Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜMÜŞAY FOTOLARI VE ATIŞ VİDEOLARI
16-03-2008, 08:12 PM (Bu Mesaj 28-01-2009 03:25 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
GÜMÜŞAY FOTOLARI VE ATIŞ VİDEOLARI
[Resim: Photo-0066.jpg]

[Resim: Photo-0062.jpg]

[Resim: photo0067um6.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 08:17 PM (Bu Mesaj 06-12-2012 03:58 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : zorbey34.)
RE: GÜMÜŞAY FOTOLARI VE ATIŞ VİDEOLARI
[Resim: 68228982iz4.jpg]

[Resim: 52013416cg2.jpg]

[Resim: 90376158ny3.jpg]

[Resim: 54715565al8.jpg]

[Resim: 44309741xb5.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: sam axe
16-03-2008, 08:41 PM (Bu Mesaj 16-03-2008 09:39 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Sayın Zorbey,

Bu mekanın fotoğraflarını gönderen arkadaş, burada bize bir hafta sonu partisi borçlu hale gelir. Ne o öyle insanın ağzına bir parmak bal çalar gibi.

Bu arada 158 grain SJHP MagTech mermilerinizin kıymetini bilin, MKEK' ki iş bilir arkadaşlar, uçları bu kadar kaliteli olmayan S&B fişek getirmişler. Bunları saklayıp, S&B'ları yada MKEK .38'liklerini harcayın daha ziyade, Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 08:58 PM
Zorbey memleket ne taraf. Valla geliriz bak. Zaten Turkiye'de atis yapacak yer bulamiyoruz...

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 10:01 PM
Memleket Bolu . Cumartesi günleri izinliyim. Organizasyonu yapalım. Sorun değil. Beklerim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-03-2008, 10:28 PM
Oooh insallah insallah... Biraz temiz hava gorsun cigerlerimiz...

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-03-2008, 07:54 PM
haydeee zorbey sen bolulumusun??
zira o dağlar bana tanıdık geldi amaBig Grin
neyse özelden bi haberleşelimmm...
gümüşaya gelince; şahsım adına konuşuyorum..... 3-5 kişi birleşsek mudurnuya gitsek eminim daha kaliteli bir cihaz yapardıkBig Grin
kaliteli derken silahın celik kalitesi güzel olabilir ama hassasiyetleri çalışma prensipleri kötü bence.
bunu anlamak için daha önce bir sw-colt-mahurin yada nagant kullanmak yeterli.
ben bundan 4 sene önce bi gümüşay alacaktım, tam almaya giderken çok sevdiğim bir silah sever arkadaşım bana git 1900 model sw al ama gümüşay alma,üstelik senin gibi silahtan anlayan bir adamın belinde gümüşay olması beni üzer demişti.
ben o sözlerden sonra almadım..ama kafamda hala bi çelişki vardı.
taki bir gün elime gümüşay alıncaya kadar.
top namlu arası çok acık çok fazla kaçak yapıyor.tetiği toplu tabanca tetiği gibi değil...düşme emniyeti çok sağlıklı gelmedi bana.
aslına bakarsanız bu 3 özellik bir toplu silahta kaliteyi belirleyen faktörler.
şarjörlü bir tabancayı klonladığınız zaman gözden kaçırdığınız tölerans bozuklukları silahın calışma prensibinde bir problem yaa emniyetsiz bir durum teşkil etmez.
ama toplu bir silahta hayati önem taşır.
velhasıl bu bahsettiğim şeyler kesinlikle birikimle olur. bir sarsılmaz yada tisaş fabrikasının bunu söylemeye hakkı yoktur ama bir gümüşay fabrikasının biz çok yeniyiz ama töleranslarımızı zamanla hassaslaştıracaz demeye hakları vardır. zaten son 2 senedir yapılan gümüşaylarda az da olsa bir düzelme var.
ama bu sene piyasaya çıkarttıkları eniyetli toplu tabanca ile dünya litaratürüne girdilerSmile))))
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-03-2008, 08:13 PM (Bu Mesaj 20-03-2008 03:35 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Gümüşay'da benim en garibime giden şeylerden birisi, tek hareketli tetikte resmen şarjörlü tabanca gibi sağma mesafesi olması. Bunun nedeni de aşırı sert bir tetik-horoz yayı kullanmalarından dolayı, '' hammer follow '' denen horozun kurulu kalmaması durumuna neden olmamak için resmen inanılmaz derin ve şekilsiz bir tek hareket horoz çentiği açmaları.

Burada bir arkadaşın Python'undaki horoz ve tetik çentiklerinin oturumu incelediğimizde, bunların sıfır temas ve yükselti ile birbirlerini yakaladığını, Gümüşay' da ise resmen iki mm ye yakın fazladan bir kavrama mesafesi olduğunu gördük. Bu toplu bir tabancanın tek hareket fonksiyonu için kabul edilemez bir kusurdur. Ne Colt'un, ne de SW'un tabancalarında böyle bir şey göremezsiniz.

Kullandıkları tetik-horoz yayı ise kesinlikle son derece kalitesiz. Yayın gerek kesimleri, gerek horoz mahmuzlarına oturumu, gerekse de ağırlığı ve esnekliği inanılmaz derecede kötü.

Velhasılı toplu tabancanın mantığına aykırı kaptırma amaçlı emniyet ekleyeceklerine, bu tabancaların asıl mantık ve fonksiyonuna yönelik iyileştirmeler yapsalar, inanılmaz bir müşteri kitlesine sahip olurlar. En azından ben bile bir tane almayı düşünürüm.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-03-2008, 08:19 PM
valla hocam ben bu kadar ayrıntılı yazmaya üşendimmmSmile
ama enteresan bir şey söyliyeyim;
benim 1916 nagantımda ve 1943 sw umda ne bir torna freze izi nede bir çıkıntı görebilrisiniz.
ama içini actığım bir gümüşayda torna ve freze izniden ve şuursuz çıkıntılardan geçilmiyordu.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-04-2008, 11:31 AM
Smith abi selamlar, bir yakınım crimson trace kullanmak istedi ama o tür kabzalar gümüşaya olur mu?
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS