Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Aramızda kaç tane amatör telsizci var ?
Amatör telsizciyim
Amatör telsiz hakkındabilgim var
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aramızdakaç tane amatör telsizci var ?
Beş sene önce lisans almıştım ilk heves denir ya telsiz de aldım duruyor.

Alıntı

Selamlar.
Bir dönem bayağı bir uğraşmıştık. Bir iki contest deneyimi de yapmıştık. Düzce depreminde ilk önce varıp 1-2 gün iletişimi de sağlamıştık. Herhalde 10 yıl kadar olmuştur mandala basmayalı.
TA2CYA.

Saygılarımla.

Alıntı

Genel telsiz operatörü ehliyetim var sizden sayılırım Smile

Alıntı

Tb7dsg
73

Alıntı

TA3AZA/7 Kayseri...
73...

Alıntı

Merhabalar,
Bu konu epeydir aklımda. Olağanüstü zamanlarda iletişimin yegane aracı olan telsizleri ben de merak ediyorum. Böyle bir sistem için önce lisans alınması gerektiğini biliyorum. İnternetten biraz araştırdım. Dernek çatısı altında birleşildiğini biliyorum. Bir takım sınavları olduğunu okudum. Bu konuda beni aydınlatabilecek birileri var mı?

Belki ilerde forumumuz içinde yaygınlaştırırız.

Alıntı

(08-01-2018, 09:28 AM)Huysuz demiş ki: Merhabalar,
Bu konu epeydir aklımda. Olağanüstü zamanlarda iletişimin yegane aracı olan telsizleri ben de merak ediyorum. Böyle bir sistem için önce lisans alınması gerektiğini biliyorum. İnternetten biraz araştırdım. Dernek çatısı altında birleşildiğini biliyorum. Bir takım sınavları olduğunu okudum. Bu konuda beni aydınlatabilecek birileri var mı?

Selamlar.
trac.org.tr adresinde soracağınız tüm soruların cevabını bulabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki şubelerinden birine giderseniz size her türlü bilgiyi sağlarlar. 
Saygılarımla.

Alıntı

(08-01-2018, 09:28 AM)Huysuz demiş ki: Merhabalar,

Sn. Huysuz tüm detaylar aşağıdaki linkte mevcut. Ben de açılacak olan sınava gireceğim. Selamlar, saygılar...

http://www.kegm.gov.tr/Default.aspx?p=Duyuru&pid=163

Alıntı

Lisansımı geçen sene sınava girip aldım. Sınav günü okula gittiğimde KPSS sınavı ile çakıştığını sanmıştım, öyle bir kalabalık vardı.  Sad  
Ancak, özellikle Ankara'da pek aktif kullanılmıyor. Ege bölgesi  ve İstanbul tarafı daha aktif bu konuda.  
Saygılar.
73'ler

Alıntı

Birkaç kez sınav dönemini kaçırmış biri olarak, bu dönem sınava girmeyi düşünüyorum. Bu konuda şimdilik sadece ilgisi olan,bilgisi olmayan biri olarak trac.org.tr adresini inceledim. Bilgisini zamanla artırmayı hedefleyen bir istekliye A/B ve C grubu sınavlarından hangisine girmesini tavsiye edersiniz? Aralarındaki farkı okusam da bunların ne anlama geldiğini bilmem şu an için mümkün değil. Bu konuda hiç bilgim olmadığı için sınava sıfırdan çalışacağım. Belgeler arasındaki fark benim gibi bir acemiye fark yaratır mı?
       Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi