Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz Kılınç 2000 Light SS, İlk Tabancam...
Bir gece yarısı daire kapısı ile oynayan hırsızları şemsiye ile püskürttükten sonra bir tabanca almam gerektiğini hissettim ve araştırmalara başladım.

Fakat o zamana kadar elime sadece bir kaç kez tabanca almıştım ve 30 gün askerlikte G3 ile 3 adet atış yapmıştım. Direk gerçek bir tabanca yerine kurusıkı tabanca ile acemiliğimi atma yoluna gittim. Kurusıkı bir Beretta F92 alıp ona gerçek bir tabanca muamelesi yaptım. Söktüm, taktım, temizleyip yağladım, şarjöre mermi yükledim. Gülmeyin, Smile , ilk kez o tabanca ( ? ) ile yaptım bunları. Hatta akşamları çocuklar yattıktan sonra sürekli elime alarak tabancaya aşinalık kazandım.

....... Artık gerçek bir silah alma zamanı gelmişti.

Göz aşinalığı ve fiyatının ucuz olması sebebiyle Fatih 13 almaya karar vermiştim. Ancak bababım '' Silah düşman için alınır, alacaksan daha iyisini al!..'' sözünden sonra Fatih 13' den vazgeçtim ve o sıralar forumla tanıştım. CZ 75 resimlerini gördükten sonra da resmen çarpıldım. Smile Artık işim gücüm tabancalara bakmak olmuştu. '' Onu mu alsam, bunu mu alsam?...'' derken CZ75 SS almaya karar verdim. Ancak Ankara' ya gitmek ve peşin para vermek zoruma gittiğinden, vazgeçip Sarsılmaz Kılınç 2000 Light Stainless Steel aldım.

Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Çünkü tabancayı elime aldığımda şekli, tipi, işçiliği çok hoşuma gitti.

Yaklaşık 110 civarı atış yaptım. Herhangi bir tutukluk yaşamadım. Yalnız ilk mermilerde bir kaç kere şöyle bir problem oldu; Sürgüyü manipüle edip tetiğe bastığımda mermiyi patlatmadı, tekrar bastığımda patlattı. Sürgüyü hızlı çekmediğimden kaynaklandığını düşünerek, daha sonra sürgüyü hızlı manipüle ettiğimde bu sorun ortadan kalktı. Boş kovanlara baktığımda iğne izinin az olduğunu gördüm ya da bana öyle geldi. Ayrıca horoz yayı da biraz yumuşak.

Velhasıl uzun bir maratondan sonra tipi ve işçiliği çok hoşuma giden, elime iyi oturan bir tabancam oldu.

Bu arada aklıma gelmişken bir anekdot paylaşayım. MKE' de tabancayı alırken Sarsılmaz yetkilisine dedim ki '' Tabancayı alır gelirim burada sökeriz. Eğer işçiliğini beğenmezsem ( Takım izi falan.. ) değiştiririm'' . Şaşırdı '' Bu zamana kadar sizden başka birisi böyle bir talepte bulunmadı. Böyle de bir uygulamamız yok...'' dedi. Ben de '' Ankara 'da poligon var, alanlar atış yapıyor, üretim hatası varsa değiştiriyorsunuz. Benim bahsettiğim şey de üretim hatası, bunu neden kabul etmiyorsunuz? '' dedim. Mantıklı bir cevap veremedi ama isteğimin de olamayacağını söyledi. Çaresiz gelen tabancayı aldım. Çok şükür içi tertemiz çıktı.

110 atım sonrası fotoğraflarını paylaşıyorum.

[Resim: SAM_0111.jpg]

[Resim: SAM_0090.jpg]

[Resim: SAM_0108.jpg]

[Resim: SAM_0101.jpg]

[Resim: SAM_0106.jpg]

[Resim: SAM_0102.jpg]

[Resim: SAM_0109.jpg]

[Resim: IMAG0278.jpg]

[Resim: IMAG0271.jpg]

Alıntı

Sn.Meçhul güle güle güzel günlerde kullanın tabancanızı, ne diyelim almışsınız artık bir kere, iş işten çoktan geçmiş.Big Grin
(Bu ve benzeri yorumlara şimdiden hazırlıklı olun, zira forumda ben de dahil olmak üzere epeyce bir "antikaptırmaz" üye var. Affınıza sığınarak nükteli bir yorum yazmak istedim. Silahınızı ağız tadıyla kullanın.)

Alıntı

Alah kötüye kullandırtmasın iyi günlerde keyifle kullanın Sn.Mechul.

Alıntı

(29-07-2012, 03:17 PM)6patlar demiş ki: Sn.Meçhul güle güle güzel günlerde kullanın tabancanızı, ne diyelim almışsınız artık bir kere, iş işten çoktan geçmiş.Big Grin
(Bu ve benzeri yorumlara şimdiden hazırlıklı olun, zira forumda ben de dahil olmak üzere epeyce bir "antikaptırmaz" üye var. Affınıza sığınarak nükteli bir yorum yazmak istedim. Silahınızı ağız tadıyla kullanın.)
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
Sayın 6patlar forumda acaba hangi tabancayı alayım? Diye sorulan sorulara verilen cevapların hepsini okudum ve forumun kanaatini biliyorum. Hem 10-15 senelik tabancalara 3000 tl vermek işime gelmediğinden, hem de kullanılmamış silah almak istediğimden böyle bir tercih yaptım.

Saygılar..

Alıntı

Sn. mechul, tabancanız hayırlı olsun efendim. Bir şey sormak istiyorum, son fotoğraftaki zoraki 917, marka kurusıkı tabancadan memnun'musunuz acaba? bende bu aralar almak istiyorum, malum benim yaş problemi olduğu için şimdilik sadece kurusıkı tabanca ve havalı tabancalarla egomu tatmin ediyorum. Smile

Alıntı

(29-07-2012, 03:48 PM)Scream demiş ki: Sn. mechul, tabancanız hayırlı olsun efendim. Bir şey sormak istiyorum, son fotoğraftaki zoraki 917, marka kurusıkı tabancadan memnun'musunuz acaba? bende bu aralar almak istiyorum, malum benim yaş problemi olduğu için şimdilik sadece kurusıkı tabanca ve havalı tabancalarla egomu tatmin ediyorum. Smile

Sn Scream; Memnunum. Güzel çalışıyor.Hatta glock la yan yana koyduk görünüş olarak aralarında fark yok gibi.

Alıntı

Sn.Mechul;[/b]
Hayirli olsun.
Saygilar

Alıntı

Sn.Mechul
Hayirli olsun. Zevkle kullanin.Daha detayli resimler ve raporlar bekliyoruz.
Saygilarimla.

Alıntı

Sarsılmazların hepsi o mermiyi patlatmama olayını yapıyo biz buna yerel dilde fişek seçme diyoruz.ben bu akdal gohost ne oldu hala üretimi varmı die sormak istiyorum.

Alıntı

(29-07-2012, 04:13 PM)apo_yce demiş ki: Sarsılmazların hepsi o mermiyi patlatmama olayını yapıyo biz buna yerel dilde fişek seçme diyoruz.ben bu akdal gohost ne oldu hala üretimi varmı die sormak istiyorum.

Bende forum kurallarını okuyun diyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi