Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
Bugün üç mü oluyor dört mü bilemedim, fakat bir bereket sözkonusu. bitti diyemeden bir konuda daha başladı...
Hayırlısı olsun...

Saygılarımla.

Alıntı

(23-07-2012, 10:24 PM)baris demiş ki: Bugün üç mü oluyor dört mü bilemedim, fakat bir bereket sözkonusu. bitti diyemeden bir konuda daha başladı...
Hayırlısı olsun...

Saygılarımla.

Sn.Barış, Havadandır. Gerçi şair "güzel" havalarda mahvolmuş ama bizim forum da "sıcak" havalardan mahvolacak galiba.Blush

Alıntı: Beni bu güzel havalar mahvetti,
Böyle havada istifa ettim
Evkaftaki memuriyetimden.
Tütüne böyle havada alıştım,
Böyle havada aşık oldum;
Eve ekmekle tuz götürmeyi
Böyle havalarda unuttum;
Şiir yazma hastalığım
Hep böyle havalarda nüksetti;
Beni bu güzel havalar mahvetti.

(Orhan Veli Kanık)

Alıntı

Silahla ilgili kanunlarımız yetersiz mi yetersiz, saçmalıkları var mı var, değişmesi gerekli mi gerekli, tüm bunlara rağmen bu bizi her ne olursa olsun kanunların suç saydığı şeylere itmemeli. Moderatör arkadaşlar daha iyi bilir ve cevaplandırır ama ben de ekleyeyim bu forum sizin işleyeceğiniz suçlarda size akıl verecek bir yer değil.

Saygılarımla.

Alıntı

(25-07-2012, 08:56 AM)alone61 demiş ki: Silahla ilgili kanunlarımız yetersiz mi yetersiz, saçmalıkları var mı var, değişmesi gerekli mi gerekli, tüm bunlara rağmen bu bizi her ne olursa olsun kanunların suç saydığı şeylere itmemeli. Moderatör arkadaşlar daha iyi bilir ve cevaplandırır ama ben de ekleyeyim bu forum sizin işleyeceğiniz suçlarda size akıl verecek bir yer değil.

Saygılarımla.

+1

Alıntı

İyi günler değerli forum üyeleri. İçerik olarak en yakın konu bu olduğu için buraya yazmayı uygun buldum. Hizmet tabancası olarak kullanmak maksadıyla ikinci bir silah almayı düşünüyorum. Bu maksatla değerli üstadların fikirlerini merak ediyorum. Forumla tanıştıktan sonra silahlar hakkında bilgimin az olduğunu farkettim. Envanterdeki veya arkadaşlarımın tabancası olsun değişik tabancalarla atış yapma imkanım oldu. Ama hala hangi silahın daha iyi olduğuna karar veremedim. Her geçen gün bir şey öğrendikçe seçim kriterlerim değişiyor.

Bu mesajı yazmadaki amacım forumdaki arkadaşların düşüncesi ve tecrübesi benim gibi hizmet maksadıyla tabanca kullanan diğer arkadaşlara fikir vereceği kanaatindeyim.

Kendimden bahsetmem gerekirse tabanca konusunda tecrübeli, sağ elini kullanan ve küçük elli bir silah severim. Alacağım tabanca taşıma maksatlı olacak. Şimdilik belirleyebildiğim tek kriterim 9x19mm çap. Alüminyum, çelik veya polimer gövde konusunda yönlendirmeye açığım. Ağırlığı benim için çok sorun değil. Compact taktik amaçlı daha iyi olduğunu savunanlar var ama tam boy bir tabanca benim için göze daha çok hitap ediyor. Boya konusunda inox veya siyah tavsiyesi olabilir. Ama taktik maksatlı inox uygun olmaz diye düşünüyorum. Yerli veya yabancı üretim hususunda ise şuanki tabancam yerli bir silah. Yine yerli bir tabanca alabilirim. Maddi olarak ise kabul edilebilir bir fiyat olabilir (3000-3500$). Taşıma maksadıyla alınacağı için çok kaba olmaması, tabanca taşındığını belli etmemesi önemli. Bu kriterlerime göre bana tavsiyelerde bulunabilir misiniz? Direk olarak marka veya model veremeyeceğinizi tahmin edebiliyorum. Bu maksatla kendim biraz inceledim. Canik 55 TP9 SF, Canik 55 S120, Sarsılmaz ST10, Stoeger 8000F, Glock 19, Walther P88 Compact, CZ 75B taşıma maksatlı ve dayanaklılık açısından uygun bulduğum tabancalar.

Sizden istirhamım şu yönde olacak. Taşıma maksatlı şu model veya fiyat-performans açısından şu model daha uygun olabilir gibi öneriler ve tavsiyeler olacak. Yardımcı olursanız çok memnun kalacağım. Tekrardan iyi günler sağlıcakla kalın.

Alıntı

Sayın kotij,

Tam boy hizmet silahını tercih edeceğinizi yazmışsınız, bütçenize de uygun göründüğünden, bu durumda Glock17'yi de alternatifleriniz arasına dahil etmenizi tavsiye ederim.

Glock17 Mke'ye geleli 1-1,5 ay kadar oldu, ve Türkiye'de satışa yeni sunuldu. Rahatça bulup inceleme şansınız olmayabilir. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız veya gelip gidebilme imkanınız mevcutsa, benim silahımı inceleyebilirsiniz. Akabinde Mke'den yenisini tedarik edebilirsiniz.

Şimdilik 750 civarı atım yaptım, hiç bir sıkıntı yok. Taşıma konforu olarakta gayet uygun bir silah.

Saygılarımla

Alıntı

3500 USD bütceniz zaten listedeki birçok silahı eledi. Neredeyse tümü bu bütçenin altında. Glock'lar satışta şu an mutlaka listenize alın, inceleme fırsatı varsa mutlaka inceleyin, Mend Savunma ile temasa geçerseniz sanırım daha fazla bilgi alırsınız.

Alıntı

(23-07-2012, 04:57 PM)EnEr demiş ki: kanunları biliyorum beyler...silah önerisinde bulunacaksanız cevap bekliyorum...nasihat istemiyorum...

Lütfen yeni üyelere karşı daha hoşgörülü ve toleranslı olalım, diyen biri olarak yazılanlara bakıyorum da tolerans konusunda bayağı mesafe almışızSmile

Sayın Ener, üstadlar zaten yazmış ama kelle koltukta geziyorsanız ikamet ettiğiniz İl'in Valiliğine başvuru yapınız, can güvenliğiniz dediğiniz gibi tehlikede görülürse size hakim, savcı, polis, asker ve milletvekillerine bile verilmeyen sağlamlıkta bir taşıma ruhsatı verilir. Yok harç ödememek için kanuna mugayir olarak bulundurma ruhsatlı silahınızı üzerinde taşıyacaksanız o da sizin bileceğiniz iş. Ancak bu durumu burda yazıp tavsiye istemeniz biraz abes.
Yine de tavsiyede bulunacak olursam, ithal olsun 2000 TL yi geçmesin diyorsanız ve üzerinizde taşımayacaksanız ikinci el, ruger, star veya 38 lik smith wesson düşünebilirsiniz.
Selamlar.

Alıntı

Sayın Kotij, şimdiye kadar kullandığım taşıma maksatlı tabancalar içinde fiyat-performans olarak en iyisi hiç tereddüt etmeden diyebilirim ki HS Sub-compacttı. Bunu taşıma kolaylığı ve verdiğim paranın karşılığı olarak söylüyorum tabi, yoksa nerede Alman malı bir p226 nın kalitesi, atış zevki nerede bu naylonSmile MKE de şuan mevcut sanırım. Selam ve saygılar.

Alıntı

(27-09-2015, 08:32 AM)demirc57 demiş ki: Sayın kotij,

Tam boy hizmet silahını tercih edeceğinizi yazmışsınız, bütçenize de uygun göründüğünden, bu durumda Glock17'yi de alternatifleriniz arasına dahil etmenizi tavsiye ederim.

Glock17 Mke'ye geleli 1-1,5 ay kadar oldu, ve Türkiye'de satışa yeni sunuldu. Rahatça bulup inceleme şansınız olmayabilir. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız veya gelip gidebilme imkanınız mevcutsa, benim silahımı inceleyebilirsiniz. Akabinde Mke'den yenisini tedarik edebilirsiniz.

Şimdilik 750 civarı atım yaptım, hiç bir sıkıntı yok. Taşıma konforu olarakta gayet uygun bir silah.

Saygılarımla

Glock 17 'yi hiç yakından görmedim. İnce teklifiniz için teşekkür ederim. Malesef aynı ilde değiliz. Silahınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi