Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Seçimi
Star 
Yeni üyeyim...öncelikle merhabalar...forumu uzun süredir takip ediyordum ama artık silah alım işlemlerine başladığım için hem tanışmak hem de değerli fikirlerinizi almak istedim...

Bulundurma almakla birlikte bazen de taşıyabileceğim, mümkünse ithal, 2000 TL civarı, sıfır yada temiz 2.el, sorunsuz bir silah arayışındayım...

MKE de şuan satışta olan silahlar güncel midir bilmiyorum...ama şuan satışta olmayan HK ve HS ler dikkatimi çekiyor...

Ayrıca 2.el satış yapan sitelerde sıfırından pahalı silahlar görüyorum...acaba pazarlık payını mı bindiriyorlar...teşekkür ederim.

Alıntı

Öncelikle hoş geldiniz;

MKE de gördüğünüz marka ve modeller günceldir evet.

H&K beklemeyin ne zaman geleceği muamma.

HS ise;

İthalatçının yetkilisinin mesajlarını alıntılıyorum buyrun;

(09-07-2012, 04:43 PM)hasso1 demiş ki: Gelecek olan modelleri daha önce de yazmıştım,

HS9 Standart ve HS9 Sub Compact olarak iki model gelecek ve bu iki modelinde kapağı standart siyah ve paslanmaz çelik olarak seçeneği de olacak yani toplam dört farklı seçeneğiniz olacak.

Sub Compact ın kapasitesi 13 mermi, standart modelinde 15 olarak geliyor.
Fiyat konusu o günkü parite ve maliyet şartlarına bağlı olmakla birlikte başlangıç 1600 1650 civarında olur diye bekliyoruz.

(08-07-2012, 04:33 PM)hasso1 demiş ki: 5 Temmuz tarihinde ithalat izni fabrikaya teslim edildi, urunlerin yuklemesi icin kesin olmamakla birlikte 17 Temmuz icin rezerve yapildi. Herhalde Agustos ayinin 2. veya 3. haftasi vitrinlerle HS marka tabancalar uzun bir aradan ve beklemeden sonra bulusacaktir.

2000 TL civarı belirttiğiniz özelliklerde sıfır ithal bulamazsınız,ikinci el ithal ise CZ ve BHP mümkündür ama ne kadar sağlıklı ve temiz olur bilemeyeceğim.

Yerlilerde bu fiyata Stoeger mevcuttur incelemenizi tavsiye ederim.

Alıntı

Hoşgeldiniz sayın EnEr.

Bulundurma ruhsatı size silahınızın arpacığının ucunu bile kapıdan çıkarmanıza izin vermez, Yani taşıyamazsınız. Taşırken yakalanırsanız Silah ve Ruhsat elinizden alınır. 2000 TL civarına temiz 2. eller bulursunuz, Ama o sitelerde değil... oralarda olması gerektiği gibi fiyatlara çok zor rastlarsınız. MKE'den ise 2000 TL civarına İthal silah almayı unutun. Hele hele HK ve HS.... Bence ya bütçeyi biraz yükseltin, Yada eski, polisten çıkma veya ruhsat harcıını ödemek istemeyen birinden kelepir alın.

Alıntı

(23-07-2012, 03:26 PM)Semper Fidelis demiş ki: Hoşgeldiniz sayın EnEr.

Bulundurma ruhsatı size silahınızın arpacığının ucunu bile kapıdan çıkarmanıza izin vermez, Yani taşıyamazsınız. Taşırken yakalanırsanız Silah ve Ruhsat elinizden alınır. 2000 TL civarına temiz 2. eller bulursunuz, Ama o sitelerde değil... oralarda olması gerektiği gibi fiyatlara çok zor rastlarsınız. MKE'den ise 2000 TL civarına İthal silah almayı unutun. Hele hele HK ve HS.... Bence ya bütçeyi biraz yükseltin, Yada eski, polisten çıkma veya ruhsat harcıını ödemek istemeyen birinden kelepir alın.

Yasal olarak taşıma ruhsatı verilmeyen ama görevim itibariyle kelle koltukta gezen bir kamu görevlisiyim...bu durumda kritik zamanlarda yanımda bulundurmaktan başka seçenek yok.

Alıntı

Bulundurma ruhsatı ile üzerinizde taşırken yakalanır ise, ruhsatsız silah ile yakalanmaktan farksız ceza görürsünüz, mümkün ise taşıma ruhsatı almaya çalışınız.
Saygılarımla.

Alıntı

Taşıma ruhsatı sahibi olmadan silahla yakalanmanız halinde bir daha yasal yoldan silah edinmeniz imkansız olacak, siz biliyorsunuzdur gerçi ama ben yine de bir hatırlatmak istedim.

Alıntı

Sayın EnEr,
Önce şu kısmı bir düzeltelim:
"Bulundurma almakla beraber bazen de taşıyabileceğim.." diyerek lafa girerseniz, bizim forumda üzülürsünüz. Smile

Alıntı

Kamu görevlisi olmanız daha da kötü. Normal vatandaş adli işlem görürken, siz hem adli hem de idari işlem görüp, memuriyetinizi de yakabilirsiniz.

Alıntı

(23-07-2012, 04:04 PM)tirendaz demiş ki: Sayın EnEr,
Önce şu kısmı bir düzeltelim:
"Bulundurma almakla beraber bazen de taşıyabileceğim.." diyerek lafa girerseniz, bizim forumda üzülürsünüz. Smile

Şiddetle katılıyorum Big Grin

Alıntı

kanunları biliyorum beyler...silah önerisinde bulunacaksanız cevap bekliyorum...nasihat istemiyorum...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi