ama sanki mengenede az sıkarsak oynar, fazla sıkarsak tabancaya zarar verir gibi geldi bana. Kabze kapaklarını söküp 2 tane iskence ile düzgün şekilde sıksak işimizi görürü gibi geliyor bana.

Silah olarak da yerli ve yabancı markalardan 1 er tane olsa gayet verimli bir karşılaştırma olur.

Saygılar..

Alıntı

Mengeneye tek başına bağlarsak evet oynar ama mengenin azına tabancaları kavrayabilecek şekilde bir aparat yaparsak zarar vermeyeceğini ve sabit tutacağını düşünüyorum.

Alıntı

Günün şartlarına göre CZ75'i ben tedarik edebilirim testiniz için. Yanlız sadece isabetliliğin değerlendirilmesi bu silahlar hakkında doğru geri bildirimi sağlamayacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı

Sn sem teşekkür ederiz. O gün geldiğinde irtibata geçeriz sizinle inşallah.

Tabancalarda 4 husus önemli bana göre
1-İşçilik
2-Vuruş hassasiyeti
3-Kaliteli malzeme,dayanıklılık
4-Tip,görünüş

Sarsılmaz kılınç 2000 light stainless steel için konuşursak; işçiliği ve görünüşü çok güzel. Geriye vuruş hassasiyeti ve dayanıklılık kalıyor. Şu anda kafamı en fazla meşgul eden konu atışlarındaki isabetlilik. Bunu da yapacağımız test ile anlayacagız. Geriye dayanıklılık kalıyor. Benim gibi senede 200 mermi atan kullanıcılar için dayanıklılığın problem olacağını zannetmiyorum.

Saygılar.. selamlar.

Alıntı

Silahınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın .En iyi yerli tabancayı almışsınız .Cumhurbaşkanı bile fabrikasını ziyaret ettiğine göre gerçekten en kaliteli yerli tabancayı almış olmalısınız.Sarsılmaz firması böyle giderse Avrupanın silah tedarikçi firması olacak demektir yakın zamanda.

Alıntı

Teşekkür ederim sayın thorerk. Evet bana göre,benim şartlarıma göre en iyi yerli tabanca. Zaten öyle olduğunu düşünmeseydim almazdım. Ancak Cumhurbaşkanının bir firmayı ziyaret etmesi(tabi sayın cumhurbaşkanımızın şahsıyla bunun alakası yok) o firmanın en kaliteli firma olduğunun bir göstergesi olamaz.

Saygılar..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
jeronimo
Merhabalar sayın forum üyeleri;
Forum da sarsılmaz için yapılan ateşleme sistemi, emniyet, iğne çalışma sistemi, kovan fırlatma sorunlarının tespiti sonrasında, sarsılmaz firması bu problemler ile ilgili herhangi bir revizyona gitti mi? Uzun  zamandır yeni bir şeyler yazılmadığı için soruyorum. Sorunlar hâlâ güncel ve devam ediyor mu?
Teşekkürler Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi