Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Aramızda kaç tane amatör telsizci var ?
Amatör telsizciyim
Amatör telsiz hakkındabilgim var
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aramızdakaç tane amatör telsizci var ?
Sayın Mertk,
Önerim A/B grubunun sınavına girip A grubu belge almayı hedefleyecek şekilde soruları cevaplamanız olur. Bu arada TRAC Kadıköy şubesi sınava hazırlık için hafta sonları eğitim çalışmaları yapıyor. Hazırlık açısından önerebilirim.
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mertk, ceruh
(11-01-2018, 01:24 PM)mertk demiş ki: Birkaç kez sınav dönemini kaçırmış biri olarak, bu dönem sınava girmeyi düşünüyorum. Bu konuda şimdilik sadece ilgisi olan,bilgisi olmayan biri olarak trac.org.tr adresini inceledim. Bilgisini zamanla artırmayı hedefleyen bir istekliye A/B ve C grubu sınavlarından hangisine girmesini tavsiye edersiniz? Aralarındaki farkı okusam da bunların ne anlama geldiğini bilmem şu an için mümkün değil. Bu konuda hiç bilgim olmadığı için sınava sıfırdan çalışacağım. Belgeler arasındaki fark benim gibi bir acemiye fark yaratır mı?
       Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla

https://www.gezenbilir.com/konu/a-b-c-de...dir.79544/
Yukarıda linkini verdiğim sayfada bulunan 3. mesajda Umut bey çok basit ve güzel açıklamış.
Ancak yurt dışı (HF) konuşmayı düşünmeseniz bile A sınıfı almak daha mantıklı, çünkü  BTK onaylı ( https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Sinif2-Cihaz-Listesi ) telsizlerden herhangi birini alıp kullanabilirsiniz. B veya C de belki sıkıntı çıkartabilirler.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mertk
Dün girdiğim sınavın sonuçları bugün açıklandı. B sınıfı almaya hak kazanmışım. Henüz ne yaparım bilmiyorum ama ben de aranıza katılmış bulunuyorum.
Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
rainman, blacksea, 1905sss, Gazanfer
Bende varım Smile TA5AUG Uğraş TELEFON Smile 73

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi