Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2,5" GÜMÜŞAY SİLAH BİLGİSİ
26-07-2012, 11:26 PM (Bu Mesaj 12-11-2012 11:57 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ozozlu.)
2,5" GÜMÜŞAY SİLAH BİLGİSİ
Gümüşayın 2" modelini kullanan var mı?
Var ise tespitleri lütfen.

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-07-2012, 11:30 PM
RE: 2" GÜMÜŞAY SİLAH BİLGİSİ
(26-07-2012 11:26 PM)ozozlu Yazdı:  Gümüşayın 2" modelini kullanan var mı?
Var ise tespitleri lütfen.

Saygılar.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=691

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2121

3 Fast+1 Best=Win The Fight
Fast Reaction
Fast Draw
Fast Contact
Best Shooting
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 12:27 AM
Sn Ozozlu;
Harç parası ödememinizden kastım Devlet memuru olup olmadığınızdı. Cevabımı aldım.
Kendimden örnek vereyim. Ben devlet memuruyum ve silah alırken harç ödemiyorum. Gümüşay almamdaki en büyük sebep oydu ki gümüşaya da para vermedim. Hibe yoluyla edindim. Kırılsa da yıkılsa da umrumda olmaz. Ama sizin gibi sıkıntı ile silah alan arkadaşlar için uğraşılacak silah değil. Kalitesi gerçekten kötü. Size kesinlikle bir SW almanızı tavsiye ediyorum.
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 02:26 AM
Sayın Glock,

Attığınız linkleri daha önce izleme fırsatım olmuştu. Yinede teşekkür ederim.

Lakin 2" li olan modelini birebir tecrübe edenler gene yok.

Eğer varsa tecrübelerini yazmalarını isterim.

Muhtemelen sizde 4" ve 6" lik tecrübelerde 2" in paralelindedir demek istediniz...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 02:34 AM
Sn.ozozlu,

Sizin istediğiniz tecrübe nedir? 2.5" bir toplu tabanca tecrübesi mi yoksa Gümüşay tecrübesi mi? Aynı tezgahtan çıkmış ürünler arasında kalite bakımından ne yazık ki bir fark olmuyor. Yani sözü edilen kalite standartları tüm Gümüşaylar için ortak.
2.5" bir toplu tabanca olarak konuya bakacak olursanız ise, balistik özellikleri 4" ve 6" olandan daha zayıf, hatta Gümüşayların kronik sıkıntıları olan silindir namlu arası açıklık da eklendiğinde gücünün büyük bir bölümünü kaybeden bir tabanca. Nişangahlar arası mesafeden kaynaklı olarak ortaya çıkan nişan alma güçlüğü de cabası.

Siz güvenlik için, büyük çapta bir tabanca sahip olmak maksatlı istiyorsanız bu tabancayı, temel güvenlik özelliklerini sağlamaktan uzak, tetik çekiş kalitesi düşük, malzeme dayanımı kimi modellerinde yetersiz bir tabanca ile karşı karşıyasınız.

Ayrıca söz konusu markanın fabrikası da batmış olduğundan karşınızda muhatap alabileceğiniz kimse de yok.

Elbette tercih sizin tercihiniz, para da sizin paranız fakat 1000 lira gibi bir evrak maliyeti yapacağınız bir ürün daha kaliteli olmalı diye düşünüyorum.

Saygılar.

The sight of sharp, cold steel in your enemy's hand is not a pleasant sight. Knife fighting is an ugly business; it means steel against steel; then steel against flesh - and death. -John Styers-
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: fuat_61 , spir , Murata , 6patlar
27-07-2012, 11:31 AM
Sn Red Kit,

İstediğim tecrübe konu başlığında da olduğu gibi 2" in gümüşay tecrübesi.
Genelde 4" ve 6" serilerinin kalitesizliği, vb. deneyimler formlara yazsımış.
Ama 2" modeli hakkında ayrıca bir konu paylaşılmamış. Merakım bu yönde idi.
Lakin sizinde bahsettiğiniz üzere olay kronik bir rahatsızlık galiba onun için 4" veya 6" teki sıkıntıların hepsi 2" içinde geçerli diye algılıyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 11:55 AM
(27-07-2012 11:31 AM)ozozlu Yazdı:  Lakin sizinde bahsettiğiniz üzere olay kronik bir rahatsızlık galiba onun için 4" veya 6" teki sıkıntıların hepsi 2" içinde geçerli diye algılıyorum.

Doğru bir yaklaşım olur.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 03:33 PM
Gümüşay' ın 2 '' namlulu modeli var mıydı?...

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: nutkey , Red Kit , Shotgun
27-07-2012, 06:11 PM
Kömüşay 2.5 '' vardı diye biliyorum çaktırmadan çıkardı ise onu bilemiyeceğim. Saygılar..
Alıntı Yaparak Cevapla
27-07-2012, 06:56 PM
Mkek sitesindeki silah satışında aşağıdaki gibi yazında 1/2 sonunda " konursa 2" gibi anlarız Smile bende yeni fark ettim.
Şunu 2,5" yapmak daha kolay değilmiydi sanki?
Ama aramızda 0,5" in lafı olmaz. Smile

RESİM ÜRÜN ADI FİYAT
2 1/2" BEYAZ 615.00 TL
4" BEYAZ 865.00 TL
6" BEYAZ 880.00 TL
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS