Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
(27-09-2015, 11:38 AM)Mirgun demiş ki: 3500 USD bütceniz zaten listedeki birçok silahı eledi. Neredeyse tümü bu bütçenin altında. Glock'lar satışta şu an mutlaka listenize alın, inceleme fırsatı varsa mutlaka inceleyin, Mend Savunma ile temasa geçerseniz sanırım daha fazla bilgi alırsınız.

3500 $ en üst limitim açıkcası. Daha uygun daha iyi performanslı tavsiyelere açığım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Alıntı

(27-09-2015, 11:52 AM)dr.kara demiş ki: Sayın Kotij, şimdiye kadar kullandığım taşıma maksatlı tabancalar içinde fiyat-performans olarak en iyisi hiç tereddüt etmeden diyebilirim ki HS Sub-compacttı. Bunu taşıma kolaylığı ve verdiğim paranın karşılığı olarak söylüyorum tabi, yoksa nerede Alman malı bir p226 nın kalitesi, atış zevki nerede bu naylonSmile MKE de şuan mevcut sanırım. Selam ve saygılar.

HS Sub Compactı yakından görmedim. Ama şekil olarak beni cezbetmedi açıkcası. P226'ı inceleme fırsatım oldu. Bana ağır ve kaba bir tabanca geldi.

Alıntı

(27-09-2015, 12:31 AM)kotij demiş ki: İyi günler değerli forum üyeleri. İçerik olarak en yakın konu bu olduğu için buraya yazmayı uygun buldum. Hizmet tabancası olarak kullanmak maksadıyla ikinci bir silah almayı düşünüyorum. Bu maksatla değerli üstadların fikirlerini merak ediyorum. Forumla tanıştıktan sonra silahlar hakkında bilgimin az olduğunu farkettim. Envanterdeki veya arkadaşlarımın tabancası olsun değişik tabancalarla atış yapma imkanım oldu. Ama hala hangi silahın daha iyi olduğuna karar veremedim. Her geçen gün bir şey öğrendikçe seçim kriterlerim değişiyor.

Bu mesajı yazmadaki amacım forumdaki arkadaşların düşüncesi ve tecrübesi benim gibi hizmet maksadıyla tabanca kullanan diğer arkadaşlara fikir vereceği kanaatindeyim.

Kendimden bahsetmem gerekirse tabanca konusunda tecrübeli, sağ elini kullanan ve küçük elli bir silah severim. Alacağım tabanca taşıma maksatlı olacak. Şimdilik belirleyebildiğim tek kriterim 9x19mm çap. Alüminyum, çelik veya polimer gövde konusunda yönlendirmeye açığım. Ağırlığı benim için çok sorun değil. Compact taktik amaçlı daha iyi olduğunu savunanlar var ama tam boy bir tabanca benim için göze daha çok hitap ediyor. Boya konusunda inox veya siyah tavsiyesi olabilir. Ama taktik maksatlı inox uygun olmaz diye düşünüyorum. Yerli veya yabancı üretim hususunda ise şuanki tabancam yerli bir silah. Yine yerli bir tabanca alabilirim. Maddi olarak ise kabul edilebilir bir fiyat olabilir (3000-3500$). Taşıma maksadıyla alınacağı için çok kaba olmaması, tabanca taşındığını belli etmemesi önemli. Bu kriterlerime göre bana tavsiyelerde bulunabilir misiniz? Direk olarak marka veya model veremeyeceğinizi tahmin edebiliyorum. Bu maksatla kendim biraz inceledim. Canik 55 TP9 SF, Canik 55 S120, Sarsılmaz ST10, Stoeger 8000F, Glock 19, Walther P88 Compact, CZ 75B taşıma maksatlı ve dayanaklılık açısından uygun bulduğum tabancalar.

Sizden istirhamım şu yönde olacak. Taşıma maksatlı şu model veya fiyat-performans açısından şu model daha uygun olabilir gibi öneriler ve tavsiyeler olacak. Yardımcı olursanız çok memnun kalacağım. Tekrardan iyi günler sağlıcakla kalın.

Canik 55 TP9 SF, Canik 55 S120, Sarsılmaz ST10, Stoeger 8000F, Glock 19, Walther P88 Compact, CZ 75B bu silahları tecrübe eden kullanan arkadaşlar olumlu veya olumsuz gördükleri hususları belirtirlerse sevinirim.

Alıntı

Merhabalar ,

Bulundurma ruhsatı ile silahı arada bir taşıyamazsınız. Yakalandığınızda durum çok acı olur. Açık bir şekilde kanunlara karşı geleceğini söyleyen birisine silah önerisinde bulunmak hiç doğru bir davranış değil bence

Saygılar

Alıntı

Bahsettiğiniz konu 3 yıl öncesinin Sn. kimyamuh.

Saygılarımla.

Alıntı

(27-09-2015, 03:06 PM)kotij demiş ki:
(27-09-2015, 11:52 AM)dr.kara demiş ki: Sayın Kotij, şimdiye kadar kullandığım taşıma maksatlı tabancalar içinde fiyat-performans olarak en iyisi hiç tereddüt etmeden diyebilirim ki HS Sub-compacttı. Bunu taşıma kolaylığı ve verdiğim paranın karşılığı olarak söylüyorum tabi, yoksa nerede Alman malı bir p226 nın kalitesi, atış zevki nerede bu naylonSmile MKE de şuan mevcut sanırım. Selam ve saygılar.

HS Sub Compactı yakından görmedim. Ama şekil olarak beni cezbetmedi açıkcası. P226'ı inceleme fırsatım oldu. Bana ağır ve kaba bir tabanca geldi.

Sayın Kotij,

P226 nın ağır ve kaba olmayanından bende var; P224.

Benim bir türlü ısınamadığım bu tabanca, sizin aradığınız tabanca olabilir.Smile

[Resim: DSC_2462_zps08pamsak.jpg]

Belki bunu size devredip üstüne biraz koyup hayalimdeki P210' u alırım ben deSmile

Selamlar.

Alıntı

Aslında P224 için Sig Sauer'in şimdiye dek yaptığı en estetik tabanca diyebilirim bence. Hatları çok çok güzel duruyor.

Alıntı

Bizim gibi antikaların gözüne ise kuyruğu ve kulakları kesik köpek yavrusu gibi görünüyor... Smile

Alıntı

(11-10-2015, 05:39 PM)cos30 demiş ki: Aslında P224 için Sig Sauer'in şimdiye dek yaptığı en estetik tabanca diyebilirim bence. Hatları çok çok güzel duruyor.

Sayın cos30, acaba sahip olduğum değerin farkında değil miyim diye düşündürdünüz beni, tabancayı çıkarıp tekrar tekrar baktım; yok yok gerçekten çirkinSmile

Selamlar...

Alıntı

Estağfurullah Sn. lupus. Ben hacı bro'yu da, Tuğralı'yı da ve 1911'i de severim. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi