Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Aramızda kaç tane amatör telsizci var ?
Amatör telsizciyim
Amatör telsiz hakkındabilgim var
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aramızdakaç tane amatör telsizci var ?
(23-07-2012, 07:35 PM)northwolf demiş ki:
(23-07-2012, 09:48 AM)Mirgun demiş ki: Kaptan kağıdıyla beraber telsiz operatörü belgesi de almıştım fakat CB veya herhangi bir bandda faaliyet göstermedim..sadece kanal 16 yı bilirim ))

Biz 16 yıda biliriz, 17'yi de Meteorolojinin türkradyosunuda...velhasıl, tüm marin bandını söyle bir süzer öyle amatör bantlara geçeriz...

Big Grin

Deniz kenarında oturunca biraz ilginç sohbetlere rastlanabiliniyor, başta balıkçılar arasında...

Sn.Orhancengiz, memnun oldum, havadanda görüşmek üzere. 145.725 Uludağ rölelerini genelde dinlerim.

Saygılar.

İlginçtir hiçbir fikrim olmamasına rağmen bu konuyu takip ediyorum. Babam bazen ofise ziyaretime geldiğinde müşterilerle konuşmamıza kulak misafiri olup "oğlum ne'ce(hangi lisanda) konuşuyorsunuz" derdi.

Sn northwolf, sayenizde babamın halet-i ruhiyesini anlamış bulunuyorum da, harbiden ne'ce konuşuyorsunuz onu anlayamıyorum Smile Smile Smile

Saygılarımla.

Alıntı

sayın 6patlar frekansda dinlemedemisiniz?

sizi anons ediyorum ama duymuyorsunuz sanırım
şu anda frekansda dinlemedeyim, çağrı yapabilirsiniz. TA3AOR
sn.saurerist,

tangoalphathreealphaoscarromeo gibi bir karakter dizisi görüdüğünüzde bu bir amatör telsizcinin çağrı işaretinin (cep telefonu numarası gibi kişiye özel bir kod dur) kelimeler şeklinde yazılmış halidir, aslında genel kullanım şekli TA3AOR şeklinde yazılır okunurkende yukarıda yazdığım şekilde uluslararsı fonetik alfabe ile okunur, yani TA3AOR = tangoalphathreealphaoscarromeo şeklinde okunur...

Amatör telsizcilik ile ilgili küçük bir araştırma yaptığınızda çok güzel bir hobinin kapısını da aralamış olacaksınız...

Alıntı

Arkadaşlar havada silah sohbeti yapmayın. Mazallah dinlemeye takılırsınız :p

Alıntı

3.bölgenin Tüm A,B ve C'leri, sevgiler saygılar, tekrardan... Big Grin

Havada buluşmayı bende onaylıyorum, tabi önce hangi ekipmanlara sahibiz nerelere ulaşabiliriz bir tespit edelim buradan.

Benim Yaesu ft8900r bir cihazım balkonda X300 tarzı bir balkon antenim bulunmakta. Max50whiskey çıkış yapabilirim. Simplex de tüm Trakya ve istanbul'a hakimim tabiki rölelerine de. Hepimizin kolay açabileceği bir rölede görüşelim derim. Çoğunluk 3. bölge olduğuna göre ilk aklıma gelen ulrad benzeri VHF röleler. Sonrada kendimize bir simplex frekans belirler TT.C radio'nun da temelini atmış oluruz. Big Grin

Alıntı

Mesai saatlerinde istanbul 439.200 ve 225 de dinlemedeyim.Akşamları (şimdilik) Bursa inegöl ve bursa 145.725deyim...

Alıntı

"Ben çiçeği burnunda (ne demekse Smile ) bir amatör olduğumdan şimdilik Wouxun Uv6D ile idare ediyoruz,
ama izmir röleleri çanakkale-bodrum-aydın-balıkesir hatta bazen yanlış bilmiyorsan bursa ya kadar görüşme imkanı verebiliyor

Ben malesef 8.30 - 12.00 ve 13.00 - 17.30 arasında mesai de cihazı açamıyorum.
Ama 17.30 dan sonra havadayım.

73

Alıntı

Sn.orhancengizk
Bende Wouxun Uv6D kullanıyorum... Yakında araç için bir cihaz almayı planlıyorum montaj yeri sorununu çözersem tabii.. Eğer Bursa rölesine ulaşabiliyorsanız akşamları görüşelim.

Alıntı

Demekki akşam mesaisi yapılacak... Balıkesir Dursunbey rölesini açabiliyormusunuz?

Alıntı

Merhabalar

işim gereği almak zorunda olduğum belgelerden biridir Amatör Telsizcilik Belgesi

Çağrı işaretim : TB6CAP

Alıntı

Hoşgeldiniz, işinizi öğrenebilirmiyiz?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi