Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜMÜŞAY FOTOLARI VE ATIŞ VİDEOLARI
nurikilligil demiş ki:Tam tahmin ettiğim gibi, silahta mı ararsın, mühimmatta mı?

ama aynı mühimmatı SW rahatlıkla patlatıyor...

Alıntı

Peki 357 leri gümüşay rahat attı mı, yani ithalleri?

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Peki 357 leri gümüşay rahat attı mı, yani ithalleri?

bir sorun çıkarmadı...

Alıntı

işte dediğim, suç kimde bilinmez tam, mermi mi , silah mı, bence her ikisi..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:işte dediğim, suç kimde bilinmez tam, mermi mi , silah mı, bence her ikisi..

bencede her ikisi...

fakat iki silahıda aynı anda eline alıp ateş edince aradaki fark inanılmaz...

Alıntı

sayın melihaga şu mübarek gün itidalli olayım diyorum ama; aradaki atış kalitesi, tetik hassasiyeti, gövde , namlu mamul farkı, boya kalitesi, hatta topun namluya oturuş ve çalışma hassasiyetini bir yere kadar anlayalım, zaten bu konularda eşitlik bekleyecek kadar insafsız değiliz de;

mermi patlatmamak ne oluyor? Toplu bir silah bu, merminin ardına çivi vursan patlar yahu.Ayıptır, günahtır..Sizin değerli bilgilerinize kadar ne de olsa tetiği çekince patlar diyordum ama demek ki yanılmışım.İnsanlar bunu canını, namusunu korumak için satın alıyor, daha fazla bir şey söylemek istemiyorum...

Alıntı

Ben 2004 model 4 inç Gümüşay kullanıyorum, galiba çok şanslı biriyim şimdiye kadar hiç mermi patlatmaması olayına rastlamadım. 100 tane MKEK yapımı 38 special mermisi attım, 200'den fazlada S&B marka çek malı ve MaghTech marka berizlya malı 357 magnum mermi attım hiç başıma gelmedi. Tetik sertliği konusuna katılıyorum ancak başka bir revolver ile hiç kıyaslama imkanım olmadı. Genel olarak ise silahtan memnunum.

Alıntı

MKE'deki Gümüşay görevlileriyle kısa bir sohbet yapıp tabancaları incelediğimde hemen hemen hepsinin tetik ağırlıklarının farklı olduğunu hissettim. kimi sert, kimi orta halliydi, ama olması gerektiği gibi çok yumuşak, "şık" diye düşen bir tetiğe rastlamadım. Görevli, satın aldığım takdirde istersem tetik yayını değiştirebileceklerini, istediğim şekilde bir tetik yapabileceklerini söyledi. Gerçekten olur mu bilmiyorum...

Alıntı

vefasiz demiş ki:MKE'deki Gümüşay görevlileriyle kısa bir sohbet yapıp tabancaları incelediğimde hemen hemen hepsinin tetik ağırlıklarının farklı olduğunu hissettim. kimi sert, kimi orta halliydi, ama olması gerektiği gibi çok yumuşak, "şık" diye düşen bir tetiğe rastlamadım. Görevli, satın aldığım takdirde istersem tetik yayını değiştirebileceklerini, istediğim şekilde bir tetik yapabileceklerini söyledi. Gerçekten olur mu bilmiyorum...

bana pek inandırcı elmedi öyle olacak olsa ve sorunsuz olacaksa neden herkesin şikayetçi olduğu bişeyi düzeltmiyorlar...

bu defada horoz yayını vs yumuşak takacaklar, sonrada her 6 merminin 4 ü patlamayacak...

Alıntı

Alıntı: satın aldığım takdirde istersem tetik yayını değiştirebileceklerini,

Arkadaşlar, Sn.Poligoncunun envanterindeki Gümüşay'a yurt dışından 11.0 USD'lik, dikkat edin sadece 11 USD ki bunu satan adam da perakende üzerinden para kazandı, orijinal Colt Python yayı getirtip, silahın özellikle dabıl aşkın tetiğinde inanılmaz bir gelişme sağladık.

Tek hareketli tetik de yumuşayınca, silahın horoz ve tetiğinin temas ettiği, tek hareket çentiğinin derinliği nedeni ile, tek harekette resmen bir BHP gibi sağılan çekiş oluştu. Bu çentiği bir SW veya Colt gibi dokunmatik olarak yapamamalarının nedeni de, kullandıkları kamyon makasından bozma çok sert yay nedeni ile '' hammer follow '' yani horozun yakalanmayarak ileri gitmesi olayından korkmalarıdır.

Poligona gittiğim bir zaman, size orijinal ve çakma yayın yan yana resimlerini koyduğumda dahi, birisinin kamyon makasından bozma olduğunu anlayacaksınız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi